شیائومی برنامه‌های ویژه‌ای برای سال 2019 دارد

مدیر عامل شیائومی (Xiaomi) یعنی لی جون، در مصاحبه‌ای اختصاصی در مورد فعالیت قبلی شرکت و برنامه‌های در نظر گرفته شده برای سال 2019 میلادی سخن گفته است. این مدیر ارشد می‌گوید شیائومی با تمرکز بر روی کیفیت و نوآوری، محصولات جدید خود را به بازار عرضه خواهد کرد.

به مناسبت جشن سال نو چین، Qualcomm China در پویشی تازه، بار دیگر به مصاحبه مستقل با تولیدکنندگان برتر گوشی های موبایل در چین پرداخته و متن گفتگوی خود را در اینترنت منتشر کرده است. یکی از این موارد، به گفتگوی Qualcomm China با لی جون (Lei Jun)، مدیر عامل گروه شیائومی مربوط می‌شود؛ جایی که او در مورد دستاوردهای شرکت طی چند سال گذشته سخن گفته است.

رشد 97 درصدی فروش گوشی شیائومی نسبت به پارسال

در سال 2019، شیائومی یک استراتژی مالتی-برند را در پیش گرفت. در کنار دو برند اصلی شرکت یعنی Redmi و Xiaomi، سه شرکت دیگر Mito ،POCO و Black Shark نیز به عنوان زیرمجموعه‌های شیائومی در زمینه‌های گوناگون فعالیت دارند. این برندها به ترتیب برای هدف قرار دادن بازارهای خارجی، بانوان و همچنین بازی‌خورها در نظر گرفته شده‌اند. لی جون در این مصاحبه اعلام کرد که امسال، شیائومی محصولاتی ویژه‌تر از قبل را برای مصرف‌کنندگان در نظر گرفته است.

لی جون با اشاره به چالش‌هایی که شیائومی طی هشت سال اخیر با آنها دست و پنجه نرم کرده، اذعان داشت که در این مدت، شرکت تغییرات بسیاری به خود دیده است. در دنیای تجاری، مدیران شرکت به «غیر ممکن های بسیاری» دست یافته‌اند و پس از آغاز به کار در سال 2010 با فقط بیشتر از 10 نیرو، شیائومی حالا عنوان چهارمین عرضه‌کننده برتر موبایل در دنیا را یدک می‌کشد. به علاوه، Xiaomi بزرگترین پلتفرم IoT مخصوص مصرف‌کنندگان را هم ایجاد کرده است.

لی جون شیائومیفراتر از آن، این بنیان‌گذار گفت که اهمیتی ندارد Xiaomi تا چه اندازه رشد کند؛ چیزی که بدون تغییر باقی می‌ماند، مقصود اولیه از راه‌اندازی شرکت و دوستی با کاربران است. وی در ادامه گفت: «ما همواره روی ساخت محصولی خوب پافشاری داریم که مردم را به حرکت درآورده و آنها را مهربان کند؛ در نتیجه، همه مردم دنیا می‌توانند از زندگی شگفت‌انگیزی که تکنولوژی به ارمغان آورده است، لذت ببرند.»

لی جون تشریح کرد که بازار فعلی گوشی موبایل با مشکلات متعددی روبه‌رو است و این احتمال وجود دارد که این مسائل در اقتصادی کردن شبکه 5G در ابعاد گسترده نیز پررنگ‌تر شوند. از همین رو، شیائومی برای مبارزه طولانی‌مدت در این راه آماده بوده و به تلاش سخت خود در زمینه‌های مختلفی مثل خلافیت و کیفیت برای هموار کردن مسیر توسعه شبکه 5G ادامه خواهد داد.

منبع: Gizchina