شیائومی قیمت گوشی‌های پرچم‌دار خود را در هند افزایش خواهد داد
شیائومی اکنون سال‌ها است که به عنوان ارائه گوشی‌های هوشمند ارزان قیمت شناخته شده و محبوب است. به نظر می‌رسد که این شرکت می‌خواهد از شر این تفکر حداقل در کشور هند خلاص شود و به همین منظور تصمیم گرفته تا قیمت گوشی‌های هوشمند پرچم‌دار خود را افزایش دهد.
افزایش قیمت گوشی‌های پرچم‌دار شیائومی در هند
این شرکت اخیراً تلفن‌های رده بالاتری را راه‌اندازی کرده است که می‌توان به سری Redmi K20 که در اروپا نیز موجود است اشاره کرد. یک نماینده شیائومی اعلام کرده که این شرکت برنامه‌های جدیدی برای محصولات خود دارد و در این میان به افزایش قیمت محصولات پرچم‌دار بالای 30000 روپیه معادل 422 دلار نیز اشاره شده است. برای مثال دستگاه‌های Redmi K20 از 22،000 روپیه (309 دلار) تا 31،000 روپیه (436 دلار) با افزایش قیمت روبرو خواهند شد.


این ماجرا برای شروع در هند برنامه‌ریزی خواهد شد چراکه فروشگاه‌های رسمی شیائومی در هند روز به روز در حال افزایش است و ظاهرا این برند در بین مردم هند بسیار محبوب شده و وقت آن رسیده که چهره محصولات مقرون به صرفه را کنار بگذارد و وارد مرحله جدیدی از فعالیت تجاری و صنعتی خود شود.
از آنجایی که تا اواسط سال ۲۰۲۰، نزدیک به ۱۰000 فروشگاه جدید در بازار هند به راه خواهد افتاد در نتیجه فعالیت شیائومی نیز در این کشور افزایش و تغییر خواهد داشت. در حال حاضر نیز 6000 هزار فروشگاه در هند مشغول به فروش محصولات شیائومی هستند. علاوه بر این، شیائومی قصد دارد یک تجارت وام‌دهی را به مصرف‌کنندگان در هند راه‌اندازی کند.

گوشی 5G شیائومی در سال 2020

در پی این صحبت‌ها مدیر عامل شرکت شیائومی تاکید کرده است که در اوایل سال جاری گوشی‌های هوشمند آینده شیائومی با برچسب قیمت تندتر و گران‌تری ارائه خواهند شد در نتیجه مشتریان باید آماده این تغییرات باشند. وی گفت: “در واقع، ما می‌خواهیم از این شهرت محصولات مقرون به صرفه خلاص شویم و مسیر تجاری خود را تغییر دهیم. ما می‌خواهیم سرمایه‌گذاری بیشتری انجام دهیم و محصولات بهتری داشته باشیم. در نتیجه در آینده گوشی‌های ما ممکن است گران‌تر شوند البته نه زیاد، بلکه فقط کمی گران‌تر خواهند شد.”
امیدواریم که تلفن‌های پرطرفدار شیائومی، گران‌تر از ویژگی‌های آن نشود و امکانات خوب و قابل قبولی برای توجیه برچسب قیمت ارائه دهند. همچنینو امیدواریم که آن‌ها به هزینه دستگاه‌های فعلی شیائومی اضافه نکنند و این افزایش آنقدر برای مشتریان آزار دهنده نباشد که کاربران نتوانند این محصولات را هم در اختیار داشته باشند. در نهایت سوالی که مطرح می‌شود این است که آیا اگر قیمت گوشی‌های شیائومی 400 دلار یا بیشتر باشد، مشتریان می‌توانند این گوشی‌های شیائومی را تهیه کنند؟ نظرات خود را در این زمینه با ما در میان بگذارید.