گزارش مالی منتشر شده از شیائومی نشان می‌دهد که محصولات این شرکت علاوه بر اینکه در کشورهای چین فروش خوبی داشته بلکه در کشورهای شیائومی نیز درآمد چشمگیری را بدست آورده است. از آنجایی که ویروس کرونا در این روزها، اقتصاد جهان را بهم ریخته، گزارش‌های مالی شیائومی نشان داده که فروش محصولات این برند قابل قبول بوده و نسبت به دیگر شرکت‌ها دچار مشکلات اقتصادی در این دوران نشده است. در ادامه جزییاتی از گزارش مالی سه ماه دوم سال ۲۰۲۰ شیائومی در اختیارتان قرار خواهیم داد.

طبق این گزارش مالی در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰، شیائومی سودی بیش از ۷.۷ میلیارد دلار بدست آورد و این درآمد در مقایسه سال گذشته، ۳.۱ درصد رشد داشته است. در واقع چنین رشدی برای این شرکت بسیار امیدوار کننده بوده و جایگاه این شرکت را تغییر داده است زیرا برخی از شرکت در این اوضاع بد اقتصادی با مشکلاتی روبرو شده‌اند.

در نتیجه اینطور که مشخص است، شیائومی نه تنها سقوط نداشته بلکه در این اوضاع و احوال با پیشرفت قابل قبولی هم روبرو شده است. این نشان می‌دهد که این شرکت در این اوضاع تصمیمات درستی گرفته و مدیریت دقیقی را برای عدم افت درآمد به کار گرفته است. این تصمیمات و مدیریت نه تنها از افت درآمد این شکرت جلوگیری کرده بلکه باعث پیشرفت آن شده است.

البته شایان ذکر است که سیاست‌های شیائومی همیشه بسیار دقیق بوده زیرا این شرکت در مدت زمانی بسیار کوتاه توانسته از نظر درآمد به دیگر رقبا برسد و موفقیت چشمگیری را در این زمینه بدست آورد. سود حاصل از درآمد این سه ماه دوم سال ۲۰۲۰ با این سود ۷.۷ میلیارد دلاری، رشدی ۷.۷ درصدی داشته است.

در بازه زمانی سه ماه دوم ۲۰۲۰ بیش از ۶۵۰ میلیون دلار در این شرکت بدست آمده و برآورد شده است. از سوی دیگر سود خالص کسب ‌شده در سه‌ماه اول سال ۲۰۲۰ نیز رشدی ۱۰۸ درصدی بوده است. در نتیجه این آمار نشان می‌دهد که شیائومی در دوران کرونا محصولات زیادی را به مشتریان خود فروخته و از سوی دیگر مشتریان جدیدی را بدست آورده است. به گفته شیائومی در حال حاضر گوشی‌های فعال این برند، ۱۲۰ درصد افزایش یافته است و چنین آماری یک پیروزی برای این شرکت به حساب می‌آید.

در این میان بازار شیائومی در کشورهای اروپایی هم بسیار موفق بوده است. شیائومی نسبت به سال گذشته در بازار اروپا فروش ۶۵ درصدی داشته و پرفروش‌ترین برند گوشی‌های هوشمند در اسپانیا بوده است. از سوی دیگر این برند دومین برند پرفروش گوشی‌های هوشمند در فرانسه و چهارمین برند پرفروش در آلمان است.

شاید فکر کنید که فروش شیائومی در هند نیز بسیار خوب و موفقیت آمیز است اما چنین نوبده و تعطیلی بازارها در هند باعث افت این شرکت در این کشور شده است. در واقع گوشی‌های هوشمند فعال در هند ۲۸ درصد کاهش یافته است و این بدان معناست که موجودی محصولات در هند کاهش یافته اما تقاضا هنوز وجود دارد. این در حالی است که هند بزرگترین بازار محصولات شیائومی پس از چین است و شرایط اقتصادی آن پس از شیوع ویروس کرونا به حالت عادی بازنگشته است.