HUAWEI CONNECT 2019، یک رویداد سالانه است که توسط هوآوی برای صنعت جهانی فناوری اطلاعات و ارتباطات، از 18 تا 20 سپتامبر 2019 در شانگهای برگزار می‌شود. کنفرانس امسال با موضوع “Advance Intelligence” با مضمون گسترش و توسعه هوش مصنوعی ساخته شده است و هدف از آن، ایجاد یک محیط باز، تعاون و بستر مشترک برای مشتریان و شرکا برای کشف فرصت‌های جدید برای آینده هوشمند و هوش مصنوعی است.

در مراسم Huawei Connect 2019، غول مخابراتی چین، استراتژی خود را برای بازار محاسبات اعلام کرد و از اطلس 900 (Atlas 900) رونمایی کرد. ادعا می‌شود که Atlas 900 سریع‌ترین خوشه آموزش هوش مصنوعی در جهان است. این شرکت می‌گوید، Atlas 900 به دستیابی بیشتر AI برای زمینه‌های مختلف تحقیقات علمی و نوآوری در تجارت کمک می‌کند.

اطلس 900، قدرت هزاران پردازنده Ascend را ترکیب کرده و تنها در 59.8 ثانیه برای آموزش ResNet-50، محاسبات مربوط به هوش مصنوعی را انجام و در اختیار قرار خواهد داد. Atlas 900 نیروگاهی از محاسبات هوش مصنوعی، برای دستیابی بیشتر هوش مصنوعی در زمینه‌های مختلف تحقیقات علمی و نوآوری در تجارت است.

این شرکت امکانات جدیدی را در زمینه‌های مختلف علمی و نوآوری در کسب و کار به ارمغان آورده است که می‌توان به زمینه‌های نجوم، پیش‌بینی هواشناسی، رانندگی خودکار، اکتشاف نفت و غیره اشاره کرد. هوآوی همچنین اطلس 900 را در Huawei Cloud به عنوان یک سرویس خوشه‌ای، مستقر کرده و آن را در دسترس مشتریان خود در صنایع مختلف قرار می‌دهد.

شیائومی و پرینتر MIJIA Inkjet

بر اساس تجربه هوآوی در بیش از 500 پروژه و در بیش از 10 صنعت، ژنگ یلای، رئیس Huawei Cloud BU، خاطرنشان کرد که هوش مصنوعی صنعتی در حال عبور از شکاف تجاری و تبدیل به محرک اصلی برای تغییر شکل دیجیتال شرکت‌ها است. هوآوی تخمین می‌زند که طی پنج سال آینده، محاسبات آماری تبدیل به موضوع اصلی شود و محاسبات هوش مصنوعی بیش از 80 درصد از کل توان محاسباتی را که در سراسر جهان تشکیل دهند. استراتژی هوآوی در چهار زمینه اصلی متمرکز خواهد شد که در ادامه به این زمینه ها اشاره خواهیم کرد:

نوآوری در معماری: هوآوی معماری داوینچی، معماری نوآورانه پردازنده را راه‌اندازی کرده است. این شرکت سرمایه گذاری خود را در تحقیقات اساسی ادامه خواهد داد.

سرمایه گذاری در پردازنده های تمام سناریو: هوآوی دارای پردازنده کاملی است که می‌توان به پردازنده‌های Kunpeng برای محاسبات عمومی، پردازنده‌های Ascend برای هوش مصنوعی، پردازنده‌های Kirin برای دستگاه‌های هوشمند و پردازنده‌های Honghu برای صفحه‌های هوشمند اشاره کرد.

از بین بردن مرزهای تجاری: هوآوی پردازنده‌های خود را به طور مستقیم نخواهد فروخت. درعوض، آنها را در قالب سرویس‌های ابری را در قالب مؤلفه‌ها در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد و پشتیبانی از راه‌حل‌های یکپارچه را در اولویت قرار می‌دهد.

ساخت اکوسیستم باز: طی 5 سال آینده، هوآوی 1.5 میلیارد دلار دیگر در برنامه توسعه‌دهنده خود، سرمایه‌گذاری خواهد کرد. هدف این است که این برنامه را برای پشتیبانی از پنج میلیون توسعه‌دهنده گسترش دهیم و شرکای Huawei را در سراسر جهان قادر سازیم تا برنامه‌های جدیدی را توسعه دهند.

معاون شرکت هوآوی با بیان استراتژی این شرکت‌، اظهار داشت: ” آینده محاسبات، بازار گسترده است و ما با استراتژی متمرکز، بر چهار حوزه اصلی سرمایه‌‌گذاری، این محاسبات را امکان پذیر خواهیم کرد. ما مرزهای معماری را تحت فشار قرار خواهیم داد و برای همه سناریوها در پردازنده، سرمایه گذاری می‌کنیم، مرزهای تجاری شفاف را حفظ خواهیم کرد و یک اکوسیستم باز ایجاد می‌کنیم.”