ربات جاروبرقی MIJIA 1C با قیمت 1299 یوان (183 دلار) راه اندازی شد
9 سال از آغاز فعالیت شیائومی در MIJIA گذشته است. ما ممکن است آمار محصولات را از دست داده باشیم اما هویت برند آنقدر قوی است که تقریباً در هر محصول به محبوبیت می‌رسد. سری MIJIA Robot Vacuum نمونه خوبی در بین این سری محصولات است. این محصول برای اولین بار چند سال قبل به بازار عرضه شد و نسخه اصلی آن بسیار پرفروش بوده است. شیائومی اکنون مدل موفقیت‌آمیز دیگری را به نام ربات جاروبرقی MIJIA 1C به بازار عرضه کرده است. این ابزار در حال حاضر برای پیش فروش در Xiaomi Mall با قیمت 1299 یوان (183 دلار) در دسترس قرار دارد.

جاروبرقی MIJIA Robot 1C به یک مخزن کنترل الکترونیکی هوشمند داخلی مجهز شده است و از قدرت مکش فوق العاده‌ای 2500Pa برخوردار است. از پیشرفت‌های موجود در این ربات جاروبرقی جدید می‌توان به سیستم ناوبری آن اشاره کرد که مسیریابی را در این مدل امکان پذیر خواهد کرد. این مدل مجهز به یک سیستم پیمایش بصری با سرعت بالا است که جمع‌آوری ذرات ریز را با سرعت 30،000 در ثانیه تسهیل خواهد کرد. این محصول همچنین کمک می‌کند تا به سرعت، اطلاعات مختصات یک ذره شناسایی شود و به سرعت از زمین برداشته و جمع‌آوری خواهد شد. استخراج ویژگی‌های پیچیده فضا و ایجاد نقشه‌های مختصاتی، کار جمع آوری و تمیز کردن سطح زمین را سریعتر و دقیق‌تر کرده است.


این ربات جاروبرقی با عملکرد و کارایی دقیقی ارائه شده است و همچنین از یک سنسور دوربین حرفه‌ای Omnivision برای شبیه‌سازی الگوریتم شبکه عصبی استفاده می‌کند. این مدل با سرعت محاسبه مسیر 50 بار در ثانیه ارائه شده است و این موضوع دقت و کارایی بالایی را به ارمغان می آورد.


درمورد سخت افزار این محصول باید بگوییم که، جاروبرقی ربات Mijia از یک تراشه پردازش داده چهار هسته‌ای CortexTM-A7 و همچنین واحد پردازش تصویر دو هسته‌ای Mali-400 بهره برده است. همچنین الگوریتم VSLAM دارای قدرت محاسبات بیشتری در این جاروبرقی خودکار خواهد بود. این قابلیت می‌تواند موقعیت دقیق ربات را در زمان واقعی پیدا کند و به صورت هوشمندانه مسیر کار را ترسیم خواهد کرد.


برای مکش نیز در این جاروبرقی، از یک موتور قدرتمند و با برس ژاپنی NIDEC با مکش قوی 2500Pa استفاده شده است. باید بگوییم که این قدرت مکش، بالاتر از توان مکش جاروبرقی MIJIA Robot در نسخه تشخیص با لیزر است که اخیراً با قدرت مکش 2100Pa به بازار عرضه شده است. علاوه بر این، جاروبرقی MIJIA Robot مجهز به مخزن هوشمند کنترل 200 میلی لیتری الکترونیکی است. در نتیجه هنگام کار وضعیت مخزن به طور خودکار بررسی و کنترل خواهد شد.
این محصول برای جمع‌آوری آب از سطح زمین نیز کاربردی خواهد بود. در این ربات جاروبرقی، 15 سنسور مختلف با دقت بالا قرار گرفته است که این سنسورها اجازه می‌دهند تا ربات بهتر با محیط سازگار شود در نتیجه از سقوط و برخورد با موانع جلوگیری خواهد شد. این جاروبرقی رباتیک با قیمت 183 دلار در دسترس قرار دارد و پیش فروش آن از هم اکنون آغاز شده است.

مکعب جدید Mijia Rubik Xiaomi