خودرو شیائومی

آقای لی جون مدیر عامل شیائومی در یک پخش زنده شخصی به موضوعاتی اشاره داشت که یکی از مهم ترین موضوعات این بحث اشاره به خودرو شیائومی بود که اولین اتومبیل شیائومی یک سدان یا یک SUV خواهد بود. این خودرو با برچسب قیمتی در محدوده 100 تا 300 هزار یوان (حدودا 15 تا 45 هزار دلار) در دسترس مشتریان قرار خواهد گرفت و ماشین شیائومی یک خودرو برقی با فناوری خودران (اتوپایلوت) معرفی می‌شود. لی جون همچنین گفت آرم جدیدی برای خودرو شیائومی در نظر گرفته اند.

لی جون مدیر عامل شیائومی

لی جون گفت: “اولین نبرد یک نبرد سرنوشت ساز است.” پیش بینی شده، که در آینده ماشین های شیائومی با تهویه مطبوع تازه برای پشتیبانی از رطوبت و حذف دود تولید می شوند.

شیائومی از فناوری Xiaomi Pilot در این خودرو استفاده می‌کند

شیائومی از فناوری Xiaomi Pilot در این خودرو استفاده می‌کند500 روز از اولین خبر ورود شرکت فناوری چینی به سرمایه گذاری در خودرو می‌گذرد. شیائومی به تازگی از دو برند جدید Xiaomi Pilot و Xiaomi Autopilot را در سامانه ثبت برند تجاری دولت چین ثبت کرده است و بعد از آن در ماه ژوئیه اولین خودروی آزمایشی خودران شیائومی با نوشته «تست رانندگی خودکار شیائومی» در خیابان مشاهده شد. این خودرو که گمان می رود نمونه اولیه خودروی خودران شیائومی باشد، به فناوری سنجش از راه دور LIDAR مجهز شده و از قابلیت‌های بالایی همچون سیستم سبقت خودکار و سیستم پردازش تصویر خودرو برخوردار است.

اتوپایلوت چیست؟ در واقع یک سیستم مکانیکی یا هیدرولیکی ، الکتریکی برای هدایت یک وسیله نقلیه بدون دخالت شخص می باشد.

لی جون به تازگی پستی در توییتر منتشر کرد که از آینده برنامه های خود در آنجا توضیحاتی داد.

پست توییتر لی جون برای خودرو خودران شیائومیXiaomi یک تیم تحقیق و توسعه بزرگ متشکل از بیش از 500 کارشناس برجسته را جمع آوری کرده است و انتظار دارد 3.3 میلیارد یوان در مرحله تحقیق و توسعه اولیه فناوری رانندگی خودران خود سرمایه گذاری کند. شیائومی همچنین در کنفرانس مطبوعاتی که داشت از یک ویدیوی آزمایشی جاده‌ای زنده از فناوری رانندگی خودران خود رونمایی کرد که الگوریتم‌های پیچیده و توانایی خود را برای مدیریت طیف وسیعی از شرایط به نمایش می‌گذارد.

 

در اینجا ویدیو ماشین خودران شیائومی را مشاهده میکنیم که مدیر عامل این شرکت بعد از پخش این ویدیو گفت: فناوری رانندگی خودکار شیائومی با رویکرد جدیدی عمل می‌کند و این پروژه فراتر از انتظارات پیشرفت کرده که این فوق العاده است.

لوگو خودرو شیائومیلی جون پیش از پخش مستقیم کنفرانس خود، نظرسنجی درباره خودروی شیائومی را در وب سایت Weibo راه اندازی کرد. وی درمورد اینکه آیا آنها باید از مارک شیائومی در محصولات خودروی شیائومی استفاده کنند؟ ابتدا چه دسته ای از خودروها را باید روانه بازار کنند؟ چه برچسب های قیمتی قابل قبول است؟ نظرسنجی برگزار کرد.

خودرو شیائومینتیجه نظر سنجی به این صورت می باشد:

  • اولین خودرو شیائومی نباید RV یا یک خودروی اسپرت باشد
  • دو سوم کاربران بیش از 100000 یوان (15 هزار دلار) برچسب قیمت انتخاب کردند.

پروژه اتوپایلوت خودرو شیائومی

پروژه اتوپایلوت خودرو شیائومیهمان طور که مدیر عامل این شرکت اعلام کرد، هم اکنون بیش از 500 نفر بر روی فناوری اتوپایلوت شیائومی کار می‌کنند و قصد دارند تا 3.3 میلیارد یوان در مرحله اول هزینه کنند. پیش بینی می‌شود اعضای تا پایان سال میلادی به بیش از 600 نفر نیز برسد. اعضای اصلی این تیم را کاملاً مشاغلی در ارتباط با هوش مصنوعی را داشته اند و تمام حوزه های فنی نیز برای پیشرفت فناوری خودران شیائومی نیر تلاش می‌کنند از جمله حسگرها، تراشه‌ها، الگوریتم‌ها، شبیه‌سازی، زنجیره ابزار، پلت‌فرم داده و موارد دیگر، توسط دانش حرفه‌ای آن‌ها پوشش داده می‌شود.

پروژه اتوپایلوت سرمایه گذاری 3.3 میلیارد یوانیهمان طور که نزدیک به یک سال قبل شیائومی برای ساخت خودرو استعداد ها را استخدام می کرد توانست برترین های این صنعت را از سرتاسر جهان استخدام کند. از 500 نفری که در این بخش شروع به کار کرده اند، شامل 50 متخصص صنعت و به طور کلی 70 درصد از اعضای این تیم دارای مدرک حداقل کارشناسی ارشد و یا دکترا تشکیل داده اند.

شیائومی هر سال یک خودروی هوشمند روانه بازار می‌کند

شیائومی هر سال یک خودروی هوشمند روانه بازار می‌کنداین غول چینی در زمینه تولید خودروی الکتریکی اتومات هم همچنان حس جاه‌طلبی خود را حفظ کرده است و تصمیم دارد تا سه سال بعد ازتولید اولین انومبیل هوشمند شیائومی در سال 2024، هر سال یک خودروی جدید تا سال 2026 به بازار معرفی کند. طبق اخبار منتشر شده تعداد اتومبیلی شیائومی در این سه سال قصد تولید و فروش آن را دارد، مجموعا به 900 دستگاه می‌رسد.

5 حقیقت جالب در مورد شرکت خودرو الکتریکی شیائومی

5 حقیقت جالب در مورد شرکت خودرو الکتریکی شیائومی

  1. مالکیت صد در صدی Xiaomi Ev با شرکت شیائومی است. دفتر مرکزی این شرکت تابعه جدید در شهرک توسعه اقتصادی-فناوری در جنوب غربی پکن قرار دارد که به منطقه Yizhuang معروف است.
  2. براساس داده‌های پایگاه اطلاعاتی شرکت چینی (Tianyancha.com)، شرکت تابعه EV بر ساخت و توسعه خودروهای دوستدار محیط زیست و قطعات و لوازم جانبی آنها تمرکز خواهد کرد. همچنین این شرکت مجوزهای لازم برای ساخت موتورهای الکتریکی، ماشین‌های الکتریکی، تجهیزات سیگنال الکتریکی، باتری های لیتیومی و نرم افزار را دارد.
  3. در ماه مارس 2022، شیائومی اعلام کرد که قصد دارد طی 10 سال آینده 10 میلیارد دلار در زیرمجموعه EV سرمایه گذاری کند.
  4. از زمانی که شیائومی برنامه‌های خود را برای ساخت خودروهای برقی در ماه مارس اعلام کرد، این شرکت از میان 20000 داوطلب جویای کار، حدود 300 نفر را در زیرمجموعه EV استخدام کرده و به دنبال کارکنان بیشتری است.
  5. لی جون، رئیس شیائومی و مدیرعامل شیائومی EV، هنگام معرفی شرکت جدید، عکسی دسته جمعی از خود به همراه 16 کارمند اصلی نشان داد. از شخصیت‌های مهمی که در این عکس در کنار لی جون حضور داشتند می‌توان به وانگ شیانگ، شریک و رئیس شیائومی، لیو د، بنیانگذار و معاون شیائومی، ژانگ فنگ، شریک و رئیس کارکنان گروه شیائومی، آلن لام، مدیر مالی شیائومی و تیانیوان لی، طراح سابق بیرونی خودروی الکتریکی اشاره کرد.

تصاویر و معرفی خودرو شیائومیشیائومی هیچ نقطه بازگشت ندارد

در پایان ماه مارس شیائومی در کنفرانس بهاره که برگزار کرد، گوشی های زیادی را معرفی کرد مانند:

محصولات جدید شیائومیدر همان زمان، لی جون 10 میلیارد دلار سرمایه گذاری 10 ساله با سرمایه گذاری اولیه 10 میلیارد یوان (1.53 میلیارد دلار) را برای تولید خودرو شیائومی اعلام کرد. بنابراین پس از این اظهارات، شیائومی رسما وارد بازار وسایل نقلیه الکتریکی هوشمند شد.

شرکت Xiaomi Evبا توجه به اینکه شرکت‌های پیشرویی مانند Weilai، Ideal Motors، Xiaopeng Motors در بازار چین مشغول به فعالیت هستند و وارد بورس معروف هنگ کنگ شده اند، شیائومی برای ورود به این حیطه کار چندان آسانی ندارد اما احتمالا رقابت دشواری با برندهای نوپایی همچون Nio، Xpeng و Li Auto نخواهد داشت.
تا این لحظه درباره صنایع مختلفی که شرکت شیائومی برای تولید ماشین‌های خودکار همکاری با آن‌ها را آغاز کرده و در بخش‌های مختلف آن سرمایه‌گذاری انجام داده، می‌توان به سرمایه‌گذاری در شرکت AVIC Lithium که در زمینه تولید باتری فعالیت می‌کند و شرکت ZongMu Technology در زمینه پارکینگ‌های هوشمند و سرمایه‌گذاری در پروژه لیزری یا Hesai Technology اشاره کرد.

لی جون گفت:

“من مایلم در تمام شهرت زندگی ام شرط ببندم، دوباره در میدان جنگ قرار بگیرم و برای شیائومی بجنگم!”

آرم خودرو شیائومیبه هر حال، تصمیم شیائومی برای ساخت یک خودرو ناشی از حمایت طرفداران Mi بود، که باید دید در آینده شیائومی در صنعت خودرو سازی هم می تواند موفق شود یا خیر؟

ماشین شیائومینظر خود را با ما به اشتراک بگذارید

 


مطالب منتخب هفته

معرفی، مشخصات فنی و قیمت گوشی ردمی K40

معرفی، مشخصات و قیمت گوشی شیائومی می 11 لایت | MI 11 LITE

معرفی، مشخصات و قیمت گوشی ردمی K40 پرو و پرو پلاس

معرفی، مشخصات و قیمت می میکس فولد شیائومی | XIAOMI MI MIX FOLD

معرفی، مشخصات و قیمت شیائومی می بند 6 | MI BAND 6

معرفی، مشخصات و قیمت شیائومی می 11 پرو | XIAOMI MI 11 PRO

قیمت، مشخصات و معرفی گوشی های سری ردمی نوت 10 گلوبال

معرفی،مشخصات و قیمت شیائومی می 11 اولترا | XIAOMI MI 11 ULTRA

معرفی، مشخصات، قیمت و خرید گوشی پوکو F3

لوگو جدید شیائومی با نماد چالاکی و سر زندگی معرفی شد


***برای اطلاع از اخبار جدید شیائومی با مجله شیائومی همراه باشید***