هندزفری شیائومی با قابلیت حذف نویزهندزفری شیائومی با قابلیت حذف نویز

یکی از نکاتی که در سال های اخیر برای خریداران هدفون و هندزفری مهم بوده سیستم کاهش نویز در این دستگاه ها می باشد، که باعث شده تقاضا برای این نوع هندزفری ها بسیار افزایش پیدا کند و شرکت هایی که به دنبال ساخت هندزفری های قدرتمند با قابلیت حذف نویز هستند بسیار افزایش پیدا کرده است.

شیائومی به تازگی رسماٌ اعلام کرده که هندزفری با نام Mi Noise Canceling Headphone Pro را در تاریخ 23 اردیبهشت منتشر میکند که به آن لقب هندزفری سال لغو کننده سر و صدا را داده و این نشان دهنده قدرت این هندزفری برای حذف سر و صدای محیط می باشد.

هندزفری حذف کننده صدای محیط شیائومی

شیائومی پوستر تبلیغاتی ای را منتشر کرده که در این پوستر مشحص هست که هندزفری جدید شیائومی با قابلیت حذف نویز به رنگ مشکی می باشد و کیس آن به شکل بیضی گرد و در قسمت جلو آن لوگو شیائومی چاپ شده است.

نکته جالبی که در طراحی این هندزفری به کار رفته شباهت بسیار زیاد کیس این هندزفری به لوگو جدید شیائومی می باشد. همانطور که مشاهده میشود قوس های بسیار زیبا و گوشه های کیس دقیقا مانند لوگو از زاویه های نرم استفاده شده است که به شما حس نشاط و انعطاف پذیری را القا می کند.هندزفری شیائومی با قابلیت حذف نویز

گفته می شود که این هندزفری از منظر ساخت و ساختاری که دارون گوش قرار می گیرد، کیفیت صدا، قدرت حذف صدای اطراف بسیار بهتر از نسل های قبلی می باشد

شیائومی اولین هندزفری خود با قابلیت حذف صدای محیط را اکتبر سال گذشته با نام  Air 2 Pro معرفی کرد. یکی اصلی ترین نکات این هندزفری باقبلیت کاهش نویز بود، که توانسته بود استاندارد جهانی را دریافت کند.

***اخبار جدید شیائومی را از کانال تلگرام ما دنبال کنید***

قابلیت Noise Cancellation چیست؟

در واقع این قابلیت به صورت مستقیم هیچ نفعی برای شما ندارد. اگر میکروفن گوشی یا هندزفری شما نویزها را برطرف کند شما تغییری احساس نمی‌کنید بلکه کسی که با او در حال تماس هستید صدای شما را بهتر و واضح‌تر و بدون نویزهای آزاردهنده دریافت میکند. در این هندزفری ها سر و صدای محیط حذف می شود و تنها صدای شما تشخیص داده می‌شود که به گوش مخاطب‌تان برسد.

راه‌های مختلفی برای ایجاد یک فریم‌ورک نویز کسلینگ روی میکروفن وجود دارد که اصلی‌ترین آن‌ها شکل میکروفن، موقعیت قرار گرفتن آن و پردازش سیگنال‌های صوتی هستند. برخی هدفون ها یک سنسور مخصوص باد دارند که نویزهای مربوط به باد را هم حذف می‌کند.

هندزفری شیائومی با قابلیت حذف نویزهدفون های پیشرفته از دو میکروفن برای کاهش نویز استفاده می‌کنند، که نویز کنسلینگ را در بهترین حالت ممکن پیاده کنند. اما این کار چگونه انجام می‌شود؟ شما دو میکروفن روی هندزفری خود دارید که یکی از آن‌ها فاصله‌ی کمتری با دهان شما دارد و دیگری کمی دورتر می باشد. میکروفن نزدیکتر صدای شما را دریافت می‌کند و میکروفنی که فاصله‌ی دور قرار دارد صدای شما و صدای محیط را به طور همزمان دریافت می‌کند. با الگوریتم‌های خاصی که روی میکروفن‌ها پیاده می‌شود این دو صدا به نحوی از یکدیگر تفکیک می‌شوند و نویز محیط از صدای شما به طور کامل حذف می‌شوند.

کمپانی‌ های مختلف برای میکروفن‌ دوگانه‌شان معمولا اسم‌های خاصی دارند. مثلاً جبرا به آن‌ Noise Blackout و شیائومی Mi Noise Canceling Headphone می‌گوید. اما در تمام این هندزفری ها عملکرد یکسانی وجود دارد. صدای شما از فیلترها و الگوریتم‌ها عبور می‌کند و نویزهای محیط حذف می شوند. پس اگر دوستان و همکاران شما حین صحبت کردن با شما مدام از صدای محیط و سروصدای زیاد گله می‌کنند، شما میتوانید از هندزفری جدید شیائومی که قابلیت حذف صدای محیط اطراف را دارد ( Mi Noise Canceling Headphone) استفاده کنید.

***اخبار جدید شیائومی را از کانال تلگرام ما دنبال کنید***


مطالب منتخب هفته

معرفی، مشخصات و قیمت لپ تاپ می نوت بوک پرو شیائومی | MI NOTEBOOK PRO

معرفی، مشخصات و قیمت گوشی شیائومی می 11 لایت | MI 11 LITE

معرفی، مشخصات و قیمت گوشی ردمی K40 پرو و پرو پلاس

معرفی، مشخصات و قیمت می میکس فولد شیائومی | XIAOMI MI MIX FOLD

معرفی، مشخصات و قیمت شیائومی می بند 6 | MI BAND 6

رابط کاربری MIUI 13 چه تاریخی عرضه می شود؟ قابلیت های جدید MIUI 13 چیست؟(به همراه لیست دریافت کنندگان)

بررسی، مشخصات و قیمت گوشی ردمی K40 گیمینگ

معرفی،مشخصات و قیمت شیائومی می 11 اولترا | XIAOMI MI 11 ULTRA

شیائومی اولین گوشی با دوربین 200 مگاپیکسلی را تولید میکند

لوگو جدید شیائومی با نماد چالاکی و سر زندگی معرفی شد


***برای اطلاع از اخبار جدید شیائومی با مجله شیائومی همراه باشید***