5 نکته‌ای که باید درباره سنسور دوربین 108 مگاپیکسلی Mi Mix 5G شیائومی بدانید

مهمترین پرچمدار شیائومی در نیمه دوم سال، یعنی Mi Mix 5G از فردا آغاز به کار خواهد کرد. این مدل جدید Mix از خواهر و برادرهای اصلی خود الهام می‌گیرد، زیرا به عنوان یک گوشی هوشمند مفهومی راه اندازی می‌شود. این به این معنی است که شما می‌توانید از فناوری نسل بعدی در داخل این دستگاه جدید بهره ببرید، که احتمالاً با تولید انبوه همراه نخواهد بود.

یکی از موضوعات جدیدی که توسط شیائومی معرفی شد، رونمایی از دوربین 108 مگاپیکسلی بود که در مطالب قبلی به آن پرداختیم. در ادامه به 5 نکته درباره این سنسور دوربین 108 مگاپیکسلی شیائومی خواهیم پرداخت که برایتان جالب خواهد بود.

اولین سنسور دوربین گوشی هوشمند جهان که از 100 مگاپیکسل فراتر می‌رود

درست وقتی که تصور کردیم که مسابقه بزرگترین دوربین مگاپیکسلی بالاخره به پایان رسید، سازندگان سنسور گوشی‌های هوشمند مانند سونی و سامسونگ با دوربین‌های فوق العاده با رزولوشن 48 مگاپیکسلی خود بازار را تکان دادند. سپس سامسونگ تصمیم گرفت تا با سنسور جدید سامسونگ 64 مگاپیکسل خود، همان چیزی را که درون Vivo NEX 3 قرار داد را کنار بزند. در نهایت سامسونگ با دوربین 64 مگاپیکسلی خود راضی نشد. از این رو، تصمیم به همکاری با شیائومی گرفت تا سنسور مهیج دوربین 108 مگاپیکسلی، ISOCELL Bright HMX را منتشر کند.

درباره دوربین گوشی شیائومی

این سنسور با همکاری سونی، سامسونگ و شیائومی توسعه یافته است

برای سازندگان گوشی‌های هوشمند معمول نیست که با شرکت‌هایی مانند سونی و سامسونگ برای سنسورهای دوربین خود همکاری کنند. اما این بار به نظر می‌رسد، شیائومی سرمایه گذاری زیادی در ساخت این سنسور دوربین 108 مگاپیکسلی با سامسونگ کرده است. در مطبوعات رسمی سامسونگ به وضوح آمده است که این سنسور ثمره همکاری نزدیک با شیائومی است. بنابراین جای تعجب نیست که شیائومی اولین شرکتی است که از این سنسور استفاده کرده است. با توجه به همکاری سامسونگ با شیائومی، هنوز مشخص نیست که آیا سازندگان دیگر گوشی‌های هوشمند هم به زودی از این سنسور استفاده می‌کنند یا خیر. به نظر می‌رسد که شیائومی مدتی است که در حال توسعه 4 گوشی هوشمند با دوربین عقب 108 مگاپیکسلی است.

بزرگترین سنسور دوربین گوشی‌های هوشمند جهان

سنسورهای گوشی‌های هوشمند از نظر اندازه در حال افزایش هستند، اما این سنسور 108 مگاپیکسلی جدید، سنسورها را به سمت جدیدی برد. این دوربین دارای یک سنسور تصویر بسیار بزرگ است که آن را به بزرگترین سنسور در بازار گوشی‌های هوشمند تبدیل می‌کند. این سنسور سه چهارم اندازه یک سنسور معمولی است که 1/1.33 اینچ اندازه آن است.. یک راه دیگر برای بررسی آن این است که سنسور 64 مگاپیکسلی سامسونگ  GW1، که در حال حاضر بسیار بزرگ در نظر گرفته می‌شود، دارای اندازه 1/1.7 اینچ است و سنسور 48 مگاپیکسلی GM2 حتی از 1/2 اینچ نیز کوچکتر است.

ضبط ویدیو 6K

سنسور ISOCELL Bright HMX سامسونگ می‌تواند ویدئوهایی با وضوح  6K واقعی را با سرعت 30 فریم در ثانیه ضبط کند. البته قبلا هم گوشی‌های معرفی شده بودند که از وضوح 8K در ضبط ویدیو بهره می‌بردند اما تنها با 15 فریم بر ثانیه این کار را انجام می‌دادند که می‌توان به گوشی‌های Red Magic 3S و Nubia Z20 اشاره کرد. از طرف دیگر، یک گوشی هوشمند پرچمدار با این سنسور HMX از نظر فنی قادر به ثبت فیلم‌هایی6K (6016 x 3384)  با سرعت 30 فریم در ثانیه است!

عکس‌های 27 مگاپیکسلی فوق العاده روشن با ISO هوشمند

سنسور 108 مگاپیکسلی سامسونگ HMX با استفاده از فناوری Tetracell خود، چهار پیکسل را در یکی ترکیب کرده و پیکسل‌هایی روشن تر را ارائه خواهد کرد. این بدان معناست که این سنسور می تواند از تصاویر با وضوح 27 مگاپیکسلی در نور کم بهره ببرد و در محیط‌های کم نور، تصاویری روشن تر را به ارمغان آورد. از سوی دیگر هنگامی که شرایط روشنایی خوب باشد، این سنسور می تواند تصاویر بزرگ 108 مگاپیکسلی را با جزئیات کامل  تر تولید کند. Smart-ISO سامسونگ همچنین در شرایط تاریک و روشن بهترین ISO را ارائه خواهد کرد.