تقریباً همه ما در گوشی موبایل شخصی خود عکس ها و فیلم های خصوصی ای داریم که دوست نداریم کسی جز خودمان به آن دسترسی داشته باشد. خوشبختانه گوشی های موبایل شیائومی این امکان را به کاربر می دهند که بتواند عکس ها و فایل های خود را مخفی کند.  در این مطلب، ترفندها و روش های مخفی کردن عکس و فیلم در گوشی های شیائومی را با شما به اشتراک بگذاریم.

عکس ها و فیلم های خود را با این روش ها مخفی کنید!

اگر گوشی Xiaomi دارید و می خواهید عکس ها و فیلم های خود را پنهان کنید، باید بگوییم که اولین روشی که شیائومی در رابط کاربری  MIUI 12 و نسخه های قبلی در اختیار کاربر قرار می دهد، بر اساس محتوای چندرسانه ای است که به کمک دوربین موبایل خود به دست آورده ایم یا دانلود کرده ایم. هر چیزی که در گالری شیائومی است را می توان با گزینه هایی که سیستم عامل می یوآی در اختیارمان قرار می دهد، پنهان کنیم. در ادامه خواهید دید که چطور می توان به راحتی عکس ها و فایل ها را از دید دیگران پنهان کرد.

مخفی کردن عکس و فیلم در شیائومی

پنهان کردن فایل ها از طریق Xiaomi Cloud

اولین روش در مخفی کردن عکس و فیلم در گوشی های شیائومی، استفاده از روش Save کردن در فضای ابری شیائومی است. در زیر نحوه انجام این کار را به طور کامل توضیح می دهیم.

1.پوشه گالری خصوصی را فعال کنید

اولین کاری که برای مخفی کردن عکس و فیلم در گوشی های شیائومی باید انجام دهیم این است که وارد اپلیکیشن گالری موبایل شویم که به صورت پیش فرض روی گوشی شیائومی نصب شده است. زمانی که وارد گالری شدید، یک یا چند تصویری را که می خواهید دیده نشود، انتخاب کنید.

سپس روی دکمه Add to album کلیک کنید و گزینه Private album را انتخاب کنید. گام بعدی این است که باید از حساب Mi موجود روی گوشی (اگر حساب Mi ندارید اکانت جدید بسازید) برای ابزار Xiaomi Cloud برای شروع کار روی تلفن همراه خود استفاده کنید. بدون حساب در Xiaomi Cloud، نمی توانیم هیچ فایلی را از گالری پنهان کنیم؛ این حساب برای انجام بسیاری از کارها از جمله پنهان کردن عکس ها و ویدیوها ضروری است.

برای تکمیل فرآیند مخفی کردن فایل ها، باید با کمک پین کد، پترن (الگو) یا رمز عبور امنیتی هویتتان را تأیید کنید که این خود شمایید که وارد اکانت می شوید. زمانی که بخواهید عکس های داخل پوشه گالری خصوصی را ببینید، نیاز دارید که پین کد، پترن یا پسورد را وارد کنید.

2.انتخاب کنید که چه چیزی در Xiaomi Cloud ذخیره شود

اکنون در ادامه معرفی ترفندهای مخفی کردن عکس و فیلم در گوشی های شیائومی، فقط باید چند مرحله ساده و سریع را دنبال کنیم که به ما این امکان بدهد تصاویر را در تلفن های همراه این برند مخفی کنیم تا مطمئن شویم که عکس ها و فیلم هایمان از دید دیگران مخفی می ماند. در این روش فقط فایل هایی را که انتخاب می کنید مخفی می شوند و بقیه فایل ها همچنان برای همه قابل مشاهده خواهند بود. روندی که باید دنبال شود به ترتیب زیر است:

  • گالری را باز کنید.
  • انگشت را روی یکی از عکس ها و فایل ها فشار دهید.
  • بر روی گزینه پایینی یعنی گزینه افزودن به آلبوم (Add to album) کلیک کنید.
  • سپس Private album را انتخاب کنید.
  • در نهایت گزینه تایید برای ذخیره در شیائومی کلود را انتخاب کنید.

مخفی کردن عکس و فیلم از طریق Xiaomi Cloud

3.نحوه دسترسی به قسمت خصوصی گالری

بعد از آن که که عکس ها را مخفی کردید و تصمیم گرفتید که عکس های موجود در پوشه خصوصی را ببینید، کافی است وارد آلبوم شوید، دست خود را روی صفحه نگه دارید و به سمت پایین صفحه بکشید تا صفحه ورود پترن یا رمز عبور باز شود. بعد از وارد کردن رمز عبور، وارد گالری خصوصی می شوید. اکنون می توانید عکس هایی را که می خواهید از حالت مخفی بیرون بیایند انتخاب کنید و سپس گزینه Remove from private آلبوم را بزنید.

مخفی کردن عکس و فیلم در گوشی های شیائومی از طریق امن کردن فایل ها

گاهی اوقات ممکن است دوست نداشته باشیم که عکس ها و ویدیوها را ذخیره کنیم، اما بخواهیم آن ها را محافظت کنیم و از دسترس دیگران خارج کنیم. در این صورت باید به فکر راه حل بهتری به جای ذخیره کردن عکس ها در  فضای ابری شیائومی باشیم. رابط کاربری MIUI امکانات زیادی دارد و به همین دلیل می توانید در چند مرحله به راحتی امنیت فایل هایتان را افزایش دهید. این ویژگی برای تمامی موبایل های شیائومی که نسخه MIUI 10 به بعد را دارند، قابل انجام است. برای این کار، مراحل زیر را طی کنید.

1.وارد تنظیمات شوید

اگر می خواهید عکس ها و ویدیوهایتان را در گوشی شیائومی مخفی کنید، باید امنیت فایل ها را تا حداکثر میزان ممکن افزایش دهید. برای افزایش امنیت فایل ها، باید به اپلیکیشن Files در گوشی شیائومی خود بروید؛ این اپلیکیشن به طور پیش فرض در پوشه tools قرار دارد. هنگامی که وارد شدید، مراحل زیر را انجام دهید:

  • اجازه ورود و دسترسی را بپذیرید.
  • روی منوی کشویی لمس کنید.
  • گزینه Private files را انتخاب کنید.
  • رمز عبور را وارد و تایید کنید.

مخفی کردن عکس ها و فیلم ها در Xiaomi با ایمن کردن فایل ها

2.فایل ها را انتخاب کنید

برای اینکه فایل ها به طور کامل توسط MIUI محافظت شوند و امنیت آن ها کامل شود، باید هر کدام از فایل هایی را که می خواهیم از دید افراد دیگر پنهان بماند را انتخاب کنیم. این فایل می تواند یک فایل PDF، یک فایل Word، یک فایل APK و یا هر فایل دیگری باشد. برای این کار باید روی فایل با انگشت فشار دهیم و در میان گزینه ها، گزینه More را انتخاب کنیم و سپس آن را به پوشه فایل های خصوصی منتقل کنیم.

3.راه های دسترسی به فایل های مخفی شده

برای بازگرداندن فایل هایی که امنیت آن ها را افزایش داده اید، باید به برنامه Files برگردید. سپس وارد منو شده و Private files را انتخاب کنید. پس از وارد کردن کلید امنیتی، پوشه برای ما باز می شود و می توانیم فایل ها را به جایی که می خواهیم برگردانیم.

دسترسی به این فایل های ایمن شده از هیچ قسمت دیگری امکان پذیر نخواهد بود؛ حتی زمانی که موبایل را به کامپیوتر هم متصل کنیم، دسترسی به این فایل ها امکان پذیر نخواهد بود. با این روش، پوشه حاوی این فایل ها نامرئی می شود و تشخیص فایل ها برای دستگاه های دیگر غیرممکن خواهد بود.

مخفی کردن عکس ها و فیلم های شیائومی از طریق اپلیکیشن

یکی دیگر از راه های آسان برای مخفی کردن عکس و فیلم در گوشی های شیائومی، دانلود یک اپلیکیشن خوب است. اگر می خواهید به کمک اپلیکیشن، انواع عکس ها، فیلم ها و سایر فایل ها را مخفی کنید، در ادامه چند اپلیکیشن کاربردی را معرفی خواهیم کرد.

Gallery Vault

برنامه گالری ولت

 

اگر به دنبال یک اپلیکیشن خوب برای مخفی کردن عکس ها و فایل ها در گوشی های شیائومی هستید، ما دانلود برنامه Gallery Vault را پیشنهاد می کنیم. گالری ولت یک برنامه ساده است که به شما امکان مخفی کردن فایل ها در گوشی های شیائومی را به راحتی می دهد.

لینک دانلود: GalleryVault Hide Photos, Videos and Files

Keepsafe Photo Vault

برنامه مخفی Keepsafe Photo Vault

این اپلیکیشن به شکلی طراحی شده است که ظاهری شبیه به ماشین حساب دارد، اما با وارد کردن یک پسورد، عکس ها، فیلم ها و فایل های ذخیره شده باز می شوند. برای اینکه صاحب گوشی به فایل ها در هر جایی دسترسی داشته باشد، این اپلیکیشن یک کپی از فایل ها در فضای ابری به صورت کاملا خصوصی ایجاد می‌کند؛ بنابراین می‌توانیم فایل ها را در دستگاه های دیگر نیز ببینیم و حتی اگر تلفن همراه به سرقت برود یا گم شود، امکان دسترسی به فایل ها از طریق فضای ابری وجود دارد.

لینک دانلود: Keepsafe Photo Vault: Hide Photos Safely

Apex

برنامه مخفی کردم فیلم و عکس Apex

این اپلیکیشن یک لانچر است که امکان پنهان کردن آیکون ها، عکس ها و فایل ها را به گوشی شیائومی اضافه می کند. اپکس نیز یکی از بهترین اپلیکیشن ها برای مخفی کردن فایل در گوشی های شیائومی است که می توانید آن را از طریق لینک زیر دانلود کنید.

 

لینک دانلود: Apex Launcher – Personalized, Protect, Efficient

 

اگر شما هم تجربه مخفی کردن فایل ها در گوشی های Xiaomi را داشته اید یا سوالی در این خصوص دارید، خوشحال می شویم تا نظرات شما در قسمت نظرات بشنویم.

 

*با عضویت در کانال تلگرام و اینستاگرام می همراه از جدیدترین اخبار شیائومی باخبر شوید*


مطالب پربازدید هفته

مقایسه دوربین شیائومی 12 پرو و آیفون 13 پرو، کدام بهتر است؟

معرفی، مشخصات و بررسی گوشی شیائومی 12X

معرفی، مشخصات و بررسی گوشی شیائومی 12 و شیائومی 12 پرو

معرفی برند وان مور و 3 نکته جالب در مورد 1MORE که نمی دانید

معرفی برند HAYLOU آیا هدفون و ساعت هایلو ارزش خرید دارند

آموزش بازیابی فایل های پاک شده از گوشی های شیائومی

بهترین گوشی های گیمینگ شیائومی زیر 10 میلیون تومان

مدیاتک یا اسنپدراگون؟ کدام پردازنده در گوشی های شیائومی بهتر هست؟

لیست گوشی های شیائومی که اندروید 12 را دریافت می کنند

نسخه پایدار شیائومی MIUI 13 آماده انتشار می باشد

گوشی شیائومی 12 با اسنپدراگون 8 نسل 1 عرضه می شود

راه حل زود تمام شدن باتری در گوشی شیائومی

رابط کاربری MIUI 13 چه تاریخی عرضه می شود؟ قابلیت های جدید MIUI 13 چیست؟(به همراه لیست دریافت کنندگان)

معرفی برند آمازفیت ، آیا ساعت AMAZFIT ارزش خرید دارد؟

شیائومی از حسگر اثر انگشت تمام صفحه رونمایی کرد


***برای اطلاع از اخبار جدید شیائومی با مجله شیائومی همراه باشید***