بنا بر گزارش جدید IDC، شیائومی حالا به جایگاه چهارمین کمپانی تولیدکننده گوشی در جهان دست یافته است. عرضه تلفن های هوشمند مقرون‌به‌صرفه، برگ برنده شیائومی در غلبه بر سایر سازندگان محسوب می‌شود.

این روزها، جو بازار تلفن های همراه رقابتی‌تر از هر زمان دیگری بوده است؛ موضوعی که سبب شده تا شرکت‌های مختلف، بیش از پیش برای جلب رضایت مشتریان تلاش کنند. در همین حال، مرکز تحقیق بازار معتبر IDC با انتشار گزارشی از میزان عرضه گوشی های هوشمند در سال 2018، می‌گوید شیائومی چهارمین شرکت تولیدکننده گوشی موبایل در دنیا است. مطابق با این گزارش، علی‌رغم کاهش فروش گوشی های هوشمند در سال 2018، هم‌چنان برخی سازندگان عملکرد خوبی داشته و موفق شده‌اند سایرین را مغلوب خود کنند.

شیائومیمطابق با این گزارش، سهم بازار سامسونگ با عرضه 70.4 میلیون گوشی هوشمند، به 18.7 درصد در سه ماهه چهارم سال 2018 رسیده است. این در حالیست که طی همین زمان در سال گذشته، 74.5 میلیون دستگاه توسط این کمپانی کره‌ای عرضه شده بود که این موضوع نشانگر کاهش میزان عرضه سامسونگ در مقایسه با گذشته است. در ربع چهارم 2018، اپل با عرضه 68.4 میلیون دستگاه در جایگاه دوم قرار گرفته و با کاهش عرضه، وضعی مشابه سامسونگ دارد. در این میان، هواوی با عرضه بیش از 18 میلیون گوشی بیشتر در قیاس با سه ماهه پایانی 2017، پشت سر اپل قرار گرفته است.

در سوی دیگر، شیائومی نیز با افزایش فروش و عرضه محصولات خوش‌ساخت، حالا به عنوان چهارمین تولیدکننده برتر گوشی موبایل در دنیا شناخته می‌شود. اگرچه اوپو در ربع آخر 2018 عملکردی بهتر از شیائومی داشته است، ولی در آمار کل، Xiaomi با عرضه بیش از 122 میلیون دستگاه، اوپو را مغلوب خود کرده است.

شیائومی

رشد 32.2 درصدی شیائومی در مقایسه با سال 2017

هواوی هنوز راهی طولانی برای شکست سامسونگ در پیش دارد، اما با عرضه فقط 2.8 میلیون دستگاه کمتر، رقیبی جدی برای اپل محسوب می‌شود؛ میزان عرضه گوشی های هواوی، 33.6 درصد افزایش یافته است. در سوی دیگر، شیائومی نیز با رشد 32.2 درصدی یکی دیگر از موفق‌ترین شرکت‌های تولیدکننده تلفن های همراه در جهان است.

شیائومی قصد دارد در آینده نزدیک، ردمی نوت 7 پرو را با مشخصات فنی و امکانات بسیار خوب به بازار عرضه کند. علاوه بر این، دو گوشی پرچمدار Mi 9 و Mi Mix 4 نیز می‌توانند نقشی پررنگ را در موفقیت هرچه بیشتر چینی‌ها ایفا کنند.

منبع: Xiaomi Today