عینک هوشمند شیائومی محصول جدیدی از کمپانی شیائومی می باشد، که به تازگی معرفی شده این عینک هوشمند با فناوری Micro LED رو نمایی شده که از دیگر عینک های هوشمند موجود در بازار متفاوت می باشد. در ادامه امکانات عینک هوشمند شیائومی که با فناوری Micro LED می باشد را معرفی و بررسی خواهیم کرد.

عینک هوشمند شیائومی با فناوری Micro LED رونمایی شدعینک هوشمند شیائومی

پیشرفت‌ های روز افزون تکنولوژی، هر روز ما را با رونمایی از محصول خارق‌ العاده، حیرت زده و متعجب می‌کند. ما هم اکنون در عصری زندگی می‌کنیم که شرکت‌های معتبر و سازنده محصولات هوشمند، همواره در تلاش برای تولید و عرضه محصولاتی هستند که با جلب توجه مردم در سراسر دنیا، هم بر طرفداران خود بیفزایند و هم به کسب و کار خود رونق بخشند.

به عنوان مثال کدام یک از شما روزی تصور می‌کردید که یک عینک تنها با برخورداری 51 گرم وزن، تمام امکانات یک تلفن هوشمند و حتی بیشتر از آن را در اختیار شما قرار دهد. خبر خوش این است که عینک هوشمند شیائومی با فناوری Micro LED، دقیقاً با همین کارایی، به تازگی توسط شرکت معتبر و شناخته شده شیائومی رونمایی شد.

عینک هوشمند شیائومی با فناوری Micro LED رونمایی شددر کل شیائومی با هر هدفی که برای رونمایی از این محصول خود داشت، موفق شد، تمام نگاه‌ها را به سمت خود کشاند. اگر طراحی و ساخت یک محصول با همه این امکانات هنوز هم برایتان عجیب به نظر می‌رسد. ما به شما مطالعه مطالب پیش رو را که در رابطه با آشنایی و معرفی عینک هوشمند شیائومی با فناوری Micro LED، پیشنهاد می‌کنیم. شاید شناخت بیشتر با ساختار و ویژگی‌های این عینک، شما را تا حدودی به واقعیت‌ها نزدیک سازد.

تصور و انتظارات شیائومی برای عینکی که قرار است در آینده نه چندان دور جایگزین تلفن‌های هوشمند شود، صفحه نمایشی با ابعاد یک عدد دانه برنج، وزن 51 گرم، روشنایی دو میلیون نیت و همچنین فناوری با فناوری Micro LED می‌باشد.

عینک هوشمند شیائومی با فناوری Micro LEDعینک هوشمند شیائومی با فناوری Micro LED

برند معتبر و شناخته شده شیائومی، چندی پیش در فضای مجازی یوتیوبی خود محصولی با عنوان، «عینک هوشمند شیائومی» برای کاربران به نمایش گذاشت. بنا بر گفته‌های شخصی به نام ورج یکی از افراد نمایندگی شیائومی، شرکت شیائومی فعلاً هیچ‌گونه قصدی برای فروش این محصول هوشمند خود ندارد.

نمایش پر جزئیات و واضحی که شرکت چینی از مدل مفهومی عینک هوشمند شیائومی به نمایش گذاشته خبر از این موضوع می‌دهد که در آینده‌ای نامعلوم، احتمال زیادی برای تولید آن وجود دارد.

در حالتی که محصول مشترک فیس‌بوک و ری بن یعنی همان عینک جدید استوریز، از صفحه نمایشی استفاده می‌کند که قابلیت‌های مبتنی بر واقعیت افزوده را نمایش دهد. عینک هوشمند شیائومی از فرم فاکتور نسبتاً متعارفی برخوردار است.

با توجه به گزارشات شرکت شیائومی، سیستم عینک هوشمند شیائومی تک رنگ در عینک هوشمند شیائومی تعبیه شده است. ادعای افزوده شده بیان می‌کند که این سیستم با حفظ سادگی ساختار خود، در مقایسه با OLED، طول عمر مفید و تراکم پیکسل بیشتری دارد.

فناوری Micro LEDفناوری Micro LED

حال شاید خود فناوری Micro LED، برای شما علامت سؤال باشد. برای رفع ابهام شما در رابطه با این موضوع باید بدانید که Micro LED نوعی فناوری خودتاب در صنعت نمایشگر بوده که امروزه از آن به طرز وسیع و گسترده‌ای در جایگاه جایگزینی برای OLED ها یاد می‌شود.

از آن جایی که بهره‌گیری از فناوری Micro LED هزینه‌های هنگفت و قابل توجهی برای شرکت‌ها به بار می‌آورد و طبیعتاً در نهایت نیز کالایی گران قیمت تولید و عرضه خواهد کرد، متأسفانه در حال حاضر استفاده از آن رایج نیست. به همین خاطر است که تا به امروز تنها تعداد انگشت شماری از محصولات تجاری، از صفحه نمایش Micro LED، برخوردارند.

بر اساس گفته‌های شرکت مربوطه، صفحه نمایش عینک هوشمند شیائومی در ابعادی معادل با اندازه یک دانه برنج یعنی 02/2 تا 4/2 میلی متر طراحی شده و می‌تواند به حداکثر روشنایی دو میلیون نیت دست یابد. البته آن‌طور که تصور می‌کنید، چنین نوری حین تماس با چشم کاربر، روشن نیست. قابلیت حداکثر روشنایی دو میلیون نیتی به این منظور است که کاربر حتی در معرض تابش مستقیم نور آفتاب، بتواند صفحه نمایش را به وضوح مشاهده کند.

ساختار عینک هوشمند شیائومی به گونه ایست که نور به هنگام عبور از درون لنز موج‌بر، دچار تغییر مسیر می‌گردد. افزون بر این شیائومی ادعا می‌کند که چنین سیستمی برای ترجمه زنده، ناوبری و نوتیفیکیشن صفحه نمایش کاربرد و کارایی دارد.

Xiaomi Smart GlassesXiaomi Smart Glasses

به عبارت کلی، عینک هوشمند شیائومی با فناوری Micro LED، دستگاه اندرویدی می‌باشد که بدون هیچ برقراری هیچ ارتباط مستقیم و مداومی با تلفن هوشمند، کاملاً مستقل کار می‌کند. بر اساس تمامی گفته‌های فوق، به نظر می‌رسد روزی این مدل عینک جایگزینی برای تلفن‌های هوشمند شود.

جالب است بدانید که در ساختار عینک هوشمند شیائومی، پردازنده چهار هسته‌ای مبتنی بر معماری آرم در کنار بلوتوث و ماژول‌های وای فای، دوربین و باتری پنج مگا پیکسلی تعبیه شده است. شاید عجیب به نظر رسد همه با وجود همه این مزایا و قابلیت‌ها، عینک هوشمند شیائومی تنها 51 گرم وزن دارد.

همان‌طور که تا این لحظه متوجه شدید، قرار نیست این عینک هوشمند توسط شیائومی به صورت گسترده و عمومی تولید و عرضه شود. به گونه‌ای که ممکن است حتی مدل نهایی هنوز وارد مرحله تولید و ساخت نشده باشد.

با گذر از همه این موضوعات، شرکت شیائومی دقیقاً زمانی از این محصول خود رونمایی کرد که تنها چند ساعتی تا مراسم عظیم شرکت اپل از محصول آیفون 13 فاصله داشت. همین اقدام خبر از این می‌دهد که انگار شیائومی می‌خواهد با جلب توجه، خود را بازیگر مهم و اصلی در فضای مجازی و تکنولوژی نشان دهد.

عملکرد عینک هوشمند شیائومیعملکرد عینک هوشمند شیائومی

عینک هوشمند شیائومی برای نمایش محتوا در مقابل چشم کاربران خود، از صفحه نمایشگری به ابعاد 0.13 اینچی Micro LED، استفاده کرده است. وقتی گفته می‌شود که عینک شیائومی قابلیت جایگزینی به عنوان یک تلفن هوشمند را دارد به این معناست که می‌تواند تماس‌ها را برقرار کند، همه نوتیفیکیشن های ضروری را برای کاربر به نمایش گذارد، با استفاده از دوربین خود در مسیریابی به افراد کمک کند، صدا را بدون هیچ درنگ و تعللی پخش و از همه مهم‌تر از طریق دستیار هوشمند، با کاربرانش تعامل و ارتباط برقرار نماید. البته توجه داشته باشید که عینک هوشمند شیائومی، مدل مفهومی بیش نیست و تمامی امکانات و قابلیت‌های فوق تنها روی کاغذ قابل توصیف هستند.

کاربران می‌توانند جهت دریافت نوتیفیکیشن و اعلان‌های مهم، از دستیار XiaoAI برای تعامل با این محصول جدید چینی‌ها بهره گیرند. با وجود این دستیار، اطلاع‌رسانی از پیام‌های فوری و یا برنامه‌های ویژه، امکان پذیر خواهد شد.

علاوه بر همه موارد گفته شده، میکروفون و اسپیکرهای دوگانه و قدرتمند این عینک هوشمند، امکان برقراری تماس را برای کاربران خود فراهم می‌کنند.

عملکرد عینک هوشمند شیائومیسخن پایانی

گرچه هنوز اطلاعات دقیقی از تاریخ رونمایی عینک واقعی هوشمند با فناوری Micro LED، در دسترس نیست با این حال همه ما مشتاق استقبالی گرم از این محصول باورنکردنی و پر از امکانات چینی‌ها هستیم. از همراهی شما تا به این لحظه سپاس‌گزارم و امیدوارم به اطلاعات کافی و نسبی درباره این عینک هوشمند دست یافته باشید. حال بعد از مطالعه این مقاله از سایت، دیدگاه خود را در رابطه با جایگزینی یک عینک تنها با وزن 51 گرم به جای تلفن‌های هوشمند امروزی، بیان کنید.

لینک منبع

 

*با عضویت در کانال تلگرام و اینستاگرام می همراه از جدیدترین اخبار شیائومی با خبر شود*


مطالب پربازدید هفته

بهترین گوشی های شیائومی در ماه شهریور 1400

معرفی برند وان مور و 3 نکته جالب در مورد 1MORE که نمی دانید

آموزش بازیابی فایل های پاک شده از گوشی های شیائومی

محصولات شیائومی دیگر با پیشوند می (MI) عرضه نمی شوند

معرفی، مشخصات و بررسی گوشی شیائومی 11 تی و 11 تی پرو

پاوربانک 20000 شیائومی 50 واتی معرفی شد

شیائومی در صدر بزرگترین تولید کنندگان گوشی های 5G جهان

تکنولوژی هایپر شارژ شیائومی رونمایی شد (شارژر سیمی 200 و بی سیم 120 واتی)

لیست گوشی های شیائومی که اندروید 12 را دریافت می کنند

گوشی شیائومی می 12 با اسنپدراگون 898 عرضه می شود

راه حل زود تمام شدن باتری در گوشی شیائومی

مقایسه رابط کاربری MIUI 12.5 با IOS اپل

رابط کاربری MIUI 13 چه تاریخی عرضه می شود؟ قابلیت های جدید MIUI 13 چیست؟(به همراه لیست دریافت کنندگان)

معرفی، آموزش و بررسی اسپیکر قابل حمل هوشمند شیائومی

قابلیت های برنامه +MIUI و لینک دانلود نرم افزار

رویداد جدید شیائومی 2021 برگزار شد | از پروژکتور تا دستبند سلامت

تکنولوژی رم مجازی در گوشی ردمی نوت 10 پرو 5G فعال شد

ربات سگ سایبری شیائومی پیشگام ربات های بیونیک می شود


***برای اطلاع از اخبار جدید شیائومی با مجله شیائومی همراه باشید***