بنا بر گزارشی جدید، کاربران حالا بیشتر از هر زمان دیگری به فعالیت در حوزه دیجیتال و شرکت‌های استارتاپی ایران تمایل دارند؛ گزارش‌های جدید نشان می‌دهند که بر خلاف فشارهای موجود، تقاضا برای ورود به دنیای تکنولوژی و فعالیت در زمینه‌های مختلف، افزایش چشمگیر در مقایسه با دو سال گذشته داشته است.

در شرایطی که تحریم‌های کشورهای خارجی بر ایران بیش از هر زمان دیگری شده است، کارشناسان از نتیجه غیرمنتظره یک بررسی مبنی بر افزایش تقاضا برای ورود به بازار کار در حوزه IT خبر داده‌اند. شرکت دانش بنیان ایران تلنت در گزارشی تامل برانگیز می‌گوید میزان استخدام در شرکت‌های استارتاپی ایرانی و حوزه دیجیتال تا 46 درصد افزایش یافته است. علاوه بر این، ما در سال 2018 شاهد رشد 14 درصدی تمایل برای ورود کاربران به حوزه کامپیوتر، نرم افزار و طراحی وب بوده‌ایم.

معرفی ساعت هوشمند شیائومی Yunmai

بر خلاف شرکت‌های فعال در حوزه فناوری، میزان افت استخدام در شرکت‌های مخابراتی و تجهیزات پزشکی، به ترتیب 77 و 58 درصد بوده است؛ متاسفانه نیروگاه‌ها هم وضع خوبی ندارند و کاهش استخدام در این مراکز به 79 درصد رسیده است. کارشناسان ایران تلنت می‌گویند در سال‌های 2017 و 2018، بیشترین میزان از تعدیل نیرو عمدتا در شرکت‌های بزرگ بوده؛ به گونه‌ای که شرکت‌هایی با بیش از 100 کارمند، به طور میانگین 13 نفر و شرکت‌هایی با کمتر از 100 کارمند، به طور میانگین 5 نفر از کارمندان خود را در طول سال تعدیل می‌کنند.

حوزه دیجیتالبررسی این اطلاعات می‌توانند چشم‌انداز بسیار خوبی از فعالیت شرکت‌های ایرانی و برنامه‌ریزی درست در مورد منابع انسانی را در اختیار مدیران قرار دهند تا تصمیم‌گیری در مورد فعالیت‌های آینده، به بهترین شکل ممکن انجام گیرد.

منبع: مهر