در سال ۲۰۲۱ گوشی هوشمندی با دوربین مخفی توسط شیائومی عرضه خواهد شد

شیائومی به تازگی خبری را در سایت Weibo منتشر کرد که طبق این خبر به زودی فناوری نسل سوم از دوربین گوشی‌های هوشمند به صورت مخفی و پنهان شده در نمایشگر ارائه خواهد شد. در ادامه جزییات بیشتر در رابطه با این فناوری را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

دوربین سلفی یکی از ویژگی‌های مهم گوشی‌های هوشمند در این روزها است در نتیجه پیشرفت فناوری در این زمینه می‌تواند بسیار مهم باشد. شیائومی به تازگی فناوری جدیدی را در زمینه دوربین سلفی به ارمغان آورد. این فناوری در دوربین سلفی در حقیقت به صورت مخفی در زیر نمایشگر ارائه خواهد شد. در نتیجه گوشی‌های هوشمندی که بدون حاشیه یا با کمترین حاشیه ارائه شده‌اند می‌توانند از این قابلیت بهره ببرند.

این نسل سوم دوربین‌های سلفی در گوشی‌های هوشمند انقلابی عجیب و بزرگ را در این حوزه ایجاد خواهد کرد. از سوی دیگر این موضوع به این مسئله ختم خواهد شد که گوشی‌های هوشمند با حاشیه کمتری ارائه شوند. در واقع هدف این فناوری هم همین است در نتیجه برای شروع، در گوشی‌های پرچمدار شیائومی شاهد آن خواهیم بود. از سوی دیگر شاید چنین فناوری بتواند به کاهش هزینه‌ها در ساخت گوشی‌های هوشمند و پایین بودن قیمت این سری از محصولات کمک کند.

به طور کلی شيائومی یکی از شرکت‌ها و یکی از سرمایه‌گذاران اصلی در حوزه فناوری‌های دوربین‌های گوشی های هوشمند است. در نتیجه در این حوزه فعالیت و ایده‌های زیادی دادر. احتمال می‌رود که این فناوری جدید دوربین پنهان شده در زیر نمایشگر گوشی هوشمند در یک سپتامبر یا ۱۱ شهریور به طور رسمی معرفی شود و ویژگی‌های و قابلیت‌های پیشرفته این طراحی نیز مطرح گردد.

این فناوری در واقع در قالب نسل سوم ارائه خواهد شد زیرا نسل اول آن در آزمایشگاه‌های شیائومی تست شده و هرگز به طور رسمی معرفی نشده است. نسل دوم این فناوری نیز کیفیت کافی برای تولید انبوه و استفاده کاربردی را نداشته است. در نهایت این فناوری برای سومین توانسته با موفقیت به بازار عرضه شود و کارایی و عملکرد خوبی داشته باشد.. این فناوری تاکنون بارها تست شده و مورد بررسی قرار گرفته و تا این لحظه مهندسان چینی را راضی کرده است. در نتیجه باید منتظر معرفی این فناوری به صورت رسمی از سوی شیائومی باشیم.

نحوه عملکرد این فناوری جدید نیز در Weibo ارائه شده و جزییاتی از مشخصات آن در اختیار کاربران قرار گرفته است اما به طور کلی این این فناوری بسیار ناشناخته بوده و باید به تولید انبوه در گوشی‌های هوشمند برسد تا بتوانیم از عملکرد و کارایی آن بیشتر بدانیم. اما اگر بخواهیم کلیت این فناوری را شرح دهیم باید بگوییم که شیائومی در دوربین پنهان شده در زیر نمایشگر خود چینش پیکسل‌های نمایشگر را تغییر داده است. از سوی دیگر هر پیکسل از لایه‌های ساب‌پیکسل RGB بهره برده تا تراکم پیکسلی نمایشگر کاهش نیابد و تاثیر منفی بر کیفیت تصویر نمایشگر نگذارد. به هر جهت باید منتظر باشیم و ببینیم که عملکرد این فناوری جدید به چه صورت خواهد بود و کیفیت تصویر و کیفیت دوربین چگونه ارائه خواهد شد.