فیلمبرداری در شب گوشی شیائومی Mi 11

گوشی شیائومی Mi 11 قدرتمندترین و کاملترین گوشی هوشمند در حال حاضر می باشد. گوشی شیائومی می 11 تنها استفاده کننده از قدرتمند ترین تراشه موجود در دنیا (اسنپدراگون 888) هم می باشد، با توجه به سرعت و عملکرد اسنپدراگون 888 شیائومی Mi 11 توانسته به خوبی و با سرعت پاسخگویی بالا از هوش مصنوعی در این گوشی استفاده کند.

شرکت کوالکام اعلام کرده بود که در اسنپدراگون 888‌ از ویژگی ‌های جدیدی برای عکاسی محاسباتی و فیلم‌برداری استفاده کرده است. اسنپدراگون 888 میتواند در هر ثانیه 26 تریلیون محاسبه را انجام دهد.

از زمان معرفی گوشی شیائومی Mi 11 هر روز امکانات جدیدی از این گوشی را مشاهده کردیم، مانند: امکان استفاده از اسکنر اثر انگشت برای اندازه گیری ضربان قلب. ما در این مطلب به بخش فیلم برداری گوشی شیائومی Mi 11 در شب میپردازیم.

 

فیلم برداری در شب گوشی می 11

گوشی شیائومی Mi 11 مانند چشم انسان از الگوریتم هوش مصنوعی برای فیلمبرداری در شب استفاده میکند.

 

گوشی MI 11 و دوربین فیلم برداری در شباستفاده Mi 11 از تکولوژی جدید

همان‌طور که می ‌دانید اکثر گوشی های رده بالا دارای قابلیت های برای فیلم برداری در شب می باشند. اما در گوشی شیائومی Mi 11 از فناوری بسیار جدیدی برای فیلم برداری در شب استفاده کرده است.

قابلیت عکاسی در شب مدت زیادی هست که در گوشی های هوشمند استفاده میشود، اما در گوشی شیائومی می 11 برای اولین بار از قابلیت فیلمبرداری در شب استفاده شده است.

گوشی‌ های هوشمند برای عکاسی در محیط های کم نور و شب از اطلاعات محاسباتی با استفاده میکنند. عملکرد این دوربین ها در حالت شب به این گونه هست که تعداد زیادی عکس را به ثبت میرسانند و با قرار دادن و ترکیب کردن این عکس ها روی هم یک عکس با دید کافی در شب را برای شما انجام می دهند.

 

فیلم برداری گوشی شیائومی می 11 در شبروش بالا یکی از روش‌ هایی هست که تمام برند ها برای عکاسی در شب از آن استفاده می کنند. اما در فیلم برداری در شب کاملاً متفاوت می باشد.

برای ساخت یک فیلم در گوشی هوشمند، دوربین گوشی به ثبت عکس 24 تا 30 فریم در ثانیه می‌پردازد تا ساخت یک فیلم صورت بگیرد. پس تمام فریم ‌های ثبت شده برای این که یک فیلم را تشکیل دهند نیاز دارند تا در زمان بسیار کم به واسطه الگوریتم های توسعه داده شده بهبود پیدا کنند.

شیائومی در گوشی شیائومی Mi 11 به لطف پردازنده قوی خود و با همکاری شرکت BlinkAI توانست این چالش بزرگ را حل کند.

 

blinkalBlinkAI کیست؟

این شرکتی است که همیشه پیشرو در بخش تصویربرداری و پیدا کننده راه حل هایی برای تقویت تصویر مبتنی بر هوش مصنوعی بوده است. این شرکت چندین ماه پیش اعلام کرده بود که با شیائومی وارد همکاری شده است تا کیفیت فیلم ها را در شرایط کم نور و شب در گوشی Mi 11 پرچمدار جدید برند آقای Lei Jun بهبود بخشد.

مدیر BlinkAI  میگوید: “ما از همکاری با شیائومی بسیار خوشحال هستیم که به مشتریان خود در زمینه کیفیت فیلم های HD در محیط های کم نور ارائه میدهد. این اولین بار است که فناوری هوش مصنوعی در گوشی های هوشمند در دسترس قرار میگیرد و تفاوت اساسی با دیگر ویژگی های مانند عکاسی در شب دارد که تاکنون در گوشی های دیگر استفاده شده است ”

 

دوربین فیلم برداری در شب گوشی شیائومی می 11شیائومی از الگوریتم‌های بهبود دهنده‌ تصویر با استفاده هوش مصنوعی موفق به حل این مشکل شد

 

تکنولوژی استفاده شده در گوشی شیائومی می 11الگوریتم یادگیری عمیق (Deep Learning)

در واقع BlinkAI الگوریتم یادگیری عمیق (Deep Learning) را توسعه داده تا گوشی شیائومی Mi 11 با استفاده از این الگوریتم بتواند کیفیت فیلم‌ها در محیط های کم نور و شب بسیار افزایش دهد.

فیلمبرداری در شب گوشی شیائومی Mi 11

نمونه فیلمبرداری در شب گوشی شیائومی Mi 11:

الگوریتم BlinkAI  از یک شبکه عصبی استفاده می‌کند تا بتواند عملکرد چشم انسان را تقلید کند و برای انجام چنین کاری فقط به یک فریم نیاز دارد که اجازه می‌دهد تا جزئیات و کیفیت تصویر را فقط در چند میلی ثانیه افزایش دهد.

 

در این ویدیو نشان میدهد حالت شبانه یا Night mode و با استفاده از الگوریتم هوش مصنوعی BlinkAI چقدر توانسته موفق عمل کند. در واقع اسنپدراگون 888 به خوبی توانسته از پس این محاسبات بر بیاید.

دوربین فیلم برداری در شب MI 11شرکت BlinkAI ادعا می‌کند که الگوریتم توسعه داده شده توسط این شرکت می‌تواند 5 برابر روشنایی تصاویر ثبت شده را افزایش دهد و نتایج اولیه‌ی منتشر شده بعد از استفاده از این تکنولوژی واقعاً شگفت ‌انگیز است.


مطالب منتخب هفته

قیمت، معرفی و مشخصات کامل گوشی شیائومی MI 11

بررسی دوربین های ماکرو و واید انگل گوشی شیائومی MI 11

مقایسه گوشی شیائومی می 11 و گوشی می 10

جعبه گوشی شیائومی MI 11 نشان داد که از اسپیکر هارمن کاردن استفاده می کند

مشخصات صفحه نمایش و جزئیات بیشتر شیائومی می 11 | MI11

گوشی شیائومی MI 11 برای اولین بار از گوریلا گلس 7 استفاده می کند


***برای اطلاع از اخبار جدید شیائومی با مجله شیائومی همراه باشید***