IDC گزارش سه ماهه بازار تجهیزات خانه های هوشمند چین را منتشر کرد

این گزارش نشان می دهد که در سه ماهه سوم سال 2020 ، محموله های بازار تجهیزات خانه های هوشمند چین تقریبا 51.12 میلیون واحد بوده است که نسبت به سال گذشته 2.5 درصد کاهش داشته است. شیائومی با رسیدن به 16.3 درصد بیشترین سهم بازار خانه های هوشمند را به خود اختصاص داده است.

گزارش IDCدرباره مؤسسه‌ی تحقیقاتی IDC

International Data Corporation (IDC) ارائه دهنده اطلاعات بازار، خدمات مشاوره و رویدادهای فناوری اطلاعات، ارتباطات راه دور و بازارهای تکنولوژیک مصرفی است. IDC، که در سال 1964 تاسیس شد، یک شرکت تابعه متعلق به گروه بین المللی داده (IDG)، یک شرکت رسانه ای، داده ها و خدمات بازاریابی است.

اسمارت هوم شیائومیگزارش IDC درباره استفاده از لوزم هوشمند در چین

IDC گفت که کاهش میزان خرید و فروش محصولات خانه های هوشمند در سه ماهه سوم عمدتا تحت تأثیر بلندگوهای هوشمند، تجهیزات سرگرمی ویدئوی خانگی و کمبود اجزای بالادستی قرار دارد.

میزان خرید و فروش بلندگوهای هوشمند در سه ماهه سوم تقریباً 8.29 میلیون دستگاه بوده، که نسبت به سال قبل 14.7٪ کاهش داشته است. میزان خرید و فروش تجهیزات سرگرمی ویدئویی خانگی تقریباً 12.38 میلیون واحد بود. که نسبت به سال گذشته 19.9 درصد کاهش داشت.

لوازم خانگی هوشمند شیائومیعلاوه بر این، بازار نظارت بر امنیت خانه، روشنایی هوشمند و کنترل درجه حرارت هوشمند به سرعت در حال رشد است، با خرید و فروش محصولات کنترل درجه حرارت هوشمند 337.5٪ رشد از سال گذشته داشته است.
از نظر تولیدکنندگان، محصولات خانه هوشمند زیست محیطی شیائومی با 16.3 درصد در رتبه اول باقی مانده است.

این امر به دلیل فروش گسترده تلویزیون های هوشمند و بلندگوهای هوشمند و همچنین راه اندازی محصولات جدید برای قفل های هوشمند درب، تجهیزات کنترل نور و روشنایی است.

محصولات Midea با تکیه بر مزایای آن در لوازم خانگی “سفید” مانند تهویه هوا و ماشین لباسشویی در رتبه دوم قرار دارند. علاوه بر این، IDC گفت که Midea با تکیه بر طرح خود در بازار روشنایی هوشمند، نقاط رشد جدیدی را باز کرده است.

Haier با تولید لوازم خانگی هوشمند در رتبه سوم قرار دارد.

شرکت های اینترنتی به دنبال ایجاد اتحاد با لوازم خانگی سنتی و شرکت های مبلمان منزل هستند تا استقرار آنها در بازار در حال ظهور خانه های هوشمند را تسریع کنند. قبل از این، OPPO و Midea به یک همکاری استراتژیک رسیده بودند، IKEA همچنین برای ارائه اکوسیستم HomeKit خود با اپل همکاری کرد.

خانه هوشمند شیائومی

علاوه بر این به تازگی شرکت شیائومی کنفرانس AioT Developer را در پکن برگزار کرده و همراه با بسیاری از شرکت های تعاونی و توسعه دهندگان، منتظر عصر “اینترنت همه چیز” هستند.

رئیس IKEA Retail China در سوئد و رئیس IKEA Business Home Business در این کنفرانس شرکت کردند و همراه با Fan Dian مدیر کل بخش بسترهای اینترنت اشیا گروه شیائومی اعلام کردند، که Xiaomi و IKEA به یک همکاری استراتژیک جهانی رسیده اند.

خانه خود را هوشمند کنید

 


 

***برای اطلاع از اخبار جدید با مجله شیائومی همراه باشید***