شیائومی برای تاسیس شرکت مالی مصرف کننده در چین موافقت گرفت

شیائومی مدت مدیدی است که چشم خود را به بخش مالی مصرف کننده داده است. این بخش ثابت شده است که برای امثال  Alibaba، Tencent و غیره یک امر مهم و پرسود محسوب می شود. کمیسیون تنظیم مقررات بانکی و بیمه چین روز جمعه اعلام کرد که مجوز تاسیس یک شرکت تأمین مالی مصرف کننده را در چونگ کینگ به چین داده است.  نهاد نظارتی مهلت شش ماهه را از تاریخ تأیید 10 ژانویه برای تأسیس این نهاد مهیا كرد.

آموزش نصب TWRP بر روی شیائومی Mi 9 Lite

ساز و برگ مالی مشتری نقش سهام دار اصلی را در بانک خود در  بانک تجارت روستایی چونگ کینگ (CRCB) و سه شرکت دیگر مستقر در چونگ کینگ ایفا می کند. سرمایه ثبت شده پیشنهادی 1.5 میلیارد RMB (218.6 میلیون دلار) تعیین شده است.

رسانه های چینی در ماه نوامبر گزارش دادند که شیائومی به 28مین شرکت در این کشور تبدیل می شود که مجوز تأمین مالی مصرف کننده را بدست می آورد ، و به بایدو ، علی بابا و بسیاری دیگر را پیوست.

شیائومی به رسانه های چینی گفت که راه اندازی این شرکت جدید به آن کمک می کند تا یک جای پای محکم تر در چونگ کینگ به دست آورد و انتظار دارد که منابع مالی مصرف کننده را در سراسر کشور گسترش دهد.

اندکی قبل از آن که غول فناوری چینی عرضه اولیه عمومی سال 2018 خود را در بورس سهام هنگ کنگ آغاز کند ، فاش کرد که قصد دارد تجارت مالی خود را به یک نهاد مستقل بچرخاند. این حرکت توسط بسیاری از افراد به عنوان راهی برای بازگرداندن بازوی مالی دیده شد.

تأمین مالی مصرف کننده با توجه به رشد آهسته ای که در تجارت اخیر در تلفن های هوشمند خود شاهد آن بوده است ، جایگزین واقعی برای این شرکت محسوب می شود. سبد محصولات مالی شیائومی شامل وام های مصرف کننده ، تامین مالی زنجیره تأمین ، فناوری مالی ، پرداخت های شخص ثالث ، بیمه آنلاین و بانکداری دیجیتال است. این شرکت چینی به همان اندازه چشم به بازارهای پر سود فن آوری مالی در خارج از کشور نیز دارد. این شرکت مجوز بانکداری دیجیتالی خود را در اوایل ماه جاری در سنگاپور به دست آورد و گفته می شود که او در حال مذاکره برای گسترش عرضه محصول مالی خود در هند در اواخر سال گذشته بوده است.