قیمت سهام شیائومی در بیش از یک سال به رشد جدید رسیده است!

قیمت سهام شیائومی طی بیش از یک سال پس از انتشار گزارش هایی مبنی بر درج احتمالی آن در فهرست سهام های عمده ی هنگ کنگ در شاخص Hang Seng قرار گرفت. قیمت سهام این شرکت از 10 دسامبر در حال افزایش است و در اوایل امروز به یک قیمت بالای 13.26 یوان (1.76 دلار) رسیده است.

جدا شدن Poco از شیائومی

این گمانه زنی ها باعث شده است تا امروز سرمایه بازار شیائومی به 314 میلیارد یوان (40.4 میلیارد دلار) برسد. باید خطر نشان کرد که سهم بازار آن به 28 میلیون دلار آمریکا در ماه آگوست رسید. اما این هنوز پایین تر از ارزیابی مقدار 50 میلیون دلار در زمان IPO خود در جولای 2018 است.

قیمت سهم شیائومی از زمان عرضه گوشی هوشمند Redmi K30 5G به طور پیوسته افزایش یافته است. این ارزان ترین گوشی هوشمند 5G در جهان است که در حال حاضر در بازار است  دسترسی منحصر به فرد به یکی از ارزان ترین برنامه های 5G در جهان را دارد. درج آن در فهرست Hang Seng نقطه عطف دیگری برای این شرکت خواهد بود.

شاخص هانگ سنگ شاخص معیار بورس اوراق بهادار هنگ کنگ است و دارای 50 سهام برتر در بورس است. اپراتور شاخص هانگ سنگ این را در نظر می گیرد که آیا شرکت دارای حق رای وزنی است یا شامل لیست ثانویه می شود که منجر به گمانه زنی هایی در مورد شیائومی در مورد این شاخص اصلی می شود.

توجه داشته باشید که شیائومی اولین شرکتی بود که دارای سهام دوگانه بود که در سال 2018 در بورس اوراق بهادار هنگ کنگ ثبت شد. HKSE فقط چند ماه قبل از IPO شیائومی در قوانین فهرست خود تغییراتی ایجاد کرده بود و به شرکت های دارای حق رأی وزنی اجازه می داد تا در بورس قرار بگیرند.

فهرست Hang Seng از HKSE شامل شرکت های برتر چینی مانند Bank of China ، China Unicom ، China Telecom و China Netcom می باشد.