شرکت شیائومی را می توان یکی از برندهای مطرح تولیدکننده گجت های پوشیدنی دانست که توانسته عملکرد بزرگی در طول چند سال گذشته از خود نشان دهد. در این بین باید به اسپیکر هوشمند XiaoAI این کمپانی اشاره کرد که قرار است بزودی نسل جدید آن از راه برسد.
به تازگی ، شیائومی اعلام کرده است که این شرکت 21 ماه، یک اسپیکر هوشمند جدید در کشور خود چین راه اندازی خواهد کرد ، بدون این که جزئیاتی راجع به محصول آینده فاش کند. اکنون ، فقط یک روز قبل از آغاز به کار رسمی ، این شرکت تیزرهای مختلفی منتشر کرده که خبر از اسپیکر هوشمند قابل توجهی می دهد.
در تصویری تیزر جدیدی که توسط شیائومی در حساب Weibo آن به اشتراک گذاشته شده ، این شرکت تأیید کرده است که اسپیکر هوشمند XiaoAI آینده با بدنه فلزی عرضه خواهد شد. این اولین باری است که یک بلندگو هوشمند از شیائومی تحت برند XiaoAI و بدنه فلزی معرفی می شود.

به نظر می رسد که این شرکت در تلاش است محصول را در زمره دستگاه های پریمیومی قرار دهد که ویژگیهای بزرگی دربرگرفته و مدلی معمولی نیست. این امر با توجه به اینکه شیائومی دارای محصولات هوشمند در زمینه اسپیکر در بازار است، ممکن است این مدل هم قیمت مقرون به صرفه داشته باشد.
سابقه درخشان شیائومی نشان داده که اسپیکرهوشمند کمپانی چینی می تواند یک گزینه برجسته باشد. هرچند اطلاعات دقیقی در کار نیست. پیش بینی شده در بحث طراحی اسپیکر هوشمند منحصربفرد باشد و بتوان آن را گزینه برجسته شیائومی دانست.
کمپانی چینی درصدد بوده گزینه قابل توجه را دردسترس مخاطبان خود قرار دهد. XiaoAI طبق اعلام شیائومی تاکنون 22 میلیون واحد آن را به فروش رسانده که رقم چشمگیری بوده و نشان می دهد که این کمپانی چینی درصدد است با ارائه یک مدل جدید، نظر مخاطب را جلب کند.
در حالی که این شرکت فاش کرده است که اسپیکر آینده از بدنه فلزی برخوردار خواهد بود ، اما هیچ چیزی در مورد دستگاه از نظر مشخصات آن آشکار نشده و در راز باقی مانده و تاکنون چیزی آشکار نشد. با این حال ، معرفی تنها چند ساعت دیگر انجام می گیرد. بنابراین لازم نیست که بیشتر صبر کنیم تا بدانیم چه محصولی توسط شیائومی بزودی معرفی خواهد شد زیرا چیزی تا رونمایی این اسپیکر هوشمند باقی نمانده است.
برای کسانی که آشنایی ندارند، XiaoAI یک دستیار صوتی هوشمند از شیائومی است ، مشابه اپل سیری و گوگل اسیستنت ، اما این محصول مخصوص محصولات Xiaomi و Redmi ساخته شده است و در حال حاضر محدود به بازار چین است.
بنابراین بعید است که شیائومی آن را به عنوان گزینه هوشمند در بازارهای مختلفی عرضه دارد.