گوشی شیائومی Mi 11

گوشی های سری شیائومی Mi 11 به طور رسمی در تاریخ 28 دسامبر (8 دی ماه) به طور رسمی معرفی می شوند. با این حال، این گوشی هوشمند یک پرچمدار رده متوسط برای شیائومی نخواهد بود.

محافظ صفحه نمایش شیائومی می 11به نظر می رسد شیائومی کیفیت برتر خود را به سطح بالاتری می رساند و گوشی شیائومی Mi 11 یک پرچمدار پرقدرت و البته گران قیمت خواهد بود.

همان طور که میدانید گوشی های سری Mi 11 برای اولین بار از تراشه Snapdragon 888 SoC استفاده خواهد کرد. همچنین یک دوره انحصاری (حدود دوماه) برای استفاده از این تراشه پرچمدار جدید خواهد داشت.

مدیرعامل شیائومی آقای لی جون به تازگی تأیید کرده که این دستگاه از نسل جدید کورینگ گوریلا گلس به نام Victus استفاده خواهد کرد. البته به نام گوریلا گلس 7 هم شناخته می شود.

محافظ صفحه نمایش شیائومی می 11 گوریلا گلس 7گوریلا گلس ویکتوس (گوریلا گلس 7)

کورنینگ نسل جدید شیشه‌های محافظت سری گوریلا گلس را با نام گوریلا گلس ویکتوس (Corning Gorilla Glass Victus) معرفی کرده است. درحالی که انتظار داشتیم این شیشه‌ی جدید گوریلا گلس ۷ نام بگیرد، اما کورنینگ در اقدامی جالب نام ویکتوس را روی آن گذاشت.

گوریلا گلس 7 از آلومینوسیلیکات ساخته شده و نسبت‌ به نسل قبل در برابر خط و خش مقاومت بسیار بیشتری ارائه می‌دهد

گوریلا گلس ویکتوس (گوریلا گلس 7)کورنینگ می‌گوید گوریلا گلس 7 در مقایسه با دیگر شیشه‌های محافظ بازار و البته نسل‌های قبلی گوریلا گلس مقاومت بیشتری در برابر سقوط از ارتفاع روی سطوح سخت دارد. با گوریلا گلس 7 احتمال شکستگی صفحه ‌نمایش گوشی در اثر سقوط از ارتفاع بسیار کاهش می‌یابد.

ویکتوس (گوریلا گلس 7) مقاوم‌ ترین شیشه ‌ای است که توسط کورنینگ تا به امروز ساخت شده

پس از معرفی گوریلا گلس 3 شیشه‌های محافظ کورنینگ نتوانسته ‌اند در برابر خراش از طریق کلید و… مقاومت خود را بهبود بخشند. جالبه بدونید در برخی آزمایش‌ها، گوریلا گلس 4 بدتر از مدل پیشین عمل می‌کرد.

گوریلا گلس ویکتوس (گوریلا گلس 7) صفحه نمایش شیائومی می 11گوریل گلس ۵ کمی بهتر و گوریلا گلس 6 تقریبا مانند همان نسل 5 عمل کرد؛ زیرا کورنینگ در طراحی گوریلا گلس 6 بیشتر روی افتادن از ارتفاع تمرکز کرده بود تا خط و خش.

ویکتوس نخستین شیشه‌ی محافظ کورنینگ هست که مقاومت گوشی در برابر برداشتن خط و خش را بسیار بالا می‌برد. بر اساس اطلاعاتی که کورنینگ منتشر شده گوریلا گلس ویکتوس درمقایسه با گوریلا گلس 6 از لحاظ خراش برداشتن، دو برابر مقاوم ‌تر است. این میزان مقاومت در مقایسه با شیشه‌ های محافظ رقیبان به چهار برابر هم می‌رسد.

گوریلا گلس ویکتوس در برابر سقوط از ارتفاع و خراشیده ‌شدن مقاومت بسیار بهتری نسبت ‌به رقبا و نسل‌ های پیش خود دارد

گوریلا گلس 7 ویکتوسدر آزمایش‌های انجام‌شده گوریلا گلس ویکتوس توانست از سقوط از فاصله‌ی دو متری روی سطحی سخت سالم بماند. در این آزمایش، بخش جلویی شیشه به‌ صورت مستقیم با سطح برخورد کرد و هیچ مشکلی برای آن پیش نیامد.

این آزمایش به‌ گونه‌ ای طراحی شده که می‌تواند افتادن گوشی شما روی سطح بتنی هم محافظت کند.

گوریلا گلس 7 در برابر افتادن‌ های متوالی از ارتفاع بهبود پیدا کرده و اگر این شیشه به‌طور میانگین حتی 20 بار پشت سر هم از ارتفاع یک متری بیفتد، مشکلی برایش پیش نمی آید.

گوریلا گلس ویکتوس نه‌ تنها در برابر سقوط از ارتفاع مقاوم‌ تر شده بلکه در برابر خط برداشتن نیز مقاومت بیشتری از خود نشان می‌دهد. آزمایش سختی‌سنجی نوپ برای سنجیدن مقاومت سطوح در برابر خراش است. در این آزمایش روی نیروی اعمال‌ شده از طریق الماس تمرکز می‌شود.

شیشه‌ ی گوریلا گلس ویکتوس در آزمایش سختی‌سنجی نوپ به‌ هنگام وارد شدن فشار 8 نیوتن خراش‌هایی جزئی برداشت. اما رقیب گوریلا گلس با فشار 4 نیوتن به شدت آسیب دید.

استفاده از ویکتوس، هزینه‌ ی بسیار بیشتری نسبت‌ به نسل قبل روی دست تولید کنندگان گوشی ‌های هوشمند نمی‌گذارد

شیائومی Mi 11 گوریلا گلس ویکتوس (گوریلا گلس 7)

گوشی شیائومی اولین گوشی چینی هست که از گوریلا گلس ویکتوس استفاده می کند

Victus لاتین به معنای: با چالش روبرو شوید و ادامه دهید. این گوریلا گلس یک “نسل هفتم” ساده نیست بلکه یک تعالی نسلی می باشد.

با این مشخصات گوشی شیائومی Mi 11 قرار هست با سخت ترین محافظ صفحه نمایشی که وجود دارد، ارائه شود.

لی جون گفت: که شیشه 2 برابر مقاومت در برابر خراش و 1.5 برابر عملکرد مقاومت در برابر افتادن دارد. به گفته وی سفارشی سازی صفحه نمایش برای این شرکت هزینه هنگفتی به همراه داشت.

شیائومی از گوریلا گلس 7 (ویکتوس) در گوشی شیائومی می 11همچنین وی ادعا می کند که این بالاترین و با کیفیت ترین صفحه نمایش ساخته شده توسط گوشی های شیائومی است و ممکن است گرانترین صفحه نمایش در صنعت باشد. این صفحه نمایش  گران قیمت باید توسط گوریلا گلس ویکتوس محافظت می شد.

 


مطالب منتخب گوشی شیائومی Mi 11

جعبه گوشی شیائومی MI 11 نشان داد که از اسپیکر هارمن کاردن استفاده می کند

گوشی شیائومی MI 11 بدون شارژر عرضه می شود

اطلاعات بیشتر گوشی Mi 11 و Mi 11 PRO

تصاویر واقعی و اخبار جدید گوشی شیائومی MI 11

قیمت گوشی شیائومی MI 11 مشخص شد

مشخصات صفحه نمایش و جزئیات بیشتر شیائومی می 11 | MI11

شیائومی می 11 | XIAOMI MI 11 با دوربین 108 مگاپیکسلی و نمایشگر منحنی


 

***برای اطلاع از اخبار جدید شیائومی با مجله شیائومی همراه باشید***