گوشی شیائومی Mi 11 در صدر جدول AnTuTu

تیم پلتفرم معیار محبوبرتبه بندی ماهانه خود را در زمینه قدرتمندترین پرچمدار گوشی های هوشمند اندرویدی برای بازار چین به تازگی منتشر کرده است. گوشی شیائومی Mi 11 پادشاه جدید هست که در رتبه بندی دسامبر 2020 در رتبه اول قرار گرفته است.

 

بنچمارک AnTuTuکاملاً طبیعی هست که این گوشی به لطف جدیدترین پرچمدار کوالکام Snapdragon 888 توانسته به این امتیاز 708،425 دست یابد و توانسته گوشی های قدرتمند قبلی Huawei Mate 40 Pro + و Huawei Mate 40 Pro کنار بزند.

پرچمداران هواوی مستقر در رتبه های دوم و سوم از تراشه Kirin 9000 استفاده میکنند. و به ترتیب امتیاز 702،819 و 686،408 را کسب کرده اند که فاصله زیادی با گوشی شیائومی Mi 11 دارند.

به دنبال آن یک سری مدل های مبتنی بر تراشه Snapdragon 865 قرار دارند که به ترتیب گوشی:می 10 اولترا ،ردمی کا 30 اس و …

این داده ها از اول دسامبر تا 31 دسامبر سال جاری جمع آوری شد.

چرا از بنچمارک برای رتبه بندی استفاده می شود؟

با پیشرفت گوشی های هوشمند مقایسه عملکرد دو گوشی فقط با نگاه کردن به خصوصیات آن ها، هر روز مشکل تر می شود. بنابراین بنچمارک AnTuTu به منظور ارائه آزمایش هایی برای مقایسه معماری های مختلف گوشی ها به وجود آمده اند.

به طور مثال در پردازنده ها تعداد هسته ها یا فرکانس های بیشتر الزاماً به معنی قدرت بیشتر آن پردازنده نمی باشد، ممکن است پردازنده ای 2 هسته ای از پردازنده ای 4 هسته ای عملکرد بهتری داشته باشد.

بنابراین کار برای ما سخت می شود و نمی توانیم به سادگی بفهمیم که کدام پردازنده قوی تر می باشد

بنچمارک ها با اجرای نرم افزارهایی مانند بازی های سنگین بر روی گوشی های هوشمند، آن را در شرایط کاری سخت قرار می دهند و عملکرد گوشی را اندازه گیری می کنند. گوشی هایی که امتیاز بیشتری کسب کنند، عملکرد قطعاً بهتری خواهند داشت.

امتیاز های بنچمارک نه تنها برای کاربران و خریداران گوشی های هوشمند مهم هستند، بلکه یرای سازندگان هم مهم هستند؛ زیرا باید عملکرد گوشی های خود را بسنجند و برای رسیدن به بهترین عملکرد تلاش کنند.

 

بنچمارک AnTuTuبنچمارک AnTuTu:

شاید بتوان گفت که مشهورترین بنچمارک گوشی های هوشمند AnTuTu باشد.

AnTuTu پس از بررسی پردازنده، گرافیک، رم، محیط کاربری و کارکرد سه بعدی دستگاه امتیازی کلی به آن اختصاص می دهد. آن ‌چه این برنامه را کاربردی‌تر کرده، دیتابیسی است که از نتایج گوشی‌های مختلف طی سالیان جمع‌آوری کرده است. پس از این‌ که عملیات بنچمارک ‌گیری در گوشی یا تبلت شما به اتمام رسید، می‌توانید به زبانه‌ی Ranking بروید و امتیاز دستگاه خود را با سایر دستگاه‌ها مقایسه کنید. AnTuTu بسیار دقیق است و برنامه های سنگینی را بر روی گوشی ها و تبلت ها اجرا می کند تا بتواند دقیق ترین نتیجه را به دست آورد.

 

 


مطالب منتخب هفته

قیمت، معرفی و مشخصات کامل گوشی شیائومی MI 11

بررسی دوربین های ماکرو و واید انگل گوشی شیائومی MI 11

فیلمبرداری در شب گوشی شیائومی MI 11

مقایسه گوشی شیائومی می 11 و گوشی می 10

جعبه گوشی شیائومی MI 11 نشان داد که از اسپیکر هارمن کاردن استفاده می کند

مشخصات صفحه نمایش و جزئیات بیشتر شیائومی می 11 | MI11

گوشی شیائومی MI 11 برای اولین بار از گوریلا گلس 7 استفاده می کند


***برای اطلاع از اخبار جدید شیائومی با مجله شیائومی همراه باشید***