شیائومی پرفروش ترین برند گجت پوشیدنی در هند شد

شرکت بین المللی داده (IDC) آمار فروش گجت های پوشیدنی را برای سه ماهه چهارم سال 2019 در بازار هند منتشر کرده است. داده ها نشان می دهد که در مجموع 14.9 میلیون گجت پوشیدنی سال گذشته در هند عرضه شد و این رشد 168.3 درصدی را نشان می دهد. گزارش نشان می دهد که گجت های پوشیدنی اساسی مانند دستبند تناسب اندام و ساعت های هوشمند و بدون پشتیبانی از برنامه های شخص ثالث بر بازار پوشیدنی ها با سهم 2/96 درصد و 177 درصد رشد نسبت به سال گذشته در صدر فهرست قرار گرفتند. بیش از 5.3 میلیون دستبند تناسب اندام در Q4 2019 عرضه شده اند که نسبت به سال گذشته 52.6 درصد افزایش یافته است.

همچنین بخوانید: حق انحصار شیائومی در گوشی های هوشمند

گجت های پوشیدنی شیائومی همچنان با در نظر گرفتن سهم بازار 48.٪ و رشد سالانه 54.7٪ در سال 2019 ، همچنان محصول شماره یک در گروه دستبند تناسب اندام باقی مانده است. Titan با یک سهم بازار 14 ، یک فشار غافلگیرکننده را به وجود آورد تا در مکان دوم ظاهر شود. 5 درصد با رشد محموله های آن 24.1 درصد در طول سال. IDC می گوید پنج فروشنده برتر دستبند هوشمند در سال 2019 دارای 86.6 درصد سهم از بازار هستند.

در بخش ساعت های هوشمند ، بازهم رشد چشمگیر را با تعداد 933،000 واحد ساعت هوشمند در سال 2019 شیائومی به دست آورد. رتبه دوم را Fossil به عنوان برند شماره یک ساعت هوشمند با 30.3 درصد سهم در بازار ، و پس از آن اپل با 26.6 درصد سهم بازار را در اختیار دارد. به طور کلی ، Huami دومین برند بزرگ در گروه کلی ساعت بود.

طبق گزارش های اخیر می بند 5 شیائومی بزودی معرفی و عرضه خواهد شد. هوامی در جلسه پرسش و پاسخ درآمد سه‌ ماهه دوم سال 2019 خود، وجود Xiaomi Mi Band 5 را تصدیق کرد. وانگ هوانگ، مؤسس و مدیرعامل Huami در پاسخ به این سؤال که آیا در آینده همکاری خود را با شیائومی ادامه می‌دهد و می بند 5 را می‌سازد گفت: «ما در واقع، در حال توسعه Xiaomi Mi Band 5 هستیم.»

هوانگ در پاسخ به این سؤال گفته: «زمان دقیقی برای عرضه Mi Band 5 مشخص نکرده‌ایم اما باید بگویم که کار را با شیائومی آغاز کرده‌ایم و نباید زیاد طول بکشد.» Mi Band 4 ژوئن 2019 ارائه شد و Mi Band 3 ماه می 2018. بنابراین، می‌توان فرض کرد که در زمان مشابهی از سال 2020، ردیاب تناسب اندام Xiaomi Mi Band 5 به بازار عرضه می‌شود.

اگر به معرفی‌های گذشته دستبندهای سلامت شیائومی توجه کنیم، خواهیم دید که با Mi Band های بعد از خود، نشانه‌های طراحی مشترک یا مشابه دارند. Xiaomi Hey+ کمی بعد از Mi Band 3 معرفی شد و از لحاظ مشخصات بسیار مشابه بود اما با افزودن یک نمایشگر بزرگ و رنگی، تغییر کلیدی ایجاد کرد. سال گذشته، همان طراحی در Mi Band 4 تکرار شد. بر همین اساس، شایعاتی مبنی بر اینکه Hey+ 1S همان نقش را ایفا می‌کند، شنیده می‌شود. ردیاب سلامت جدید Hey+ 1S در مقایسه با طراحی و مجموعه قابلیت‌های Mi Band 4 تغییر چشم‌گیری نداشته اما نمایشگر را دست کاری کرده‌اند تا با گوشه‌های گرد شکل چهارگوش‌تری داشته باشد. بنابراین، احتمال دارد که Mi Band 5 را با ظاهری چهارگوش‌تر ببینیم.

هوانگ اعلام کرد که Huami به همکاری نزدیک با Xiaomi ادامه خواهد داد و محصولات جدید تولید می‌کند و همچنین، عنوان کرد برنامه‌های بلند مدتی که در مورد لاین Mi Band دارند، تغییر نکرده است. وی افزود مشتاق است توسعه و تولید نسل‌های آینده Mi Band شامل انواع جدیدی با هدف ارائه به بخش‌های دیگر بازار جهانی و مشتری‌های جدید را ادامه دهند. در مورد قابلیت‌های Mi Band 5 هیچ اطلاعات رسمی‌ای ارائه نشده است. با این حال، شاید قابلیت‌هایی که پیش از عرضه Mi Band 4 گمانه‌ زنی شده بود، در مورد Mi Band 5 صادق باشد.

مثلاً پشتیبانی از ECG که به شدت شایعه شده بود که عملی می‌شود. یک ویژگی جدید و جالب‌توجه  Hey+ 1S، چیپ بهبود یافته NFC است که برای پرداخت‌‌های Contactless و آنلاین به کار می‌رود. در چین، به جز اینکه در درگاه‌های پرداختی استفاده می‌شود، برای جایگزین شدن کارت‌های ورود به محل کار و کارت اتوبوس نیز استفاده می‌شود. Mi Band قبلی عملکرد NFC را ارائه داده اما تنها در دستگاه‌هایی که در چین فروخته شدند، استفاده شد. اگر کاربردهای بیشتری برای NFC اضافه شده ایجاد شود.

در نهایت باید منتظر ماند بزودی این دستبند تناسب اندام شیائومی که جانشین می بند 4 است، معرفی شود.