حق ثبت اختراع جدید شیائومی برای سیستم دوربین پاپ آپ به بیرون درز کرد

شیائومی گوشی هوشمندی را با دوربین پاپ آپ طراحی کرده که می توانید از این دوربین پاپ آپ هم برای عکاسی از خود و هم به عنوان دوربین پشت برای گرفتن عکس و فیلم استفاده کنید. بنابراین کاربران از این به بعد می توانند سلفی های زیباتری بگیرند زیرا دوربین جلو معمولاً به خوبی دوربین اصلی هیچ وقت عمل نمی کرد.

دوربین پاپ آپ شیائومیدوربین پاپ آپ شیائومی

این فناوری کمک زیادی را به شیائومی میکند، که میتوانند با یک دوربین کمتر به صفحه نمایش کامل دست یابد. همچنین با توجه به طراحی این دوربین میتوانید ماژول دوربین را جدا از برد اصلی گوشی قرار دهند و آسیب پذیری برد کمتر میشود. پس فضا برای دیگر اجزا در برد بازتر و بیشتر می شود.

شیائومی برای این طرح درخواست اختراع ثبت شده به نام “تجهیزات الکترونیکی و دوربین مخفی” را ارائه داده است

و اداره ثبت اختراعات و علائم تجاری ایالات متحده (USPTO) و سازمان جهانی مالکیت معنوی (WIPO) نیز آن را در ژانویه 2021 تصویب کردند.

سیستم دوربین پاپ آپ شیائومیسیستم دوربین پاپ آپ شیائومی

ماژول های دوربین در بالای گوشی هوشمند قرار دارند و به سمت بالا هدایت می شوند. برای انعکاس تصویری که توسط سنسور گرفته می شود، از یک عنصر آینه جمع شونده استفاده می شود که نه تنها قابل تمدید است، بلکه می تواند چرخانده شود. یعنی با کمک یک سیستم دوربین مخفی می توانید هم عکس های عادی بگیرید و هم عکس های سلفی. در نتیجه، وقتی دوربین ها استفاده نمی شوند، نمی توان آنها را از پشت یا جلوی گوشی هوشمند دید.

دوربین پاپ آپ شیائومی با طراحی جدید ثبت اختراع شدبا استفاده از موتور چرخان می توانید قسمت بازتابنده جمع شونده را نیز بچرخانید. بنابراین، هم عکس های سلفی و هم عکس های معمولی می توانند از این سیستم دوربین پاپ آپ هوشمندانه شیائومی استفاده کنند.

علاوه بر این با چرخاندن دوربین می توانید از زاویه خاصی نیز عکس بگیرید. افراد می توانند از این فناوری برای فیلم برداری و ضبط فیلم و همچنین برای تشخیص چهره و باز کردن قفل تلفن استفاده کنند. این دوربین حتی می تواند جای بسیاری از دوربین های حرفه ای را بگیرد.

با این حال تاکنون اطلاعات مشخصی در مورد اینکه آیا شیائومی این سیستم دوربین پاپ آپ ویژه را در یکی از مدل های تلفن همراه خود ادغام می کند، وجود ندارد.

 


مطالب منتخب هفته

ردمی K40 پرو – معرفی و مشخصات احتمالی

مقایسه گوشی های شیائومی MI 11 و سامسونگ گلکسی S21 پلاس و ویوو X60 پرو

شیائومی می نوت 10 لایت آپدیت اندروید 11 را دریافت میکند

گوشی شیائومی می میکس 4 با فناوری دوربین زیر صفحه نمایش در راه است

بلک شارک 4 با اسنپدراگون 888 در راه است

تصاویر منتشر شده از گوشی شیائومی MI 11 PRO

گوشی شیائومی MI 11 LITE در راه است

گوشی شیائومی MI 10I 5G با دوربین 108 مگاپیکسلی معرفی شد


***برای اطلاع از اخبار جدید شیائومی با مجله شیائومی همراه باشید***