هوآوی در برابر شیائومی، دو برند مطرح چینی در مقابل هم

دو غول فناوری چینی چگونه مقایسه می شوند؟ آیا قانون اکوسیستم اینترنتی شیائومی قوی خواهد بود یا تجربه تولید هواوی پیروز خواهد شد؟
هر دو برند چینی بسیار شناخته شده هستند و در طول مدت زمان فعالیت خود توانستند به موفقیت های بسیاری دست یابند و حال مقابل هم قرار گرفتند. این دو کمپانی سعی دارند تا با گسترش سبد محصولات خود در بازارهای مختلف، در صنعت حرف اول را بزنند.

همچنین بخوانید: گوشی شیائومی بخریم یا سامسونگ ؟

ما در این مطلب قصد داریم به قیاس دو شرکت شیائومی و هوآوی بپردازیم تا مشخص شود کدام یک برتر است.

قدرت شیائومی : اکوسیستم اینترنت

شیائومی یک شرکت اینترنتی موبایل است، آنها هرگز خود را به عنوان سازنده تلفن های هوشمند معرفی نکردند. برای شیائومی ، یک تلفن فقط وسیله ای برای اکوسیستم اینترنتی بزرگ است. با iOS ، iTunes و App Store اپل ، شیائومی در حال ساخت اکوسیستم خود با MIUI است که مبتنی بر Android ساخته شده است. با این حال ، در حال حاضر ، به نظر می رسد که MIUI کمی علاوه بر رابط کاربری (موضوع طراحی) پیشرفت جزئی کرده است ، ما از لحاظ عملکرد پیشرفت های زیادی نمی بینیم.

بیشتر تم طراحی توسط MI Fans ، گروه قدرتمند شیائومی توسعه پیدا می کند. MI Fans از همان روزهای ابتدایی بازاریابی در حال شکل گرفتن بود که برای آن دسته از دارندگان تلفن هوشمند شیائومی که به دنبال این برند بودند، اختصاص داشت. MI Fans نقش مهمی را برای تلاش های مردمی شیائومی ایفا می کند، به عنوان مثال وقتی آنها وارد بازار جدید می شوند ، زبان محلی توسط MI Fans ترجمه می شود.

MI Credit از طرف دیگر نشانه ای برای طرفداران MI است که آنها در این سیستم عامل مشارکت می کنند ، که در آن می توانند از آن برای خرید محصولات مجازی مانند تم طراحی استفاده کنند.

قدرت هوآوی: کنترل بزرگ

از طرف دیگر هواوی از سابقه طولانی در تولید خود بهره می گیرد. برخلاف شیائومی ، هواوی کنترل بهتری بر روی خط تولید تلفن هوشمند خود دارد، از این رو محصولات آن قابل اعتماد و با کیفیت بیشتری همراست.

هر زمان که هواوی وارد بازار جدید شود، برای ارسال سفارشات آنلاین ، به انبارهای محلی و تأسیسات مربوطه احتیاج دارند. بنابراین ، آنها از لحاظ سرعت تحقق و خدمات نسبت به شیائومی ، که واحدها را مستقیماً از چین ارسال می کند، عملکرد بهتری دارند.

شرکت Huawei سری Honor را منحصراً بصورت آنلاین و Ascend از طریق رسانه های “سنتی” یا فیزیکی عرضه می کند. آنها قطعاً از بهترین های هر دو جهان برای نفوذ در بازارهای آنلاین و آفلاین هستند.

علاوه بر آنچه در بالا به آن پرداخته شده است، بیایید نگاهی به سرنوشت شیائومی در مقابل هواوی بیندازیم.

هوآوی در برابر شیائومی: شهرت برند

شیائومی با هوگو بارا ، که پیش از این جز مدیران ارشد بخش محصولات اندروید گوگل بود، یک ستاره فوق العاده را به تیم خود جذب کرده است. او سخنگویی مهم است و تأثیر زیادی در گسترش بین المللی Xiaomi دارد. این درست مثل امضای لیونل مسی برای تیم فوتبال است.

این در حالی است که هوآوی سفیر خاصی نداشته تا به عنوان یک مدیر ارشد بین المللی ایفای نقش کند. از این رو شیائومی عملکرد بهتری از نظر شهرت داشته است.

هوآوی در برابر شیائومی: سرعت و خدمات

همانطور که قبلاً صحبت کردیم ، شیائومی سفارشات را مستقیماً از چین ارسال می کند، در حالی که هواوی برای انجام سفارشات آنلاین از انبار محلی استفاده می کند.

در هر دو جهت موارد مثبتی وجود دارد، از یک سو شیائومی قادر است با سرعت وارد بازار جدیدی شود در حالی که هواوی می تواند با کنترل و سرعت بهتر سفارشات را انجام دهد.

هوآوی در برابر شیائومی: خدمات پس از فروش

با نگاهی دقیق تر به خدمات پس از فروش دو کمپانی، متوجه می شویم که شیائومی دارای 6 مرکز خدمات در مالزی و Huawei دارای 16 مرکزاست که می توانند در زیرساخت های موجود خود برای خدمات “آفلاین” به کار گیرند.

ممکن است در مورد ورود شیائومی به کشورهای غربی یک علامت سؤال وجود داشته باشد، بازارهایی که بر خدمات پس از فروش تأکید دارند و ممکن است با تاکتیکهای بازاریابی ناموفق چندان جالب نباشد.

هوآوی در برابر شیائومی: رویکرد تجاری

شیائومی می خواهد با سرعت بیشتری بر بازارهای مختلف غلبه کند و از این رو می توان انتظار داشت تا حدودی این رویکرد موفق آمیز باشد. اما چنین رویکردی مشخص نیست در بازارهای کوچک و برخلاف چین موفق آمیز باشد و جای پرسشی باقی می گذارد.

هواوی از طرف دیگر شرکتی عظیم و با سابقه طولانی است و با دارایی های موجود ، مسلماً مسافت پیموده شده را برای اجرای ماراتن دارند.

با این حال با توجه به موارد گفته شده در بالا، کیفیت و قیمت محصولات شیائومی در مقابل هواوی بسیار مقرون به صرفه تر می باشد . با توجه به هزینه ای که برای گوشی های این برند چینی می پردازید کیفیت و امکانات بالایی را دریافت خواهید کرد.

پیشنهاد ما به شما خرید گوشی هوشمند شیائومی می باشد. این را ما نمی گوییم مشتریان ما می گویند که برای اولین بار گوشی شیائومی را در دست گرفته اند و با آن کار کرده اند.

به هر حال انتخاب با شماست …

⭐ گوشی شیائومی بخریم یا هواوی؟

ما در این مقاله به بررسی دقیق این 2 برند چینی میپردازیم و نتیجه گیری ما این است که شیائومی بهتر از هواوی می باشد.

⭐ چرا باید گوشی شیائومی بخریم؟

ما به شما با دلیل و منطق اثبات می کنیم که گوشی شیائومی بهترین انتخاب موجود در بازار ایران می باشد. همراه ما باشید با مقایسه شیائومی و هواوی.

⭐ چرا گوشی شیائومی هندزفری ندارد؟

سیاست شرکت شیائومی بر آن است که قیمت کالاهای خود را برای مصرف کننده نهایی به حداقل میزان ممکن برساند. به همین دلیل هندزفری از داخل جعبه گوشی های هوشمند شیائومی حذف شده است.

⭐ کدام گوشی شیائومی را بخرم؟

شیائومی دارای طیف گسترده ای از محصولات از نظر رنگ بندی، قیمت، امکانات و ... می باشد که با توجه به بودجه خود می توانید یکی از مدل های جذاب این برند چینی را انتخاب کنید.

⭐ نمایندگی شیائومی در ایران کجاست؟

رایانه همراه افتخار دارد از سال 94 با دریافت تمام مجوزهای لازم داخلی و خارجی خود را نماینده رسمی محصولات شیائومی معرفی کند. برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت رسمی رایانه همراه به نشانی Mihamrah.com مراجعه کنید.