شرکت شیائومی را می توان از برندهای بزرگ صنعت تلفن هوشمند تلقی کرد. کمپانی که توانسته با عرضه محصولاتی باکیفیت و در عین حال خوش قیمت، نظر مخاطبان را جلب کرده و به محبوبیت بالایی دست یابد. در چند سال گذشته شیائومی پیشرفت قابل توجهی داشته و در این بین قصد دارد برای سال های آینده گوشی های منحصربفردی را به سبد محصولاتش بیافزاید.

هوآوی Mate XS یکی از مشهورترین گوشی های منعطف و تاشو در بازار است و به نظر می رسد شیائومی قصد دارد یک مدل رقیب برجسته برای این دیوایس توسعه دهد. مدلی که طراحی شبیه به محصول هوآوی داشته و از مشخصات بزرگ هم بهره خواهد برد.

گوشی هوشمند جدید شیائومی با اسم رمز CAS

همانطور که هوآوی میت ایکس اس یک گزینه پرچمدار و منعطف به حساب می آید و به عنوان رقیب گلکسی فولد سامسونگ محسوب می شود. گویی شیائومی قصد دارد گوشی تاشو منحصربفرد و حتی بهتر از میت ایکس اس توسعه دهد.

سابقه درخشان شیائومی در طراحی و تولید نشان داده که باید در انتظار معرفی اسمارتفونی باشیم با قیمت عالی و طراحی ایده آل که می تواند نظر مخاطبان خود را جلب کند. وب سایت LetsGoDigital آشکار کرده که در تاریخ 5 ژانویه سال 2020 شیائومی پتنت طراحی یک گوشی تاشو را به ثبت رساند.

ثبت اختراع دستگاهی را نشان می دهد که از سمت چپ باز می شود. این کار موجب خواهد شد تا دستگاه به یک تبلت تبدیل شود. این طراحی کاملا متفاوت از سبک ظاهری می میکس آلفایی است که شیائومی به عنوان نمونه محصول کانسپت در سال 2019 معرفی کرد. گویی شیائومی قصد دارد در این سبک اسمارتفونی داشته باشد و چه بهتر که گوشی موردنظر خوش قیمت و قابل توجه باشد.

بدون شک این گوشی در مقایسه با میت ایکس اس هوآوی و گلکسی فولد سامسونگ به مراتب قیمت کمتری دارد. همچنین می توانیم قسمت ضخیمی از لبه های دستگاه را مشاهده کنیم که شبیه به میت ایکس اس هوآوی است. این بخش از تلفن دارای چهار دوربین، پورت و کلید اضافی بوده و پورت USB-C هم احتمالا جای دیگری قرار خواهد گرفت.

مثل همیشه پتنت های ثبت شده به سرعت رونمایی نمی شوند. گاهی شرکت ها آنها را در آینده نزدیک عملی ساخته و گاهی در سطح همان پتنت باقی می مانند. مشخص نیست شیائومی برای این گزینه خود چه برنامه ای دارد و در چه زمانی باید شاهد رقیب میت ایکس اس هوآوی از سوی شیائومی باشیم.

پیش بینی شده در سال های آتی همانطور که می میکس آلفا به عنوان پروژه بلندپروازانه شیائومی معرفی شد، این گوشی نیز با ساختاری منعطف و طراحی جلوه برانگیز رونمایی شد. بدون شک اسمارتفون مورد اشاره از مشخصات پرچمدار برخوردار خواهد بود و بخشی از سری گوشی های Mi شیائومی قلمداد می شود.

به هر حال جهت کسب جزئیات بیشتر باید منتظر ماند و نمی توان به شایعات بی اساس اکتفا کرد. وب سایت لتس گو دیجیتال همیشه پتنت های ثبت شده شرکت های مختلف را به نمایش درمی آورد که مشخص نیست چه زمانی عملی می شوند.