شیائومی MIUI را برای TV 3.0 در ماه جولای معرفی کرد و اکنون این به روزرسانی در حال پخش و اجرا است و دستگاه‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهد. این بروزرسانی در حال حاضر برای کاربران چینی ارائه شده از ویژگی‌های جذاب و کاربردی بهره برده که در ادامه به معرفی برخی از بهترین ویژگی‌های این رابط کاربری خواهیم پرداخت و در ادامه جزییات بیشتر را در این زمینه در اختیارتان قرار خواهیم داد.

MIUI برای TV 3.0 یک رابط کاربری تغییر یافته به همراه دارد که کارایی و عملکرد بهتری را به ارمغان آورده است. این بروزرسانی با تغییرات ظاهری بهبود یافته و وضوح را افزایش می‌دهد. یکی دیگر از تغییرات بصری در MIUI در صفحه اطلاعات مربوط به یک نمایش یا فیلم است. در واقع اکنون برای نشان دادن مهمترین جزئیات فیلم / نمایش، سه توصیه مرتبط در پایین صفحه ارائه شده است.

شیائومی همچنین انیمیشن‌های جدیدی را به زبانه‌های فیلم اضافه کرده و باعث پویایی آنها شده است. گزارش شده است که این انیمیشن‌های جدید در حال حاضر فقط برای سری Master در دسترس است اما به زودی برای سایر دستگاه‌ها نیز در دسترس خواهد بود.

ویژگی جدید دیگری که MIUI برای TV 3.0 به ارمغان می‌آورد، پشتیبانی از حالت‌هایی از جمله Adult Mode ، Kids Kids و Office Mode است. MIUI for TV 3.0 برای همه تلویزیون‌های Xiaomi و تی‌وی باکس‌هی این برند ارائه شده و حتی برای نسل اول Mi TV Box و نسل اول Mi TV نیز در دسترس است. به طور کلی این رابط کاربری کارایی و عملکرد دقیق و سریعی را در اختیار کاربران قرار خواهد داد و بهترین امکانات نرم‌افزاری و هوشمند برای تلویزیون‌های هوشمند به ارمغان می‌آورد. این بروزرسانی پس از مدتی اختیار تمامی کاربران تلویزیون TV 3.0 قرار خواهد گرفت.