شرکت شیائومی یکی از برندهای مطرح تولیدکننده تلفن هوشمند بوده که از زمان تاسیس آن 10 سالی می گذرد. در طول یک دهه پیشرفت بزرگی را در محصولات این کمپانی چینی مشاهده کردیم. در سال گذشته گوشی های حرفه‌ای و برجسته ای راهی بازار شد و در این میان برای سال 2020 هم قرار است مدل های متنوع و قابل توجهی را شاهد باشیم.

رونمایی شیائومی از سری Redmi 10X

در اوایل سال جاری گوشی هوشمند شیائومی از نوع بلک شارک 3 با حافظه رم 16 گیگابایتی عرضه شد. این گوشی که یک مدل گیمینگ بوده در حال حاضر برای خرید راهی بازار چین شده است. اما براساس گزارش تازه انتشاریافته، گویی شرکت چینی قصد دارد بزودی یک مدل غیرگیمینگ با 16 گیگابایت رم عرضه کند.

تعداد اسمارتفون هایی که دارای 16 گیگابایت رم هستند به شدت محدود است. اما شیائومی قصد دارد بزودی به دسته شرکت های تولیدکننده تلفن هوشمند 16 گیگابایت رم بپیوندد. این اطلاعات توسط کاربر Digital Chat Station در شبکه های اجتماعی آشکار شده و به نوعی باید آن را خبر صحیح و غیرشایعه ای دانست.

شیائومی همیشه سعی داشته در میان تولیدکنندگان اسمارتفون عملکرد بهتری داشته باشد و محصولاتی برتر و نوآورانه عرضه دارد. حال در این زمینه هم قصد دارد یکی از کمپانی هایی باشد که گوشی 16 گیگابایت رم عرضه می کند.

اطلاعات دقیقی از مدل مورد اشاره در دست نیست و نمی دانیم با چگونه اسمارتفونی رو به رو هستیم. اما احتمال دارد گوشی موردنظر از سری می میکس پرچمدار شیائومی باشد. زیرا سری اول پرچمداران این شرکت در نیمه نخست سال معرفی شده و انتظار داریم سری دوم پرچمداران شیائومی با 16 گیگابایت رم از راه برسند. البته اینکه می میکس 4 به حافظه رم 16 گیگابایتی مجهز می شود یک شایعه بوده و دقیقا نمی دانیم چه محصولی از شیائومی را با چنین حافظه رم ملاقات خواهیم کرد.

شیائومی در چند سال گذشته نشان داده که قصد دارد در صنعت تلفن هوشمند عملکرد خود را بهبود بخشد و بهتر از گذشته شود. بنابراین عرضه گوشی هوشمندی با 16 گیگابایت رم چندان عجیب نیست. بخصوص اینکه شرکت چینی سابقه درخشانی در ارائه گوشی های هوشمند پرچمدار و میان رده برجسته داشته است.

این برند مطرح چین همیشه سعی داشته در میان تولیدکنندگان اسمارتفون عملکرد بهتری داشته باشد و محصولاتی برتر و نوآورانه عرضه دارد. حال در این زمینه هم قصد دارد یکی از کمپانی هایی باشد که گوشی 16 گیگابایت رم عرضه می کند.

حافظه رم 12 گیگابایتی در حال حاضر رایج است و بیشتر پرچمداران به این حافظه رم مجهز هستند. اما در سال 2021 احتمالا باید شاهد رایج شدن حافظه رم 16 گیگابایتی برای پرچمدارها باشیم. در این بین شیائومی قصد دارد اواخر سال جاری با معرفی چنین گوشی هوشمندی نشان دهد در سال 2021 به دنبال عرضه محصولات قدرتمندتری است.

پیش از این گوشی هوشمند پرچمدار Mi 10 با حافظه رم 12 گیگابایتی LPDDR5 عرضه شد که نمونه سطح بالا شیائومی در صنعت تلفن هوشمند است. به هر حال مشخص نیست برنامه شیائومی چیست و این برند چینی چه مدلی را در آینده نزدیک معرفی و عرضه می دارد.

شایان ذکر است که سری می 10 در فوریه امسال معرفی شدند و هم اکنون دردسترس هستند.

بی شک یا می میکس آلفا این حافظه رم را داراست یا می میکس 4 که تاکنون برخی شایعات پیرامون این دو پرچمداران منحصربفرد نیمه دوم سال 2020 شیائومی منتشر شد. برند موردبحث قصد دارد در نیمه دوم امسال چندین مدل گوشی هوشمند جدید پرچمدار و میان رده عرضه کند. بنابراین رونمایی یک مدل با 16 گیگابایت رم نشان می دهد که اهداف بزرگی در سر شیائومی است.