در طی چندسال گذشته، بازار تلفن همراه هوشمند در هند، تحت سیطره‌ی سامسونگ بوده است. اما پژوهش انجام‌شده توسط مؤسسه‌ی داده‌های بین‌المللی (IDC) برای فصل سوم سال 2017 میلادی، نشان داد سهم بازار موبایل شیائومی با سهم بازار سامسونگ برابر شده است.

دوچرخه الکتریکی شیائومی HIMO V1

آقای مانو کومار جِین، قائم مقام و مدیر اجرایی شیائومی در هند، در مصاحبه‌ای با خبرگزاری رویترز گفت شیائومی در حال تمرکز بر حضور آفلاین سال 2018 است. این کمپانی مطرح اولین فروشگاه آفلاین خود را در هند در ماه مِی 2017 افتتاح کرد و هم اکنون 17 می هاوم در سراسر هند دارد.
آقای Jain در سال گذشته گفته بود که شیائومی قصد دارد تا اواسط سال 2019، تعداد 100 فروشگاه آفلاین در هند تأسیس کند. ایشان گفته است با توجه به وضعیت کنونی فروشگاه‌ها، شیائومی هم اکنون از برنامه زمانی خود جلوتر است. شیائومی همچنین با فروشگاه‌هایی که علاوه بر شیائومی، محصولات برندهای دیگر را نیز می‌فروشند، همکاری می‌کند.
شیائومی در سال 2017 تعداد 8 موبایل در هند رونمایی کرده بود. گوشی Redmi 5A شیائومی حائز کمترین قیمت 78 دلار، و گوشی Mi Mix 2 با قیمت 517 دلار دارای بیشترین قیمت بودند. آقای جِین همچنین تأیید کرد که امسال، بازار گوشی هند شاهد رونمایی 6 الی 8 گوشی جدید شیائومی خواهد بود.

منبع: GizmoChina