شرکت شیائومی در آوریل سال جاری بود که رابط کاربری MIUI 12 را در طی رویداد چین خود رونمایی کرد. رابطی که ویژگی های بزرگی داشته و نسبت به نسل قبل تغییرات شگفت انگیزی برای ان در نظر گرفته شد. حال به تازگی شیائومی نسخه پایدار MIUI 12 را برای دو گوشی پرچمدار می 10 و می 10 پرو منتشر کرد.

تفاوت شیائومی ردمی نوت 8 و نوت 9 چیست ؟

چند روز قبل بود که بتا MIUI 12 برای این دو گوشی منتشر شد اما در نهایت چینی ها تصمیم گرفتند نسخه نهایی را در دسترس کاربران گوشی های پرچمدار قرار دهند. البته بتا برای تلفن های هوشمند  سری می 9 و ردمی K20/MI 9T هم منتشر شد.

به تازگی چانگ چن یکی از مدیران شیائومی بیان داشت که این شرکت نسخه پایدار MIUI 12 را برای دو گوشی پرچمدار می 10 و می 10 پرو را در چین منتشر کرده است. مشخص نیست سایر کاربران این گوشی های پرچمدار به این رابط کاربری نسل جدید بروزرسانی می شوند.

اپدیتاین رابط کاربری در دهمین سالگرد تاسیس شیائومی و MIUI معرفی شده و تغییرات زیادی مخصوص در زمینه حریم شخصی داشته است. آپدیت نسخه پایدار حجمی بیش از 800 مگابایتی داشته و بیلد آپدیت آن MIUI 12.0.1.0 است. از ویژگی های کلیدی این آپدیت باید به سوپر والپیپر و اپلیکیشن جدید دوربین اشاره کرد که در مجموع تجربه کاربری خوبی می توان داشت.

رونمایی شیائومی از مسواک برقی Inncap Sonic

رابط MIUI 12 قابلیت های مختلفی را در اختیار کاربران قرار می دهد و شامل دارک مود 2.0، اپلیکیشن جدید دوربین و طراحی جذاب هم می شود. شیائومی اعلام کرده این رابط کاربری برای تمامی گوشی های منتشر شده از سال 2018 ردمی و این برند منتشر خواهد شد.

البته این احتمال وجود دارد که گوشی های 2017 اگرچه در تمامی مدل نبوده، این رابط کاربری را دریافت کنند. هنوز مشخص نیست نسخه پایدار MIUI 12 چه زمانی برای سایر کاربران منتشر خواهد شد و احتمالا در تابستان باید شاهد انتشار آن باشیم.