در آپدیت جدید MIUI شیائومی، مشکل تماس با سرشماره‌‌های اضطراری در گوشی‌های این شرکت برطرف شد.

شرکت رایانه همراه کیان تنها نمایندگی رسمی شیائومی در ایران که با تیم R&D شیائومی ارتباط مستقیم دارد، با پیگیری‌های شبانه‌روزی توانست مشکل تماس با سرشماره‌های اضطراری کشور (پلیس، اورژانس و آتش‌نشانی) را پیدا کند و آن را با تیم فنی شیائومی در میان بگذارد.

شیائومی آپدیت جدید گوشی های خود را توسط نماینده رسمی خود در ایران رایانه همراه کیان منتشر کردتیم فنی رایانه همراه کیان، با ارسال Log گوشی‌های شیائومی و تنظیمات مربوط، موفق شد امکان آن را فراهم کند تا EC به‌ جای خوانده‌ شدن از روی سیم‌کارت‌ها، به‌طور مستقیم از نرم‌افزار خود گوشی خوانده شود. بدین ترتیب، حتی مشکل تماس بدون سیم کارت با 112 هم حل شد.

با تلاش‌های فروان تیم فنی رایانه همراه کیان، تست‌های بتا با موفقیت روی تمامی گوشی‌های مشکل‌دار انجام شد. در نهایت، پس از جمع‌بندی نهایی با شیائومی، مقرر شد این شرکت برای هر مدل از گوشی‌های دارای مشکل، یک آپدیت ویژه ارسال کند تا مسئله تماس با سر‌شماره‌ های اضطراری در گوشی های شیائومی، برطرف شود.

شیائومی آپدیت جدید گوشی های خود را توسط نماینده رسمی خود در ایران رایانه همراه کیان منتشر کردگوشی‌های زیر، آپدیت MIUI را که مشکل تماس در آن حل شده، دریافت می‌کنند:

1- Redmi 9A
2- Redmi 9C
3- Redmi note 8 (2021)
4- Mi 11 Lite
5- Poco X3 pro
6- Redmi note 10 pro
7- Poco F3
8- Poco x3 GT
9- Redmi note 10
10- Poco M3

به دستور مدیر شیائومی، آپدیت جدید برای تمامی گوشی‌ها به‌ترتیب ارسال می‌شود. نخستین آپدیت گوشی در دسترس عموم کاربران قرار گرفته است. هم‌اکنون می‌توانید گوشی شیائومی خود را بروزرسانی کنید تا مشکل تماس به‌کلی حل شود.

مدیرعامل شرکت رایانه همراه کیان، نمایندگی رسمی شیائومی نیز اظهار داشت:

«امید است بتوانیم هر روز بیش‌از‌پیش در راستای جلب رضایت، امنیت و آرامش هموطنان عزیزمان قدم برداریم.»