شیائومی در حال آماده سازی چندین مدل لپ تاپ با پردازنده رایزن AMD است

شرکت شیائومی قصد دارد سبد محصول لپ تاپ خود را کامل تر از قبل کرده از این رو باید در انتظار معرفی چند مدل نوت بوک جدید از جمله RedmiBook ، Mi Laptops و Mi Notebook باشیم.

در سال های گذشته شاهد معرفی این لپ تاپ ها با پردازنده های نسل قبلی بودیم و در این بین شیائومی قصد دارد بزودی نسل جدید نوت بوک های خود را با پردازنده جدید AMD رایزن همراه سازد.

به تازگی آژانس Bluetooth SIG به چندین مدل لپ تاپ شیائومی تاییدیه ای داده و این طور پیداست باید شاهد معرفی نوت بوک های RedmiBook ، Mi Laptops و Mi Notebook در آینده نزدیک باشیم. در واقع شیائومی قصد دارد با پردازنده های نسل جدید Ryzen AMD این نوت بوک ها را برای عملکردی بهتر بروزرسانی کند.

بنابراین باید انتظار داشته باشیم مدل های مورد اشاره نوت بوک های قوی و کاربردی برای تجربه کاربری روزانه باشند. باتوجه به این گزارش لپ تاپ های RedmiBook 14 و RedmiBook 16 سال گذشته با پردازنده Ryzen 4000 ای ام دی همراه می شوند.

در لیست منتشر شده لپ تاپ Mi Laptop 13.3 هم آشکار است که احتمال دارد در کنار دو نسخه 16 و 14 اینچی عرضه شود. همچنین یک مدل Mi Notebook 14 هم فاش شده و گفته می شود در چهار پیکربندی مختلف راهی بازار خواهد شد. البته می نوت بوک قرار است به جای رایزن AMD از پردازنده نسل دهمی Comet Lake-H اینتل قدرت گیرد و یک مدل توانمند است.

نسل جدید لپ تاپ های شیائومی در راهند

یک مدل RedmiBook 14 Ryzen Edition 2nd Generation هم که در واقع نسخه ارتقایافته ردمی بوک 14 سال گذشته است، در راه می باشد. گفته شده مدل RedmiBook 16 با عنوان RedmiBook 16 Ryzen Edition معرفی شود.

لپ تاپ Mi Laptop 13.3 / 14 / 16.1 و Mi Notebook 14 از جمله محصولات آینده شیائومی هستند که باید انتظار داشت معرفی شوند. هنوز مشخص نیست که آیا این چهار دستگاه از پردازنده های Ryzen نیز بهره می گیرند. در صفحه صدور گواهینامه Bluetooth SIG همه مدل ها را نشان می دهد که از بلوتوث 5.0 بهره می برند.

به جز می لپ تاپ 13.3 که با بلوتوث 5.1 همراه خواهد بود و احتمالا از ماژول وای فای پیشرفته تری نسبت به چهار مدل دیگر برخوردار است.

در هر صورت برای کسب جزئیات بیشتر باید منتظر ماند تا مشخص شود برند چینی چه مدل هایی را برای سال 2020 تدارک دیده و می توان انتظارات عملکرد بزرگی از این لپ تاپ های نسل جدید و پیشرفته داشت. بعید به نظر می رسد نوت بوک های مورد اشاره ارتقایی در بحث طراحی پیدا کنند و اگر هم ممکن باشد چندان متحول شده نخواهد بود و باید به یک طراحی ساده اکتفا کرد.

شیائومی درصدد است هر سال مدل های جدیدی از لپ تاپ های خود را به دنبال دیگر برندهای فعال صنعت معرفی کند و نمی خواهد از سایر رقبا همچون هوآوی عقب بماند.