کفش هوشمند شیائومی Mi Sport Shoes قرار است به زودی با قیمتی بسیار مناسب روانه بازار شود. کفش جدید شیائومی با فرآیند Uni-Moulding تولید شده و به لطف جایگزینی مواد INFUSE با EVA، راحتی بسیار بالایی دارد.

شیائومی از برندهای مشهور چینی است که کاربران عمدتا آن را با عرضه تلفن های همراه می‌شناسند؛ اما جالب است بدانید این شرکت، محصولات متنوعی را در دسته مد و زیبایی به بازار عرضه می‌کند. کوله پشتی، بالشت طبی، عینک آفتابی و تی‌شرت، از همین محصولات هستند که محبوبیت بالایی میان کاربران هندی دارند. در همین حال، گزارشی جدید نشان می‌دهد که در آینده نزدیک، کفش هوشمند شیائومی Mi Sport Shoes به زودی با قیمت 2999 روپیه (42 دلار) برای بازار این کشور معرفی خواهد شد.

معرفی ویژگی های کفش هوشمند شیائومی Mi Sport Shoes

این کفش هوشمند در واقع نسخه ری‌برند کفش شیائومی میجیا Sneakers 2 است که سال گذشته با قیمت 199 یوان (30 دلار) در چین عرضه شده بود. کفش ورزشی شیائومی با فرآیند Uni-Moulding ساخته شده و به سازندگان اطمینان می‌دهد که پنج نوع مختلف از مواد و لایه‌ها در یک قالب واحد با یکدیگر ترکیب شوند. سپس هرکدام از این لایه‌ها با استفاده از پلی اورتان، از یکدیگر جدا خواهند شد.

این روش برای قرار دادن اجزا در کنار یکدیگر در مقایسه با روش معمول و استفاده از چسب، ظاهری تمیزتر را برای کفش به ارمغان آورده و احتمال باز شدن چسب بعد از پرس کفش را نیز به شکل قابل توجهی کاهش می‌دهد. فرآیند Uni-Moulding همچنین پایداری بالاتر و راحتی بیشتر را نیز برای کاربران به ارمغان خواهد آورد.

شیائومی برای ساخت لایه بین بخش درونی و بیرونی کفش از متریالی به نام INFUSE که توسط کمپانی مشهور Dow Chemical ساخته شده، استفاده کرده است. این متریال، انعطاف‌پذیری لایه میانی کفش را به شکل قابل توجهی افزایش داده و در مقایسه با مواد EVA، راحتی بیشتری دارد و فرم آن دیرتر تغییر می‌کند.

کفش هوشمند شیائومی Mi Sport Shoesویژگی‌های بسیار خوب کفش هوشمند Xiaomi به همینجا ختم نمی‌شود؛ لایه بالایی کفش با استفاده از فرآیند بافندگی یکپارچه سه‌بعدی با کشسانی بالا ساخته شده است. اگرچه این گزارش به استفاده از چیپ‌های پیشرفته هیچ اشاره‌ای ندارد، ولی احتمالا کفش جدید شیائومی به صورت هوشمند به دست خریداران خواهد رسید. با معرفی این محصول جدید، امیدواریم در آینده شاهد انتشار اطلاعات بیشتری در مورد کفش هوشمند شیائومی می اسپورت باشیم.

منبع: GizmoChina