نحوه تشخیص پک اصلی گوشی های شیائومی

 

original or fake xiaomi

این روزها شیائومی فروش قابل توجهی را در ایران و جهان دارد، همچنین محبوبیت بالای این برند هم باعث شده تا افراد سودجو به فکر واردات و فروش گوشی های ریپک شده افتادند تا آن ها را با قیمتی ارزان تر به دست مشتریان برسانند.

هنگام خريد گوشي های شيائومي حتماً در بسته بندی آن ها دقت کنید. شیرینگ باید بر روی تمام گوشی های برند شیائومی وجود داشته باشد و دقت کنید، که شیرینگ باید بدون بازشدگی و کاملاً پلمپ باشد. در غیر این صورت گوشی ها به اصطلاح ریپک شده اند.

تنها دلیل زیاد شدن گوشی های ریپک در ایران این هست که بعضی از شرکت ها برای به دست آوردن سود بیشتر اقدام به واردات کالاهای ریپک شده می کنند. این شرکت ها نه تنها برای مصرف کننده احترام قائل نمی شوند، بلکه به برند محبوب شیائومی هم ضربه وارد میکنند. زیرا فقط به فکر سود جویی خودشان می باشند و هیچ تعصبی به برند شیائومی و حقوق مصرف کننده ندارند.

!!! حتماً به موارد زیر هنگام خرید توجه کنید:

١. از پك اصلي دستگاه مطمئن شوید.(حتما دستگاه دارای شیرینگ اصلی شیائومی باشد، که به صورت کاملاً یک پارچه بدون هیچ درز باز یا شکل ها نامتعارف باشد)
٢. رام اصلي گوشی گلوبال باشد.(متاسفانه در خیلی از موارد با رام چین یا هند عرضه میشود که نسبت به پک گلوبال ۱۰٪ ارزان تر می باشد و در هنگام نصب برنامه ها به ویژه گوگل پلی به مشکل جدی برخورد می کنید)
٣. دقت کنید که جعبه باز نشده باشد و لوزام جانبی آن اصلی باشد.(تعويض لوازم جانبي داخل جعبه با لوازم فیک که در بسیار زیاد شده است. اختلاف قیمت لوازم اصلی گوشی چیزی حدود ۴۰$ دلار میباشد که شرکت های نا معتبر را وسوسه میکند)
٤. دقت کنید که وقتی گوشی ریپک باشد گوشی حتما دارای ایرادات فنی بوده و تعمیر شده است.(پس با قیمت پایین تری این کالا ها طبیعتاً فروخته میشوند، شرکت های نامعتبر به دلیل سود زیاد اقدام به واردات این گوشی ها به جای گوشی های اورجینال می کنند)

 

افراد زیادی هستند که در ایران واردات گوشی شیائومی را انجام می دهند. مشکل بزرگ این افراد اینجاست که به صورت دسته اول از شرکت شیائومی محصولات را خریداری نمی کنند. این افراد از شخص ثالثی اقدام به خرید می کنند، که گاهی اوقات خواسته یا ناخواسته گوشی هایی با پک تقلبی را به جای اصلی وارد بازار ایران می کنند.

البته بعضی از این افراد متوجه فیک بودن گوشی ها هستند، اما به دلیل سود بالایی که در این گوشی ها برای وارد کنندگان وجود دارد، دست به این کار میزنند.

این کالاهای تقلبی هم به برند محبوب شیائومی، هم به کاربران شیائومی ضربه میزنند، البته راه هایی برای تشخیص گوشی های اصلی و جعلی شیائومی وجود دارد!!

برای راهنمایی شما که خریدی با دقت بیشتری انجام دهید، تصمیم گرفتیم که ابتدا تفاوت بین پک های (چین ،گلوبال وهند)، انواع رام ها و بسته بندی اصلی محصولات شیائومی را با شما به اشتراک بگذاریم.

 

original or fake xiaomi

تفاوت بین پک های گلوبال، هند و چین گوشی های شیائومی

پک اروپا

پک گلوبال :

– اطلاعات و مشخصات نوشته شده در پشت جعبه به زبان انگلیسی می‌باشد.

–  پک های گلوبال دارای آداپتور دو شاخه و سه شاخه می‌باشند. در ریجن های مختلف این شارژ ها متفاوت می باشند و تفاوتی با یک دیگر ندارند.

ce اروپا– این پک دارای لوگوی CE اروپا و یا WEEE می‌باشد، که طبق قوانین اتحادیه اروپا باید روی جعبه این نماد ها حک شده باشد.

– این گوشی ها دارای مجوز Widevine L1 میباشند، که اجازه پخش از Amazon Prime و Netflix رو با کیفیتی مناسب میدهد. برای شناسایی این مجوز میتوانید ،با نصب اپلیکیشن DRM Info و اطلاعاتی که در قسمتی با نام  Widevine CDM مشاهده کرد.

– اکثر گوشی های این پک دارای باند 4G بوده که در کشور هایی مانند امریکا، اروپا و ایران دچار اختلال در سرعت 4G نمی‌شوند.

 

پک چین شیادومی

پک چین:

– اطلاعات و مشخصات موبایل با زبان چینی نوشته شده است.

– گوشی های پک چین، داخل ایران عمدتا بدون پلاستیک پلمپ به فروش می رسند.(جهت اطمینان از سلامت فیزیکی دستگاه، قبل  از ارسال از کشور چین، باز می شوند)

– این پک دارای آداپتور دوشاخه ای از نوع تخت بوده که برای اتصال نیاز به تبدیل دارد.

– بسیاری از گوشی های پک چین در ایران اتصال 4.5G یا 4G+ ندارند.

– گوشی های پک چین فاقد باند 4G 20 می باشند و در کشور های آمریکایی و اروپایی ممکن هست با افت سرعت 4G مواجه شوند، اما همچنان به شبکه 4G به خوبی متصل می شوند.

پک هند

پک هند:

– مشخصات و اطلاعات این پک به صورت زبان انگلیسی نوشته شده و دارای یک نماد Made In India در قسمت پایین سمت چپ می‌باشد.

 

پک هند– در جلوی جعبه، قسمت بالا سمت چپ نماد NO.1 با مشخصات فنی گوشی حک شده.(عبارت NO.1  به رتبه اول فروش شیائومی در کشور هند اشاره میکند)

– شارژر های آنها عموما به رنگ مشکی می باشد و دو شاخه آنها مانند پریز های ایرانی می باشد، اما طول دو شاخه ها بسیار کوتاه هست و به احتمال زیاد نیاز به تبدیل خواهید داشت.

 

انواع رام شیائومی و تخیص آن ها

انواع رام های گوشی های شیائومی

این شرکت برای خدمات دهی بهتر گوشی های هوشمند خود را با رام های متفاوت برای هر کشوری عرضه کرده، که هر کدام دارای خصوصیات و ویژگی ها مخصوص خود می‌باشند.

به عنوان مثال این کمپانی برای کشور چین، گوشی هایی با رام چینی عرضه کرده است ،که دارای خصوصیات مخصوص خود می‌باشد. البته رام های روسیه و اندونزی نیز وجود دارد که بسیار بعید هست همچین نسخه هایی به دست شما برسد.

برای تشخیص این که کدام رام روی گوشی شما میباشد

ابتدا وارد تنطیمات شوید و سپس به بخش درباره تلفن بروید در آن جا به حرف چهارم و پنجم اسم رمز رام دقت کنید.

با دیدن عبارت MI در حروف چهارم و پنجم اسم رمز رام. به معنی رام گلوبال مثلا MIUI version : QGHMIXM یک گوشی با رام گلوبال است.

بادیدن عبارت EU در حروف چهارم و پنجم اسم رمز رام.بطور مثال: QGHEUXM یک گوشی با رام اروپا است.

با دیدن عبارت CN در حروف چهارم و پنجم اسم رمز رام. بطور مثال : QGHCNXM یک گوشی با رام چپن است.

با دیدن عبارت IN در حرف چهارم و پنجم اسم رمز رام. بطور مثال : QGHINXM یک گوشی با رام هند می باشد.

تشخیص رام گوشی ها شیائومی مهم هست، زیرا دیده شده که گوشی های داخل کارتن با روی کارتن یکی نمیباشد. یعنی رامی که روی گوشی نصب شده با نسخه ای که در روی جعبه میباشد متفاوت است. پس نتیجه میگیریم گوشی در جعبه اصلی خود نمی باشد، حتی ممکن هست لوازم جانبی اصلی آن با تقلبی عوض شده باشد. حتی اگر این گوشی ها سالم هم باشد که بعید هست! چون لوازم جانبی آن عوض شده مشکلاتی برای باتری و گوشی به وجود می آورد.

 

رام اروپا

رام اروپا :

– تمامی نرم افزار های گوگل بصورت پیش فرض بر روی گوشی نصب می باشد.

– در بازار اکثر کشور های دنیا همین رام ارائه شده است.

– دارای نرم افزار Gboard به صورت پیش فرض با امکان اضافه کردن زبان فارسی هستند.

– از منوی فارسی پشتیبانی می کند.

– امکان تعیین کردن Region (منطقه) به کاربر داده شده است.

– دیده شدن تبلیغات در برخی از مناطق (که البته قابل حذف شدن هستند)

– متاسفانه پس از Mi 9T Pro شاهد حذف نرم افزار های اختصاصی تماسگیر و پیام رسان شیاومی در این رام هستیم و به جای آن از تماسگیر و پیام رسان گوگل استفاده می شود.

– فاقد هرگونه نرم افزاراضافی و یا تبلیغاتی

-فاقد هرگونه عبارت چینی

 

رام چین :

– رام چین بصورت پیش فرض بر روی گوشی های خریداری شده از بازار چین نصب می باشد.

– امکان تغییر زبان از چینی به انگلیسی وجود دارد اما از زبان فارسی برای منو پشتیبانی نمی کند.

– نرم افزار های گوگل مانند پلی استور و گوگل مپ بر روی آن نصب نمی باشد.(که البته کاربر می تواند آن ها را به راحتی نصب کند)

– دریافت سریع تر جدید ترین آپدیت های شرکت شیائومی نسبت به سایر رام ها

– کیبورد پیش فرض گوشی از زبان فارسی پشتیبانی نمی کند و کاربر باید یک کیبورد اختصاصی نصب کند.

– دارای نرم افزار های چینی که البته قابل حذف می باشند.

– برخورد با کلمات چینی در نرم افزار های موزیک و پخش ویدئو که کاربر می تواند با نصب پلیر اختصاصی این مشکل را حل کند.

– سریع و سبک تر بودن این رام نسبت به سایر رام ها

– عموما دارای عملکرد باتری بهتری نسبت به سایر رام ها هستند.

– نرم افزار اختصاصی تماسگیر و پیام رسان شیائومی با قابلیت های زیادی بصورت پیش فرض بر روی آن نصب است.

 

رام چین شیائومی

رام هند :

– دارای نرم افزار های شرکت گوگل مثل پلی استور و گوگل مپ بصورت پیش فرض

– مخصوص گوشی های ارائه شده در بازار هند

– دارای نرم افزار Gboard به صورت پیش فرض با امکان اضافه کردن زبانه فارسی هستند.

– پشتیبانی از منوی فارسی

– نرم افزار اختصاصی تماسگیر و پیام رسان شیائومی با قابلیت های زیادی بصورت پیش فرض بر روی آن نصب است.

– مشاهده تبلیغات هندی که البته قابل حذف هستند.

– برخورد با کلمات هندی در نرم افزار های موزیک و پخش ویدئو که کاربر می تواند با نصب پلیر اختصاصی این مشکل را حل کند.

– وجود نرم افزار های خدماتی و اضافی که قابل حذف نیز می باشند.

رام فیک شیائومیرام فیک یا تقلبی:

در میان این رام ها رام هایی هم وجود دارد که به آن ها رام های فیک گفته می شوند. همان‌طور که در بالا اشاره کردیم، گوشی‌های نسخه چین که رام چینی مجهز می باشند در کنار پشتیبانی نکردن از زبان فارسی و سرویس های گوگل، یک سری برنامه ‌های چینی هم از قبل نصب شده ‌اند.

همانطور که میدانید امکان تبدیل نسخه چین به گلوبال وجود ندارد، واردکنندگان بر روی گوشی ‌های نسخه چین رام کاستوم یا غیر رسمی نصب می‌کنند. با نصب این رام های غیر رسمی مشکل نداشتن زبان فارسی را برطرف می شود اما معایب بسیار بزرگی را به همراه دارد.

یکی از بزرگ ترین مشکلات رام های فیک گوشی‌ های شیائومی، غیر قابل آپدیت بودن آنها می باشد. دلیل آن هم واضح هست که این رام ها غیر رسمی هستند و از سوی شیائومی پشتیبانی نمی شود.

یکی دیگه از مشکلات بزرگ رام های فیک، وجود باگ ‌های زیاد حتی گاهاً نداشتن برخی قابلیت ‌ها اصلی گوشی ها می باشد

 

روش های تشخیص گوشی های اصلی و جعلی ‏

روش های تشخیص گوشی های اصلی و جعلی :

محصولات شرکت شیائومی دارای ویژگی های مثبتی مانند: کیفیت بالا و قیمت مناسب می باشند که این ویژگی ها باعث شده تا محصولات این شرکت مورد توجه بسیاری از افراد در دنیا قرار بگیرد.

اما شیائومی یک دشمن جدی دارد، آن هم محصولات تقلبی می باشند. گوشی های هوشمند و پاوربانک های شرکت شیائومی بعنوان پرفروشترین محصولات این شرکت دارای بیشترین محصولات تقلبی در بازار می باشد.

آقای لی جون بعنوان مؤسس شیائومی محصولات تقلبی را دشمن بزرگ کشور چین نامید و اعلام کرد که محصولات تقلبی علاوه بر از بین بردن اعتماد مشتری به چهره کشور نیز خدشه جدی وارد می کند.

در ادامه با ما همراه باشید، تا به بررسی نحوه تشخیص گوشی های اصلی و تقلبی شیائومی بپردازیم.

 

Mi Verification AppMi Verification App

اپلیکیشن Mi Verification یک اپلیکیشن رسمی از طرف شیائومی می باشد، که به وسیله آن کاربر می تواند مشخص کند که گوشی شیائومی که در دست دارد اصلی می باشد یا تقلبی. این اپلیکیشن به بررسی سخت افزار گوشی، عملکرد و تاریخچه گوشی را بررسی می کند و گوشی های تقلبی شیائومی در هر ۳ آزمون شکست خواهند خورد. شما می توانید این اپلیکیشن را بر روی گوشی خود نصب کنید.

همچنین با مراجعه به این سایت هم میتوانید با وارد کردن سریال نامبر از اصل بودن محصولات شیائومی مطمعن شوید.

MIUI انواع

نسخه رابط کاربری MIUI

پس از انجام تأیید به وسیله اپلیکیشن Mi Verification نوبت آن است که نسخه نصب شده رابط کاربری MIUI بر روی گوشی های شیائومی وجود دارد، که آن را میتوان با رفتن به مسیر Settings > About Phone بدست بیاورید.

نسخه رابط کاربری MIUI نصب شده بر روی گوشی خود را با نسخه رامی که در انجمن رسمی شایئومی موجود می باشد مقایسه کنید و این ۲ نسخه باید با هم مطابقت داشته باشند و اگر نسخه نصب شده MIUI قدیمتر باشد شما باید آپدیت از طریق OTA را دریافت کنید.

بعضی از کاربران به ما گزارش داده اند، که تا کنون حتی یک بروزرسانی بر روی گوشی های شیائومی خود دریافت نکرده اند و رام گوشی آن ها با ویروسها، نرم افزارهای جاسوسی، برنامه هایی که بطور خودکار نصب می شوند و همچنین تبلیغات های ناخواسته پر شده است.

اگر شما هم با چنین موردی مواجه شدید بدانید که یک tampered ROM بر روی گوشی شما نصب شده .

tampered ROM (که به عنوان رام غیر رسمی یا رام تقلبی شناخته می شود) رامی است که به گونه ای دست کاری می شود که ویژگی ها و یا تنظیمات غیرواقعی را به شما نشان دهد.

به عنوان مثال، یک رام چینی وجود دارد که بر روی آن نسخه های تقلبی برنامه های google و همچنین برنامه های ضد جاسوسی تقلبی وجود دارد و بعضی از تولید کنندگان گوشی های تقلبی این رام را بر روی گوشی خود نصب می کنند. تا بصورت غیرواقعی نشان دهند که گوشی های آنها مجهز به این برنامه ها می باشند، همانطور که می دانید برنامه های گوگل برای فروش گوشی در سطح جهانی لازم می باشد.

داخل جعبه

بسته بندی گوشی ها

 • چک کردن بسته بندی محصولات شیائومی که اکثراٌ در جعبه های سفید یا قهوه ای رنگ عرضه میشوند.
 • برسی لوگو شیائومی رو جعبه
 • گوشی های تقلبی از لحاظ جنس بدنه و مواد به کار برده شده بسیار بی کیفیت میباشد
 • دستبند ها و ساعت های هوشمند شیائومی همگی با نرم افزار اختصاصی شیائومی کار میکنند(که Zepp برای Amazfit و نرم افزار Mi Fit برای می بند ها و نرم افزار Haylou برای ساعت های Haylou میباشد)

بررسی کنید! تمام لوازم جانبی در کارتن موجود باشد. برای دیدن لوازم جانبی هر گوشی به  مشخصات محصولات در سایت ما مراجعه کنید.

 

اقلام همراه گوشی شیائومی

شیائومی های ریفربیش‌ شده (Refurbished xiaomi Phone)

گوشی های شیائومی که دارای ایراد هایی هستند، پس از رفع نقص مجددا بسته بندی شده و به‌ فروش میرسند. این گوشی ها معمولا جزو دستگاه‌هایی هستند که به هر دلیلی توسط کاربران به نمایندگی‌های این شرکت بازگردانده شده‌اند.

این گوشی ها ارزان تر از سایر گوشی ها در چین و هند به فروش میرسند. برای همین افرادی که به دنبال سود بیشتر هستند این گوشی ها را وارد میکنند و به جای گوشی های سالم به فروش میرسانند.

Refurbishedمعایب این گوشی ها عبارت است از :

 • معمولا دارای قطعات جایگزین‌شده هستند، قطعاتی که در برخی مواقع ممکن هست عمر مفیدشان همچون عمر مفید قطعات اصلی نباشد.
 • گوشی های شیائومی که ریفربیش‌ شده ممکن است همچنان معیوب باشند؛ موضوعی که طبیعتا کاربران برای استفاده از این گوشی ها با مشکل مواجه میشوند.
 • به‌طور کلی، نمی‌توان ازگوشی های ریفربیش‌ شده انتظار داشت که همچون آکبند تا مدت‌زمانی طولانی جواب‌ وی نیازهای کاربر باشند و بی‌مشکل کار کنند.

گوشی های فیک شیائومیگوشی های شیائومی اپراتوری

افراد مختلف امروزه از دستگاه های قابل حمل مختلفی استفاده می کنند که هرکدام از آنها می تواند از سیم کارت های مختلفی پشتیبانی کند. اما اپراتورهای مختلف همچنان علاقمند هستند که با استفاده از این موقعیت تعداد کاربران خود را افزایش دهند. این امر موجب شده است که این اپراتور ها T-Mobile و Sprint و دیگر اپراتور های داخل چین گوشی هایی هم در اختیار کاربر قرار دهند که فقط با سیم کارت آن اپراتور قابل استفاده هست و سیم اپراتور دیگه ای رو قبول نمیکنند. البته بعضاٌ دیده شده که این گوشی ها اپراتور های داخل ایران را بدون مشکل پشتیبانی میکنند.

گوشی های اپراتوری نسبت به گوشی های گلوبال در سرویس دهی همان کشور فقط از آن اپراتور پشتیبانی میکنند و در دریافت آپدیت ها سیستمی اپراتور این وظیفه را بر عهده دارد. همچنین گوشی های اپراتوری با قیمت پایین تر به فروش میرسند، که کاملاً طبیعی می باشد دلیل آن هم این میباشد که برای تبلیغات آن اپراتور با قیمت پایین تر به فروش می رسد

 

این گوشی ها معمولاً دو حرف آخر MIUI Version آن ها vf “ودافون” میباشد

رام فیک گوشی شیائومی

معایب این دستگاه ها عدم دریافت به روزرسانی ها از شیائومی می باشد

ریجن گوشی شیائومیریجن در گوشی های شیائومی به چه معناست و چه کاربردی دارد؟

ریجن یک قفل منطقه ای یا قاره ای است که هم دستگاه و هم بازی بر اساس آن تقسیم بندی می شوند. در گوشی های شیائومی که با رابط کاربری MIUI و رام گلوبال ارائه می شوند. در قسمت تنظیمات دستگاه یک تنظیمات اضافه ای وجود دارد که در آن می توانید منطقه کشور دلخواه خود را با توجه به نیازتان انتخاب کنید.

شیائومی برای هر منطقه برنامه ها و قابلیت های را فعال میکند که میتوانید باتوجه به نیازتان آن را تغییر دهید. در ادامه به برخی از این منطقه ها و امکانات آن ها اشاره خواهیم کرد.

_ ریجن هند(India):

مزایا:

 • فیس انلاک فعال
 • تم استور فعال
 • دارای قابلیت تغییر فونت
  معایب:
 • داشتن تبلیغات

 

_ ریجن هنگ کنگ(Hong Kong):

مزایا:

 • فیس انلاک فعال
 • تم استور فعال (تنوع کمتر نسبت به هند)
  معایب:
 • تبلیغات(نسبت به هند کمتر)
 • نداشتن فونت

_ ریجن ایتالیا(Italy):

مزایا:

 • فیس انلاک فعال
 • عدم وجود هیچ گونه تبلیغات
  معایب:
 • نداشتن تم استور

_ ریجن ایران(iran):

مزایا:

 • نداشتن تبلیغات
  معایب:
 • نداشتن تم استور

 

مقایسه قیمت

این هم یکی دیگه از فاکتور های مهم برای تشخیص گوشی های اصلی و فیک شیائومی می باشد. گوشی های تقلبی گاها مبلغ بسیار پایین تری از حد معمول را دارند، که این امر باعث وسوسه شدن خریداران میشود.

شرکت رایانه همراه که از سال 1379 تا به حال وارد کننده کالاهایی در حوزه دیجیتالی بوده اند.این آرامش خاطر را به خریداران میدهند که گوشی اورجینال شیائومی را با قیمت مناسب خریداری میکنند.

می همراهرایانه همراه

 

در حال حاضر تمام محصولات شیائومی را به صورت مستقیم از شرکت شیائومی بدون واسطه خریداری میکنند. رایانه همراه را میتوان به عنوان اولین و بزرگ ترین وارد کننده رسمی محصولات شیائومی در ایران معرفی کنیم که از همان ابتدا توانستند با کسب نمایندگی رسمی و همچنین دریافت مجوزهای لازم، امکان ارائه گارانتی بلند مدت را فراهم بیاورند.

درباره رایانه همراه

*شركت رايانه همراه كيان نمایندگی رسمی شیائومی که تجربه بالایی از سال 1379 تا به حال وارد کننده کالاهایی در حوزه دیجیتالی به همراه دارد. این آرامش خاطر را به خریداران میدهند که گوشی اورجینال شیائومی را با قیمت مناسب و پک های اصلی خریداری میکنند.

شرکت رایانه همراه که در فروش محصولات شيائومي و خرید مستقیم از کارخانه به عنوان یکی از نمایندگان اصلی و برتر در ایران می باشد. همچنین توانسته به خوبی رضایت کاربران را به دست آورد. شرکت رایانه همراه هميشه سعی داشته کالای اصلي و اورجینال را با بهترین خدمات پس از فروش به مشتريان عرضه کند و همیشه حقوق مصرف کنندگان را در اولویت قرار داده است. به عنوان تنهاترین و معتبرترین مرجع شیائومی در ایران پاسخگوی سوالات تخصصی شما عزیزان می باشد و آماده انتقال تجربیات و دانش خود در زمینه محصولات برند شیائومی و تمام زیر مجموعه های این برند به فروشندگان و مصرف کنندگان می باشد.*

تاریخچه شرکت می همراه

تاریخچه شرکت رایانه همراه

معرفی شیائومی

گارنتی اصلی رایانه همراه

گارانتی رایانه همراه

مشتریان گرامی، لطفاً برای تشخیص گارانتی اصلی رایانه همراه ( می همراه )به موارد زیر توجه فرمایید:

 • لیبل کد QR می همراه، روی پکیج محصولات درج می‌گردد که شامل لوگوی می همراه، کد QR که شما را به شماره تلفن رایانه همراه (می همراه )(۸۸۶۵۳۰۶۳) رهنمون می‌سازد، و نشانی اینترنتی com است و در این لیبل، هیچگونه جابجایی، اضافه یا کسر حروف وجود ندارد.
 • گارانتی رایانه همراهلیبل گارانتی رایانه همراه ( می همراه ) بر روی خود محصول درج می‌شود. لیبل گارانتی شامل شماره سریال گارانتی (همانند تصویر زیر: ۹۹۰۱A1001)، لوگوی می همراه، نشانی اینترنتیcom، متن «با گارانتی رایانه همراه ( می همراه ) اصل بخرید» و عبارت «ORIGINAL» با حروف بزرگ لاتین است.
 • پک اصلی گارانتی رایانه همراهلیبل رایانه همراه ( می همراه )دارای ۴ خط برش بوده که با لمس، قابل تشخیص است.
 • اگر لیبل محصول خریداری‌شده‌ی شما مغایر با هرکدام از موارد فوق باشد، محصول مورد نظر مشمول گارانتی رایانه همراه ( می همراه )محسوب نمی‌گردد.

شما هم تجربه خودتان را از گوشی های فیک در دیدگاه با ما به اشتراک بگذارید؟