خودرو شیائومی

شیائومی این بار قصد دارد در صنعت خودرو سازی قدم بگذارد و خودرو خود را با نام Mi Car تولید کند. پروژه ساخت خودرو شیائومی توسط آقای لی جون رهبری می شود. اپل یکی از اولین شرکت ‌های حوزه فناوری بود که اعلام کرد علاقه‌مند به حضور در بازار خودروها می باشد.

شیائومی وارد صنعت خودرو سازی می شود، با نام (Mi car)

مدت زمان زیادی بود که این شرکت مخفیانه در حال کار روی پروژه خود به نام اپل کار است و اخیراً گزارش شده که در حال مذاکره با چند شرکت خودروسازی ژاپنی برای همکاری در تولید می باشد.

بعد از اپل نوبت به شرکت هواوی رسید، که از علاقه خودش برای حضور در صنعت خودروسازی بگوید و به تازگی شیائومی اعلام کرده که قصد دارد، خودرو شیائومی را با نام Mi Car تولید کند و وارد صنعت خودروسازی بشود.

خودرو شیائومی

لی جون مدیر عامل شیائومی

آقای لی جون در سال 2013 دو بار با ایلان ماسک، بنیانگذار و مدیرعامل شرکت بزرگ تسلا در ایالات متحده دیدار داشتند. از همان زمان بحث علاقه شیائومی به حضور در حوزه خودروسازی مطرح شده بود. اکنون طبق اخبار موجود به نظر می‌رسد، علاقه شیائومی برای حضور در این صنعت بیشتر هم شده است.
دیدار لی جون و ایلان ماسک
تا بدین لحظه شیائومی هیچ واکنش رسمی نسبت به این موضوع را نشان نداده است؛ بنابراین ممکن است که کل این گزارش شایعه‌ای بیش نباشد

شیائومی Mi Car

بر اساس گزارش iFengNews اعلام کرده که این غول فناوری چینی قصد دارد، در صنعت خودروسازی قدم بردارد و خودرو شیائومی را تولید کند. این تصمیم شیائومی را می توان به عنوان یک استراتژیک در نظر گرفت، اما جزئیات و مسیری که شیائومی در صنعت خودرو پیش گرفته است هنوز مشخص نیست.

ماشین شیائومی

پروژه خودرو شیائومی مستقیماً توسط بنیانگذار و مدیر عامل شرکت سازنده گوشی های هوشمند “لی جون” هدایت می شود.

با اعلام خبر تولید خودرو شیائومی سهام این شرکت 11 درصد افزایش پیدا کرد

اتومبیل شیائومیاین گزارش می افزاید که هنگامی که بازار گوشی های هوشمند با رکود روبرو شده باشد، تنوع در تولید محصولات بالا می رود. علاوه بر این بازار خودروهای هوشمند الکتریکی رو به رشد می باشد و محبوبیت این خودرو ها رو به افزایش می باشد. بنابراین اگر این کمپانی بخواهد حضور خودش در بازاری که تاکنون تجربه‌ ای در آن نداشته را افزایش دهد، به خصوص در زمینه سخت افزار الکترونیکی خودروها باید تیم تحقیق و توسعه جدیدی را تشکیل دهد.

باید دید که این کمپانی بزرگ در زمینه تولید خودرو شیائومی هم می تواند موفق عمل کند؟

 


مطالب منتخب هفته

شیائومی رابط کاربری MIUI 12.5 گلوبال را منتشر کرد

ردمی K40 پرو – معرفی و مشخصات احتمالی

ماساژور تفنگی شیائومی YUNMAI MASSAGE GUN PRO

اجزای داخلی شیائومی می 11 (XIAOMI MI 11) و تبلیغات گسترده شیائومی

گوشی شیائومی Mi 11 Lite

شیائومی می 11 گلوبال همراه با شارژر (GAN 55W) در جعبه به صورت جهانی عرضه شد

نسخه جدید شیائومی MI 10 از اسنپدراگون 870 استفاده می کند

ردمی نوت 10 با لقب کینگ کنگ کوچک بر میگردد

گوشی شیائومی می 11 اولترا دارای صفحه نمایش دوم و دوربین 120X می باشد


***برای اطلاع از اخبار جدید شیائومی با مجله شیائومی همراه باشید***