شیائومی نشان داده که علاقه بسیاری به اولین بودن در دنیای تکنولوژی دارد، که این موضوع را در گوشی هایی مانند Mi 11، Mi 11 pro، Mi 11 Ultra و Mi Mix Fold مشاهده کرده ایم. این بار شیائومی دست به کار بزرگتری زده، به طوری که برای اولین بار از سنسور 200 مگاپیکسلی در یک گوشی هوشمند می خواهد استفاده کند.

سنسور 200 مگاپیکسلی

سامسونگ در سال های اخیر چندین سنسور دوربین با رزولوشن‌های بسیار بالا از جمله GN1 و GN2 را تولید کرده بود. سنسور GN2 برای اولین بار در گوشی شیائومی Mi 11 Pro  استفاده شد، که به خوبی نظر مخاطبان را جذب کرد. در حال حاضر که سامسونگ در حال ساخت اولین سنسور 200 مگاپیکسلی در جهان می باشد، شیائومی هم در حال آماده شدن برای استفاده از این سنسور قدرتمند می باشد، تا دوباره در بین اولین ها قرار بگیرد.

سنسور 200 مگاپیکسلیسنسور 200 مگاپیکسلی

در میان اخبار موجود که مدتی قبل درباره سنسور 200 مگاپیکسلی سامسونگ به گوشی می خورد، مشخص شد که این سنسور از پیکسل‌های 0.64 میکرومتری بهره می‌برد که کوچک‌ترین اندازه در بین سنسورهای دوربین موبایل محسوب می‌شود.

همچنین برخی اخبار اشاره کردند که این سنسور مبتنی بر اندازه‌ی 1/1.37 اینچ می باشد، که یعنی در مقایسه با سنسور 50 مگاپیکسلی GN2 سامسونگ (1/1.12 اینچ) ابعاد کوچک‌تری دارد. اما ابعاد این سنسور تقریبا هم‌اندازه‌ی سنسور 108 مگاپیکسلی GN3 سامسونگ می باشد، که 1/1.33 اینچ است.

این سنسور با ترکیب 4 در 1 پیکسل ها قادر به ثبت عکس های 50 مگاپیکسلی مبتنی بر پیکسل‌ های 1.28 میکرومتری خواهد بود. همچنین در بعضی از اخبار امکان ترکیب 16 در 1 پیکسل‌ها هم اشاره شده که بسیار بعید به نظر می رسد.

سنسور 200 مگاپیکسلیدر حال حاضر سنسورهای 108 مگاپیکسلی موجود به دلیل رزولوشن بالایی که به همراه دارند، زوم 2 تا 3 برابری دیجیتال بدون افت کیفیت را ارائه می دهند. پس سنسور 200 مگاپیکسلی جدید هم از قابلیت افزایش محدوده‌ی زوم دیجیتالی برخوردار می باشد.

سنسور 200 مگاپیکسلی از نظر فنی قادر به ظبط فیلم ها با رزولوشن 16K می باشد، اما متاسفانه چیپست های موجود در حال حاضر قادر به پردازش فیلم ها با کیفیت 16K نمی باشند.سنسور 200 مگاپیکسلی

همانطور که به آن اشاره کردیم، سنسورهای با وضوح بالا باید از پیکسل های کوچکتر استفاده کنند، در غیر این صورت، از نظر فیزیکی بسیار بزرگ خواهند بود و بخش قابل توجهی از پنل پشتی گوشی را اشغال می‌کند. شما در گوشی شیائومی می ۱۱ اولترا مشاهده کردید که دوربین اصلی آن مبتنی بر سنسور بسیار بزرگ GN2 سامسونگ می باشد. البته به لطف پیشرفت سنسورها، بهبود فناوری ترکیب پیکسل‌ها و بهتر شدن پردازش تصاویر، ضعف‌های مربوط به کوچک بودن پیکسل‌ها تا حد زیادی جبران می‌شود.

سنسور 200 مگاپیکسلی

این ها فقط اخبار موجود در سایت های معتبر می باشد، پس برای مشخصات اصلی این سنسور 200 مگاپیکسلی باید تا زمان معرفی و استفاده آن توسط شیائومی منتظر بمانیم.


مطالب منتخب هفته

دوربین زیر نمایشگر در گوشی شیائومی می میکس 4 استفاده می شود

معرفی، مشخصات و قیمت گوشی شیائومی می 11 لایت | MI 11 LITE

معرفی، مشخصات و قیمت گوشی ردمی K40 پرو و پرو پلاس

معرفی، مشخصات و قیمت می میکس فولد شیائومی | XIAOMI MI MIX FOLD

معرفی، مشخصات و قیمت شیائومی می بند 6 | MI BAND 6

گوشی ردمی K40 گیمینگ ادیشن در راه است + همراه با تیزر معرفی

بررسی، مشخصات و قیمت گوشی ردمی K40 گیمینگ

معرفی،مشخصات و قیمت شیائومی می 11 اولترا | XIAOMI MI 11 ULTRA

سنسور دود شیائومی با 5 سال دوام و قیمت 22 دلار معرفی شد

لوگو جدید شیائومی با نماد چالاکی و سر زندگی معرفی شد


***برای اطلاع از اخبار جدید شیائومی با مجله شیائومی همراه باشید***