گوشی ماژولار شیائومی

گوشی های هوشمند معمولا به شکلی یک پارچه تولید می شوند. خریداران گوشی در هنگام خرید گوشی میتوانند رنگ بندی و حافظه خود را انتخاب کنند. کاربران بعد از خرید گوشی محصولی یکپارچه را در اختیار داشتند که امکان شخصی سازی برای آن ها وجود نداشت. تنها تغییرات و شخصی سازی ها در سیستم عامل این گوشی ها بود، که آن هم با دریافت به روز رسانی انجام می شود.

شیائومی گوشی ماژولار را ثبت اختراع کرده که دوربین آن جدا میشودبا طراحی گوشی های ماژولار شما این امکان را دارید، تا بتوانید گوشی خود را به طور کامل دگرگون کنید. گوشی های ماژولار از قطعات مجزایی تشکیل میشوند که وقتی کنار هم قرار میگیرند یک گوشی کامل را ارائه میدهند. بسیاری از اجزا ها در گوشی های ماژولار قابل تعویض می باشند مانند: دوربین، باتری، فضای ذخیره سازی، ان اف سی و … که به راحتی توسط کاربران قابل تعویض می باشند.

شیائومی چند طرح مفهومی برای گوشی های هوشمند ماژولار ارائه داده که درجه پیچیدگی و میزان پیشرفت هر کدام آن ها متفاوت است.

دوربین جدید شیائومی را می توانید هم در سلفی هم در پشت گوشی استفاده کنیدپروژه آرا

اگر شما هم اخبار دنیای تکنولوژی را دنبال می کنید حتما با نام پروژه آرا آشنا هستید، این یک مفهوم از گوشی ماژولار می باشد، گوگل اولین نفری بود که تصمیم گرفت پروژه ای با نام گوشی هوشمند ماژولار راه شروع کند که مورد توجه تمام دنیا قرار گرفت. هدف اصلی پروژه آرا این بود که به کاربران اجازه دهد قسمت هایی از گوشی هوشمند خود را ارتقا دهند.

برای مثال شما به میتوانید از یک ماژول به روز شده برای دوربین خود استفاده کنید، یا باتری گوشی خود را با باتری های بزرگ تر و به روزتر جا به جا کنید. پروژه آرا یک چالش هیجان انگیزی بود، که هیچ وقت نتوانست به واقعیت تبدیل شود و شرکت ها به طور معمول سالانه گوشی های خود را ارتقا می دهند. اما امروز شیائومی توانسته حق ثبت این اختراع را با در نظر گرفتن گوشی ماژولار به نام خود ثبت کند.

شیائومی بخاطر ثبت اختراع در طراحی گوشی های عجیب و غریب مشهور است

همانطور که زمان به ما ثابت کرده این ثبت اختراع ها در واقع ممکن هست هیچ وقت به محصولات واقعی و عمده تبدیل نشوند. اما این ثبت اختراع ها به ما ثابت می کند تا متوجه شویم این شرکت ها بر روی چه اهدافی تمرکز دارند و در حال توسعه می باشند. یکی از اختراعات اخیر شیائومی را دیدم که دوربین پاپ آپ شیائومی بود.

گوشی ماژولار شیائومی دوربین
دوربین جدید شیائومی را می توانید هم در سلفی هم در پشت گوشی استفاده کنید

با توجه به اطلاعات منتشر شده در WIPO (سازمان جهانی مالکیت معنوی) اختراع ثبت شده شیائومی یک گوشی هوشمند با نمای تمام صفحه را نشان می دهد. که این پنل بدون حاشیه می باشد و دارای یک ماژول دوربین عقب که قابلیت جدا شدن را هم به همراه دارد. این طرح می تواند چندین حسگر دوربین را به همراه داشته باشد.گوشی ماژولار شیائومی

همچنین شما می توانید این ماژول دوربین را جا به جا کرده و برای دوربین سلفی هم از آن استفاده کنید، پس شیائومی می تواند ماژول های مختلف و بستگی به نیاز شخص تولید کند و به جای استفاده از چهار دوربین یا بیشتر ماژول های مختلفی را همراه با گوشی ارائه می دهد.

گوشی ماژولار شیائومی که قابل ارتقا می باشدکانسپت دوربین جداگانه شیائومی

اگرچه شواهد مناسبی برای چگونگی دستیابی شیائومی به این هدف وجود ندارد، اما حدس هایی زده شده از طریق آهن ربا این جا به جایی مازول ها انجام می شود. شایان ذکر است که این اولین باری نیست که طرح دوربینی که قابل جدا شدن می باشد ارائه شده باشد. در دسامبر سال 2020 اوپو نیز با این ایده ثبت اختراعی را انجام داده است. یکی از طرح ها یک طرح دوربین دوتایی به شکل قرص را نشان می دهد در حالی که دیگری به صورت دایره ای و دارای برش برای چهار سنسور است.گوشی ماژولار شیائومی دوربین

باید ببینیم شیائومی میتواند اولین تولید کننده گوشی های ماژولار در دنیا باشد؟ باید صبر کنیم تا ببینیم شیائومی چگونه این ایده را به واقعیت تبدیل می کند.

 


مطالب منتخب هفته

ردمی K40 پرو – معرفی و مشخصات احتمالی

شیائومی MI 12 از صفحه نمایش LTPO استفاده میکند

فناوری شارژ راه دور شیائومی با نام MI AIR CHARGE رو نمایی شد

لپ تاپ ردمی بوک پرو با دوربین وب کم عرضه می شود

بلک شارک 4 با اسنپدراگون 888 در راه است

ردمی نوت 10 با لقب کینگ کنگ کوچک بر میگردد

گوشی شیائومی MI 11 LITE در راه است

گوشی REDMI K40 هم بدون شارژر عرضه می شود


***برای اطلاع از اخبار جدید شیائومی با مجله شیائومی همراه باشید***