چراغ روشنایی نسخه 1 شیائومی میجیا در مقایسه با نسخه 2 آن:شما برای انتخاب آنها به شانس و اقبال نیازی ندارید!

روشنایی هوشمند یکی از محبوب ترین موارد در فهرست یک خانه هوشمند است: چراغ های هوشمند LED ، مقرون به صرفه و دارای کاربردی بسیار آسان هستند که می توانند فضای محیط را در یک لحظه تغییر دهند.

ایران و مشکل اپلیکیشن های iOS

امروز نگاهی به چراغ روشنایی شیائومی میجیا 1 و جانشین آن ،چراغ روشنایی شماره 2 داریم و سعی می کنیم تا هرگونه اختلاف کلیدی (در صورت وجود) بین این دو چراغ را مقایسه کنیم.

مقایسه دو چراغ روشنایی شیائومی میجیا از لحاظ طراحی:

اولین تفاوت قابل توجه بین دو چراغ روشنایی در طراحی و شکل ظاهری آنها می باشد. Yeelight 1 بلندتر و نازک تر می باشد که ابعاد آن  3.94×3.94×8.7  اینچ می باشد . در حالی که Yeelight 2 کمی بزرگ تر و کوتاه تر با ابعاد 7.87×5.51×5.51 اینچ می باشد.

لامپ شماره 1 شیائومی میجیا

تفاوت بعدی در صفحه کنترل لمسی است :

در Yeelight 1 پنل چراغ روشنایی را مشاهده میکنید.(تصویر بالا) این پنل شامل 2 دکمه برای روشن/خاموش کردن چراغ روشنایی و تعویض بین حالت ها و کلید تنظیم شدت نور به صورت لمسی می باشد.

در Yeelight 2 تمام کنترل ها به جلوی چراغ منتقل شده اند.در این پنل شما می توانید نوار لمسی متحرک را برای تنظیم روشنایی و نیز کلید های لمسی سوئیچ روشن/خاموش و حالت را مشاهده کنید.

لامپ شماره 1 شیائومی میجیا

در پایین هر 2 چراغ روشنایی نوار متحرکی وجود دارد که باعث می شوند شما از قرار گرفتن درست چراغ روشنایی ها روی میزتان اطمینان حاصل کنید که به راحتی نمی توانند از میز جدا شوند.

مقایسه دو چراغ روشنایی شیائومی میجیا 1 و 2 از لحاظ کنترل برنامه ها و صفحات هوشمند خانگی:

در حالی که هر دو لامپ دارای کلید های راحت و لمسی هستند،هوشمندی آنها به این دلیل نیست.این ابزار هوشمندانه گزینه ای برای کنترل از راه دور از طریق برنامه اختصاصی خود و یا ادغام چند برنامه در یک صفحه هوشمند خانگی می باشد.

لامپ شماره 1 شیائومی میجیا

شما می توانید به سادگی با هر 2 چراغ روشنایی، QR کد بسته محصول را اسکن کنید تا برنامه ی MI HOME APP را دانلود کنید.سپس نیاز به ایجاد یک حساب کاربری (اگر ندارید) خواهید داشت و تمام تنظیمات برای کنترل چراغ روشنایی شما مهیاست.

شما قادر به تغییر رنگ، تنظیم روشنایی،تغییر بین حالت های روشنایی و روشن/خاموش کردن چراغ ها هستید.اما این تمام ماجرا نیست!

نکته ای که در مورد هر دو لامپ وجود دارد این است که آنها به راحتی می توانند به برنامه MI در صفحه خانگی شما متصل می شوند تا بتوانید تنظیمات مختلف را برنامه ریزی کنید.شما می توانید چراغ روشنایی را به صورتی تنظیم کنید که با توجه به دمای اتاق روشن/خاموش شوند و یا برنامه ای را تنظیم کنید تا خود چراغ روشنایی ، رنگ ها و سطح روشنایی را به صورت خودکار تغییر دهد و … .

شما همچنین می توانید هردو چراغ روشنایی را از گروه MI (صفحه برنامه هوشمند) خود و یا از طریق بلندگوی AL کنترل کنید.

مقایسه 2 چراغ روشنایی شیائومی 1 و 2 از لحاظ کیفیت روشنایی و حالت های آن

وقتی خود چراغ روشنایی به تنهایی روشن هستند خیلی به هم شباهت دارند.هر دو لامپ به شما ، انواع حالت های نوری را پیشنهاد می دهند و شما می توانید به تنظیم روشنایی و درجه حرارت و رنگ آن بپردازید.

هر دو لامپ به شما اجازه می دهد بین نور سرد و گرم و گزینه های نور رنگی ،امکان انتخاب داشته باشید.

نور سرد(سفید) به طور کلی بهتر است در طول روز و برای زمانی که در حال کار یا مطالعه هستید ،انتخاب شود.نور گرم در شب هنگام و در زمان رفتن به تختخواب توصیه می شود.همچنین اگر هنگام خواب در تاریکی می خوابید می توانید از این نور استفاده کنید.حالت نور رنگی یک راه سریع برای مهمانی و جشن های تعطیلات شماست که شما می توانید در هر دو لامپ از توناژهای رنگی استفاده کنید.

مقایسه هر دو چراغ روشنایی شیائومی از لحاظ قیمت و جمع بندی کلی:

همانطور که از عنوان این قسمت حدس زدید، هردو چراغ روشنایی دقیقا همان هزینه 49.99 دلار را دارد.این قیمت کاملا منطقی است چون تفاوت عمده ای بین دو دستگاه وجود ندارد. در حقیقت این طراحیست که باعث تفاوت بین 2 چراغ روشنایی می شود.

همانطور که ذکر شد چراغ چراغ روشنایی میجیا قابل کنترل و ارتقا می باشد.کلید های لمسی و نوار متحرک روشنایی در جلوی چراغ روشنایی موثر تر به نظر می آید و همچنین شما می توانید ببینید چه کاری را انجام می دهید.از لحاظ زیبایی هم به نظر ما چراغ روشنایی شماره 2 از مدل قبلی بهتر و ظریف تر است که با هرنوع دکوراسیون راحت تر ترکیب می شود.شاید از لحاظ دیداری برخی لامپ میجیا 1 را ترجیح دهند چون باریک تر و بلند تر است.اما از لحاظ ویژگی های روشنایی و هوشمند واقعی ما هیچ تفاوت عمده ای بین دو چراغ روشنایی مشاهده نکردیم  و به نظر می رسد هر دو چراغ روشنایی به صورت برابر می توانند به راحتی به خانه هوشمند MI شما اضافه شود.

لامپ شماره 1 شیائومی میجیا