آیا شما به نگهداری از گل‌ها و گیاهان علاقه دارید؟ اگر تا کنون زمانی برای پرورش گل و گیاه در منزل خود صرف نکرده‌اید، با آگاهی از فواید نگهداری گل و گیاه در منزل، دست به کار می‌شوید و برای اینکه پای گل و گیاهان را به منزلتان باز کنید، بهانه‌ای نمی‌آورید.

نحوه اتصال دسته بازی به گوشی‌های اندروید

گل‌های آپارتمانی نشاط و طراوت خاصی به زندگی ما می‌بخشند. گیاهان، دی اکسید کربن (CO2) موجود در هوا را جذب کرده و اکسیژن تولید می‌کنند و توانایی ازبین بردن آلاینده‌های مضر را دارند. درواقع گیاهان می‌توانند هوای خانه را تمیز کنند که این امر برای سلامتی افراد خانواده بسیار ضروری است. گیاهانی از قبیل گل داوودی، نخل مرداب، فیکوس و پیچک همانند فیلترهای طبیعی تصفیه هوا هستند و نقش بسزایی در پاک‌سازی هوای خانه دارند.
نتیجه تحقیقات نشان می‌دهد که گیاهان باعث افزایش میزان شادی و کاهش استرس و ناراحتی می‌شوند. گیاهان حالتان را بهتر می‌کنند و میزان خلاقیت ذهن را بهبود می‌بخشند. کودکانی که در منزلشان گل و گیاه وجود دارد، عملکرد بهتری در مدرسه دارند.
از طرفی وجود گیاهان موجب کاهش خستگی، سرفه، گلو درد و سرماخوردگی می‌شود. درواقع گیاهان می‌توانند از طریق افزایش میزان رطوبت و کاهش گرد و غبار، اثرات مذکور را ایجاد کنند.
نتایج برخی پژوهش‌ها حاکی از آن است که وجود برخی گل‌ها در خانه، باعث افزایش کیفیت خواب می‌شود و خواب آرام و راحتی را برای افراد خانه رقم می‌زند.
با این همه فایده که از گل و گیاه ذکر کردیم، پرورش گل و گیاه در خانه ضرورت پیدا می‌کند. اما پرورش و نگهداری گل و گیاه نیاز به توجه ویژه‌ای دارد که شاید برایتان مقدور نباشد. اما نگران نباشید. شیائومی با سنسور گل و گیاه هوشمند خود به کمکتان آمده است.
سنسور گل و گیاه شیائومی مانند یک مشاور نگهداری از گل و گیاه در کنارتان خواهد بود و هر لحظه وضعیت گل‌های منزلتان را به شما گزارش داده و توصیه‌های لازم را ارائه می‌دهد تا گیاهانتان همیشه شاداب و سرسبز باشند.
با توجه به فراگیر و محبوب شدن سنسور گل و گیاه شیائومی و درخواست بسیاری از کاربران، لیستی از گل‌های رایج آپارتمانی در ایران به همراه نام علمی‌شان برای استفاده در اپلیکیشن سنسور گل و گیاه شیائومی تهیه کرده‌ایم.
برای اضافه کردن این گل‌ها در اپلیکیشن Flower Care ، نام مستعار یا نام علمی آن‌ها را مطابق لیست زیر در اپلیکیشن جستجو کنید.

لیست گلهای موجود در این فایل آموزشی :
آگلونما,
برگ انجیری (اژبن),
بگونیا,
پوتوس,
حسن یوسف,
دیفن باخیا,
زامیفولیا,
سانسوریا,
سرخس,
سیکلامن,
شاهپسند درختی,
شفلرا,
فیتولیا (رزیدل),
فیکوس (انجیل ),
فیکوس بنجامین,
فیل گوش (کالادیوم),
کروتون (کرچک هندی),
مارانتا,
بنفشه آفریقایی,
گندمی,
کالانکوئه,
سینگونیوم (هموگان),
دراسنا بلالی,
دراسنا کامپکتا,
دراسنا پرچمی,
فیلودندرون برگ انجیری,
یوکا (خنجری / زنگوله‌ای),
برگ بیدی (لش),
زیپلین,
پاندانوس,
لیندا (پافیلی/نخل دم اسبی),
کرینوم,
بلپرون(میگویی/ناوک),
ابوتیلون (گاوپنبه‌ای),
بیلبرجیا,
کارداموم (هل),
پیله آ,
موچسب معمولی,
ختمی چینی,
ساکسی فراگا,
زبرینا (گوریفَل),
برگ عبائی (سپرگرده),
سیسوس (سَیان),
فلفل زینتی,
گل قهوه,
سروپژیا,
جگَن,
پوتوس قلبی,
شامادورا,
اشوریا (ساق عروس),
آگاو (گل قرن،خنجری),
هاورتیا گورخری,
آلوئه ورا,
نخل ماداگاسکار,
سدوم,
لیتوپس ,
مرجان,
آدنیوم,

دانلود لیست برخی از گل‌های رایج در ایران