شیائومی همچنان پرفروش‌ترین کمپانی گوشی هوشمند در هند است

Counterpoint Research اخیراً گزارش خود را در مورد بازار گوشی‌های هوشمند هند در سه ماه سوم سال سال 2019 منتشر کرده است. در حالی که سایر کمپانی‌های بازار رکود داشته‌اند اما شیائومی پرفروش‌ترین کمپانی در هند شناخته شده و رکورد فروش را جابه جا کرده است. طبق این گزارش‌ها شیائومی در این سه ماه سوم سال بیش از 49 میلیون گوشی هوشمند را به فروش رسانده است. این گزارش نشان می‌دهد که این رشد را می‌توان موفقیت جدیدی برای شیائومی دانست.

در کمال تعجب، شیائومی شرکتی بود که بیشترین تعداد گوشی را در سه ماهه گذشته فروخت. در واقع تعداد گوشی‌های فروخته شده 7 درصد نسبت به سال گذشته بیشتر شده است. در این میان می‌توان به دستگاه‌های پرفروش Redmi 7A ، Redmi Note 7s و Redmi Note 7 Pro اشاره کرد که موفقیت خوبی را برای شیائومی رقم زدند.

دوربین گوشی هوشمند Mi CC9 Pro شیائومی

در ادامه سامسونگ در جایگاه دوم قرار گرفت و البته با کاهش 4 درصدی فروش روبرو بود. دستگاه‌های پرفروش این شرکت شامل Galaxy A2 Core و گوشی‌های سری A و از جمله A30s ، M30s ، A10s ، A50s و M10 بوده است. مقام سوم، چهارم و پنجم به ترتیب شرکت‌هایVivo ، Realme و Oppo بوده‌اند که فروش خوبی را در تاکنون داشته‌اند. شایان ذکر است که  Vivo از 10٪ به 17٪ رشد کرد، Realme سهم قابل توجهی را به دست آورد و 16٪ افزایش فروش را که در یک سال گذشته داشته است. Oppo هم با رشد مداوم، 8 درصد فروش خود از سال گذشته همچنان حفظ کرده است. itel که یکی دیگر از کمپانی های چینی است، رشد 40 درصدی داشته که عمدتا از طریق فروش آفلاین به این فروش رسیده است. در واقع می‌توان گفت که این برند پرفروش‌ترین برند از گوشی‌های هوشمند در فروش آفلاین با محصولاتی زیر قیمت 5000 روپیه (70 دلار آمریکا) بوده است.

به هر جهت بر اساس این گزارش‌ها شیائومی روندی روبه رشد را تجربه می‌کند و این آمار روز به روز افزایش خواهد یافت. از سوی دیگر این کمپانی برای داشتن سهام بیشتر در بازار تصمیم گرفته تا محصولات بالارده خود را با افزایش قیمت ارائه دهد در نتیجه شاید دیگر نتوان محصولات شیائومی را جزو محصولات مقرون به صرفه دانست. از سوی دیگر همکاری شیائومی با اپراتورهای آفریقا نیز قدم جدیدی برای این شرکت بوده است. در واقع شیائومی برنامه‌های خوب و قابل توجهی برای آفریقا دارد. در نتیجه با این برنامه‌های شیائومی تا سال آینده پیشرفت این شرکت بسیار چشمگیر خواهد بود.