گیم پد شیائومی مدل X8 پرو

این محصول که مختص گوشی های هوشمند عرضه شده است اما می توان از این گیم پد برای اجرای بازی های کامپیوتری در ویندوز نیز استفاده کرد. بسیاری از قابلیت های این دسته بازی همانند شوک و سنسورهای حرکتی قابل استفاده در ویندوز نیستند اما استفاده از آن در کامپیوترهای شخصی لذت بخش است.

ساعت هوشمند Amazfit نسخه 2 رونمایی شد

در برخی موارد کاربران در نصب و شناساندن این نوع گیم پدها برای کامپیوترهای شخصی با مشکل مواجه می شوند که در این آمورش نحوه تنظیم و نصب برنامه را به شما آموزش می دهیم.

شرکت شیائومی برای نصب این نوع گیم پد درایور خاصی را برای نصب در محیط ویندوز ارائه نداده است اما با روشی که در ادامه به آن خواهیم پرداخت با نحوه نصب آشنا می شوید.

کاربران ویندوز 8 و 10

در مرحله اول باید یک دانگل بلوتوث نسخه 3 به بالا به سیستم نصب کنبد . کاربرانی که از لپ تاپ استفاده می کنند نیازی به این کار نیست.

در مرحله دوم نیاز است که درایور نصبی گیم پد را از لینک زیر دانلود کنید.

دانلود لینک برنامه

پس از دانلود فایل را ار حالت zip (فشرده)خارج کنید.داخل پوشه scp شوید و روی فایل scp driver کلیک راست کرده و گزینه Run as Administrator را انتخاب نمایید.

در صفحه باز شده سه گزینه Force Install – Configure Service – Bluetooth Driver در قسمت پایین صفحه وجود دارد که شما فقط دو گزینه Force Install – Configure Service را انتخاب نمایید و در آخر بر روی گزینه Install کلیلک کنید.

تا نصب برنامه کامل شود .

چنانچه در حین نصب برنامه ، پنجره زیر نمایش داده شد برای روی گزینه Install کلیک کنید.

در پایان نصب پیغام Install Succeeded نمایش داده می شود .که نصب برنامه موفقیت آمیز بوده است.

گیم پد شیائومی مدل X8 پرو

برای Uninstall کردن نیز کافی است مجدد فابل scp driver را اجرا کرده و این بار از سه گزینه های موجود Force Install را انتخاب کنید و در آخر بر روی گزینه Uninstall کلیک کنید در پایان پیغام Uninstall Succeeded به نمایش در می آید.

گیم پد شیائومی مدل X8 پرو

گیم پد شیائومی مدل X8 پرو

بعد از انجام مراحل گقته شده گیم پد خود را به سیستم متصل کرده و آن را روشن کنید در پوشه دانلود شده بر روی فایل mi.exe کلیک راست کنید و گزینه Run as Administrator را انتخاب کنید تا فایل اجرا شود در پنجره نمایان شده پیغام  controllers connected 1 نمایش داده می شود بعد از اتمام این مراحل پنجره را نبندبد برای هر بار استفاده از گیم پد باید این صفحه در حالت اجرا باشد . سپس بازی خود را اجرا کرده .

گیم پد شیائومی مدل X8 پرونکته :

اگر فایل mi.exe به هر دلیلی اجرار نشد باید تمامی نسخه های net.framework را برای سیستم خود نصب کنید.

و یا اگر در اتصال دچار تاخیر در زمان پاسخگویی گیم پد شدید باید باطری آن را عوض کنید و یا فاصله خود را تا آداپتور بلوتوث کم کنید.

برای کاربران ویندوز 7 و نسخه های پایین تر تنها کافی است که درایور کنترلر XBOX 360 را از لینک رسمی مایکروسافت که در لینک پایین قرار داده شده است را دانلود و نصب نمایید . این نکته را یاد آوری می شویم که حتما باید گیم پد به سیستم متصل باشد . ( مراحل نصب همانند مراحل گفته شده در متن بالا است.)

https://www.microsoft.com/accessories/en-au/d/xbox-360-controller-for-windows