MIX Alpha Evolution Edition

در 19 دسامبر، اخبار جدیدی از ثبت اختراع جدید شیائومی در WIPO افشا شد، که در ادامه به جزئیات آن میپردازیم.

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، ثبت اختراع جدید شیائومی نشان می دهد که گوشی های هوشمند به عرصه جدیدی در حال ورود می باشند.

MIX Alpha Evolution Edition صفحه نمایش فراگیر

صفحه نمایش های فراگیر به این صورت هست که جای بدنه گوشی هم صفحه نمایش وجود دارد. در این طراحی جدید نه ‌فقط کناره‌ های صفحه ‌نمایش به سمت لبه ‌های پشتی خمیده شده‌اند بلکه این خمیدگی کاملا به بخش پشتی نیز ادامه یافته و در عمل به جز نوار عمودی حاوی دوربین‌ های سه‌ گانه بخش پشتی، کل بدنه دستگاه را صفحه‌ نمایش در بر گرفته است.

نسبت صفحه ‌نمایش به بدنه در این گوشی به گفته شرکت سازنده به 180.6 درصد می‌رسد که حاشیه‌های تنها 2.15 میلی‌متر بالا و پایین صفحه ‌نمایش در هر دو سمت گوشی نیز نقش مهمی را در آن ایفا می‌کنند.

پیش از این، شیائومی گوشی هوشمند مفهومی MIX Alpha را معرفی کرده بود که در آن از صفحه نمایش فراگیر استفاده می کند. بدنه توسط یک صفحه نمایش کامل احاطه شده است، از جلو به طرفین به عقب گسترش می یابد.

اما در گوشی MIX Alpha Evolution Edition تمام گوشی را صفحه نمایش فرا گرفته و صفحه نمایش 360 درجه کامل گوشی را احاطه کرده است. برخلاف MIX Alpha، این حق ثبت اختراع 100٪ تمام صفحه و بدون ماژول دوربین عقب می باشد.

MIX Alpha Evolution Editionبه منظور ارائه این طرح، تیم مهندس شیائومی به موفقیت های زیادی در زمینه فناوری دست یافته اند مانند:

  • راه حل های نو آورانه اتصالات لایه ای صفحه نمایش انعطاف پذیر
  •  باز کردن اثر انگشت صفحه نمایش انعطاف پذیر
  • ابتکاری و فناوری نوآورانه صدای صفحه نمایش

در گوشی MIX Alpha Evolution Edition برای استفاده از یک صفحه نمایش 100 در صدی، باید ماژول های دوربین حذف میشد.

شیائومی برای حل این مشکل از یک دوربین پاپ آپ برای گرفتن عکس و فیلم استفاده می کند. البته باید بدونید که حق ثبت اختراع به معنای وجود محصولات نهایی در بازار نیست.

با توجه به اینکه MIX Alpha موفق به فروش عمده نشد، بعید به نظر می رسد که این گوشی شیائومی با 100٪ صفحه نمایش فراگیر به فروش برسد.

MIX Alpha Evolution Edition اما صفحه تنها نکته جذاب این گوشی نمی باشد، که خودنمایی کند. Mi MIX Alpha اولین گوشی هوشمندی است که دارای دوربین عقب 108 مگاپیکسلی است.

به دلیل طراحی خود دستگاه ، قرار دادن دکمه های فیزیکی برای میزان صدا یا روشن کردن آن غیرممکن است. بنابراین شرکت چینی دکمه های مجازی را انتخاب کرده است.

به طوری که قاب ها از دو طرف به فشار حساس هستند و به لطف یک موتور لرزش لمس یک دکمه فیزیکی را شبیه سازی می کنند. در پایین گوشی یک فضای کوچک 2.15 میلی متری وجود دارد، که در آن آنتن ها قرار دارند.

*گوشی هوشمند شیائومی با صفحه تاشو (منعطف) و دوربین پاپ آپ*

 


 

***برای اطلاع از اخبار جدید شیائومی با مجله شیائومی همراه باشید***