فناوری دوربین زیر صفحه نمایش

دوربین زیر صفحه نمایش یک فناوری‌های جدیدی هست که بسیاری از شرکت ها دوست دارند از این فناوری استفاده کنند. استفاده از دوربین زیر صفحه نمایش در گوشی ها باعث می شود که صفحه نمایش ها بدون هیچ حفره ای برای دوربین باشند و به طور کاملاً یک دست شوند که به زیبایی یک گوشی بسیار کمک میکند.

فناوری دوربین زیر صفحه نمایشبرای استفاده از دوربین در زیر صفحه نمایش دو روش وجود دارد:

  1. میتوانند با روش های مختلف ناحیه آن قسمت از صفحه نمایش را که دوربین سلفی در زیر آن قرار گرفته است، را تا آنجا که میشود شفاف کنند. این روش نیاز به تغییر مواد و تغییر چینش آن قسمت صفحه نمایش دارد. می توانند با استفاده از بعضی فلزات در لایه ‌های مختلف را با مواد های هادی شفاف مانند اکسید قلع ایندیم هم جایگزین کرد. در آن ناحیه قرار گیری دوربین تغییر ساختار نمایشگر را انجام می دهند تا حد ممکن نور به دوربین سلفی برسد.
  2. در این روش حفره های شفاف ریز بین پیکسل ها تعبیه می شود تا بتوانند دوربین را در زیر صفحه نمایش جا دهند. در این روش بر خلاف روش اول به جای اینکه فقط یک بخش از نمایشگر شفاف شود، حفره‌های شفاف بسیار ریزی را بین پیکسل‌ها تعبیه کنند تا برای انتقال نور به زیر نمایشگر استفاده شود. برای این رویکرد می‌توان از روش‌های مختلفی استفاده کرد. مثلا با کاهش رزولوشن نمایشگر، فضای خالی بین پیکسل‌ها به وجود می‌آید.

دوربین زیر نمایشگر گوشی می میکس 4اگرچه این روش ها چالش ‌های زیادی را برای تولید کننده ها ایجاد می‌کند، اما در نهایت ناحیه قرار گرفته بر روی دوربین سلفی از همان میزان روشنایی و رزولوشن باقی نمایشگر بهره می‌برد و بنابراین شاهد عملکرد یکپارچه صفحه‌نمایش خواهیم بود. گفته می‌شود شیائومی برای گوشی‌ می میکس 4 از روش دوم استفاده میکند.

به احتمال زیاد XIAOMI MI MIX 4 با فناوری دوربین زیر صفحه نمایش خواهد آمد

دوربین زیر صفحه نمایش در گوشی می میکس 4گوشی شیائومی می میکس 4

اولین گوشی هوشمند با فناوری دوربین زیر صفحه نمایش گوشی ZTE Axon 20 می باشد، اما تردیدی نیست که گوشی های جدید با این فناوری در سال جاری وارد بازار می شوند. به دلیل تلاش شیائومی برای استفاده از فناوری دوربین زیر صفحه نمایش حدس میزنیم قابل قبول ترین استفاده کننده از این فناوری گوشی شیائومی می میکس 4 خواهد بود.

روز گذشته یک وبلاگ نویس معروف در سایت Weibo گفت که استفاده از این فناوری در نیمه دوم سال به صورت گسترده توسط تولید کنندگان استفاده می شود.

 

شیائومی Mi mix 4این وبلاگ نویس همچنین فاش کرد که Visionox صفحه های انعطاف پذیر را به بازار عرضه کرده است. از دیگر شرکت های مستقر در چین با قدرت تولید انبوه می توان به China Star و BOE هم اشاره کرد. با این حال گوشی های استفاده کننده از فناوری دوربین زیر صفحه نمایش در نیمه اول سال جاری میلادی قصد تولید انبوه در مقیاس های کوچک دارند.

شیائومی به زودی گوشی هایی با دوربین زیر صفحه نمایش را آغاز می کند

مدیران شیائومی گفته اند که در اوایل ماه آگوست سال گذشته به مرحله تولید انبوه نسل سوم فناوری دوربین زیر صفحه نمایش دست یافته اند. همچنین شیائومی قول داد، امسال رسماً به تولید انبوه این صفحه نمایش می رسد.

 

شیائومی می میکس 4نسل سوم فناوری دوربین زیر صفحه شیائومی از آرایش پیکسلی جدید و یک مدار درایو پیکسل طراحی شده جدید استفاده می کند. این می تواند انتقال نور به قسمت جلویی صفحه را بیشتر کند. اثر عکسبرداری دوربین در زیر صفحه نمایش اساساً همان دوربین جلوی معمولی می باشد.

پیش از عرضه شیائومی Mi 11 برخی گزارش ها حاکی از آن بود که Mi 11 Pro اولین استفاده کننده از فناوری دوربین زیر صفحه نمایش می باشد. این وبلاگ نویس گفت در Mi 11 Pro از همان نمایشگر شیائومی Mi 11 استفاده شده است و یکی از تفاوت اصلی آن می توان به شارژ و دوربین اشاره کرد.

گوشی شیائومی می میکس 4شیائومی می میکس 4

در همین راستا حدس می زنیم اولین گوشی هوشمند شیائومی که با این فناوری همراه است گوشی شیائومی می میکس 4 می باشد.

 


مطالب منتخب هفته

بلک شارک 4 با اسنپدراگون 888 در راه است

ردمی K40 با قیمت پایین از اسنپدراگون 888 استفاده می کند

ردمی K40 از تراشه پرچم دار جدید مدیاتک 5G استفاده میکند

تصاویر منتشر شده از گوشی شیائومی MI 11 PRO

گوشی شیائومی MI 11 LITE در راه است

گوشی شیائومی MI 10I 5G با دوربین 108 مگاپیکسلی معرفی شد

گوشی های سری MI 11 به زودی در سطح جهانی عرضه می شود


***برای اطلاع از اخبار جدید شیائومی با مجله شیائومی همراه باشید***